2020’de ikiz annesi olacaklar :)

merhaba arkadaşlar.bugün kontrolüm vardı.bebklerden biri baş,diğeri makat geliş pozisyonda.baş olan bayaa yerleşmiş,ağrım yok.nstde de sancı yok.böyle olanınız var mı

merhaba arkadaşlar.bugün kontrolüm vardı.bebklerden biri baş,diğeri makat geliş pozisyonda.baş olan bayaa yerleşmiş,ağrım yok.nstde de sancı yok.böyle olanınız var mı
Canım ben 35 gireceğim yarın benim bebeklerimden biri hep baş aşağı ve kasigimda en başından beri hatta 30 haftalardan beri başı ölcülemiyor tam ultrason ile düşün o kadar yerinde. bugün dr kontrolüm vardı rahim ağzını zorlayabilir dedi çok şükür bir şey yok henüz. Diğeri geçen kontrolde baş aşağı idi bu hafta yan pozisyona geçmiş yine. Daha dönuyorlar bence bir dahaki kontrolünde görürsün. Nst benimde birşey çıkmadı sıvı bebekler hepsi iyi plesanta kireçlenmesi artmış 36 sonra çok beklemez dedi doktor yani bebek pozisyonu tek belirleyici değil endişelenme. Sadece şartların uygunsa hep uzan uzun otur iş yapma ayakta kalma asagiya baskı artmasın 😊

Canım ben 35 gireceğim yarın benim bebeklerimden biri hep baş aşağı ve kasigimda en başından beri hatta 30 haftalardan beri başı ölcülemiyor tam ultrason ile düşün o kadar yerinde. bugün dr kontrolüm vardı rahim ağzını zorlayabilir dedi çok şükür bir şey yok henüz. Diğeri geçen kontrolde baş aşağı idi bu hafta yan pozisyona geçmiş yine. Daha dönuyorlar bence bir dahaki kontrolünde görürsün. Nst benimde birşey çıkmadı sıvı bebekler hepsi iyi plesanta kireçlenmesi artmış 36 sonra çok beklemez dedi doktor yani bebek pozisyonu tek belirleyici değil endişelenme. Sadece şartların uygunsa hep uzan uzun otur iş yapma ayakta kalma asagiya baskı artmasın 😊
Canım ben de çok yatmayı sevmiyorum ama bugün zorlandım.yemek yaparken bile dinlenmek zorunda hissettim kendimi.umarım herşey yolunda gider.sen kritik zamanları atlaşmışsın ne güzel😍 ben de görebilirim inşalla.bebişlerin kilosu nasıl

Canım ben de çok yatmayı sevmiyorum ama bugün zorlandım.yemek yaparken bile dinlenmek zorunda hissettim kendimi.umarