2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar günaydın. Hepinize mesajlarınız için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Bebek iyi. Kalp atışı var. 8+3 olmuş. O sancıya o kanamaya nasıl düşmedi inanamıyorum. Dediğiniz gibi iğne ve progesteron verdi. İstirahat ve cinsel ilişki yok dedi. Açıkçası umudu kesmiştim. Şu an çok mutluyum
Çok şükür 🥰

Kızlar günaydın. Hepinize mesajlarınız için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Bebek iyi. Kalp atışı var. 8+3 olmuş. O sancıya o kanamaya nasıl düşmedi inanamıyorum. Dediğiniz gibi iğne ve progesteron verdi. İstirahat ve cinsel ilişki yok dedi. Açıkçası umudu kesmiştim. Şu an çok mutluyum
Cok sevindim bebeğinizin ve sizin iyi olmanıza. Bahsettiğiniz türde kanama kardeşimde de 2 kez olmuştu hamileliginde. O da çok umutsuzdu ama çok şükür 6 yaşında biricik yeğenim şimdi 🥰 Hikmetinden sual olunmaz ama hiçbirimiz yaşamayız inşallah böyle korkutucu şeyler. Bol bol dinlenin 🧚‍♀️

Merhaba şu an 8+5 günlük hamileyim. En son 7+1de doktora gidip kalp altışını duyduk. Bulantım başından beri yok, ara ara baş dönmesi sadece. Göğüs uçlarım bazen çok acıyor, son günlerde o acı da doğru düzgün yok. Var mı benim gibi nerdeyse hiç belirtisi olmayan? Haftaya çarşamba günü doktora gideceğim. Zaman geçmiyor 🙁

Canımmm çok sevindim 🌺 çok şükür bebeğin seninle güzelce dinlen kendine dikkat et💙

Arkdaslar gebeyım kalp atısımda görüldü. Bende hiç bır belırtı yok. Sadece zaman zaman sağ kasık ağrısıve uyku sürekli üyku vat. Hiç belirti olmaması da kötümü 🥰kusma VS hiç bırsey yok.
Selam, ben 10+4 teyim. Ilk zamanlar kasik agrisi ve asiri uykudan baska hic belirtim yoktu. Herkes su hafta dolsun gorursun bu hafta gelsin miden bulanir vs dedi ama her hamilelik kendine ozel. Kendisi hic strese sokma cunku hic midem bulanmadi, hic lekelenmem olmadi, hic uzun suren agrim olmadi. Uyku da zamanla azaldi suan hafif var. Saglikla kucagimiza aliriz ins🙏

Yaaaa gece rüyamda ben seni gördüm canım ya 😂 biz hiç burada konuşmamıştık sanırım, listede görmüştüm adını.. Tam da hatırlamıyorum yüz olayları vs ama kötü değildi. Çok enteresan gelmişti sabah uyandığımda şimdi yazdığını görünce şaşırdım.

Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsinnn Minnağın ve kıpırtıları görmek😍 darısı bizlerin başına💙💙
Aaa çok ilginçmiş 😃 Çok şaşırdım şu anda 😃😃
Ya evet hareketleri görmek çok ilginçmiş, beklemiyordum da hiç. Yine iki sulugöz ağladık orada 😃 darısı başınıza 🤗

Merhaba şu an 8+5 günlük hamileyim. En son 7+1de doktora gidip kalp altışını duyduk. Bulantım başından beri yok, ara ara baş dönmesi sadece. Göğüs uçlarım bazen çok acıyor, son günlerde o acı da doğru düzgün yok. Var mı benim gibi nerdeyse hiç belirtisi olmayan? Haftaya çarşamba günü doktora gideceğim. Zaman geçmiyor 🙁
Merhaba canımm bende 8+5 im ve dünden beri aynı konuya kafamı taktım 😑 benimde kalp atışını duymadan bikaç gün önce ara ara bulantım olmuştu sonra bıçak gibi kesildi 2 gündür göğüs hassasiyeti de azalmış durumda okudukça bişeyleri kendimizi korkutuyoruz sanırım benim randevu cuma günü umarım şanslı olan tarafızdır bi problem yoktur da sadece rahat bi hamilelik geçiriyoruzdur 🙏

Selam, suan 10+4 teyim. En basta kasik agrisi ve asiri uyku belirtim vardi. Ardindan gogus agrisi. Kasik agrisi cabuk gecti digerleri de suan neredeyse yok. Hic basim donmedi, hic midem bulanmadi, hic kanamam olmadi. Bende diger arkadaslarin yorumlarini okudukca bende bir belirti olmamasi tedirginlik yaratiyor fakat bence sansli annelerdeniz. En son 2 hafta once gitmistim doktora hocam hic biseyim yok normal mi dedim sanslisin o zaman dedi. Bence kendimizi strese sokmayip tadini cikaralim. Daha kontrolume 3 hafta var gercekten zaman gecmiyor :)

Selam, suan 10+4 teyim. En basta kasik agrisi ve asiri uyku belirtim vardi. Ardindan gogus agrisi. Kasik agrisi cabuk gecti digerleri de suan neredeyse yok. Hic basim donmedi, hic midem bulanmadi, hic kanamam olmadi. Bende diger arkadaslarin yorumlarini okudukca bende bir belirti olmamasi tedirginlik yaratiyor fakat bence sansli annelerdeniz. En son 2 hafta once gitmistim doktora hocam hic biseyim yok normal mi dedim sanslisin o zaman dedi. Bence kendimizi strese sokmayip tadini cikaralim. Daha kontrolume 3 hafta var gercekten zaman gecmiyor :)
Testleri yaptırdınız mı? 3hafta sonra mı yaptırcaksınız

Çok sevindim Rabbim sağlikla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Merhaba canımm bende 8+5 im ve dünden beri aynı konuya kafamı taktım 😑 benimde kalp atışını duymadan bikaç gün önce ara ara bulantım olmuştu sonra bıçak gibi kesildi 2 gündür göğüs hassasiyeti de azalmış durumda okudukça bişeyleri kendimizi korkutuyoruz sanırım benim randevu cuma günü umarım şanslı olan tarafızdır bi problem yoktur da sadece rahat bi hamilelik geçiriyoruzdur 🙏
Kontrole gittiğimde doktorum da aynı şeyi söyledi. Oğluma hamileyken de çok sıkıntı yaşamadım ama az da olsa bulantım vardı. Bu kadar rahatlık şans mı şanssızlık mı bilemiyorum bazen 😊

Canım gecmis olsun aynı seyi ben de yaşadım banada aynılarını soyledi doktor. Ben de progestan kullaniyorum doktor bakti kanama onemsiz biryerde dedi ama tedbir amacli kullan dedi.Bi de o kanamayla bebegime birsey oldu diye gittim ama kalp atisini duyunca o anki duygu karmasasindan aglamaya baslamistim. Suan lekelenme kahverengiye dondu bir damla belki geliyor belki gelmiyor. Yarın kontrolum var ama kim ne derse desin insanin icinde hep bi tedirginlik kaliyor cok iyi anliyorum seni.

Teşekkür ederim cevabınız için :) insan aynı şeyi yaşayan insanlarla konuşunca biraz rahatlıyor.

Peki canım bunu yaptırınca 2 liye 3 liye ve 4 lüye gerek yok diye biliyorum ama bende sadece bunu yaptırmal istiyorum bakalıö doktor ne diyecek
Fetal dna testi yapılırsa 2li 3lu vs testlere gerek yok dedi Dr. Ama 12. hafta geldiğinde burun kemiği ve ense kalınlığına da bakalım dedi. Tam olarak ikili test olmuyor da işte, ek tetkik gibi.

Hamilelik belirtilerinin az olması,
Hamilelik belirtilerinin bir anda kaybolması
Bunlar hamile olmadığınızı göstermez arkadaşlar hep aynı şeyler soruluyorda
Emin olun bunları, aynı soruyu soran diğer arkadaşlar gibi ben de biliyorum. Eğer siz de defalarca gebelik kaybı yaşasaydınız ve bu kayıplardan birinde tüm belirtiler bir anda kaybolduktan 2 gün sonra bebeğinizin kalp atışının durduğunu öğrenseydiniz, belki siz de biraz rahatsız bir kafada olurdunuz. Ben sadece şuan aynı şeyi yaşayan birilerinden destek görmek istedim. Yoksa internette aratınca bir sürü örnek var benim gibi olan.

X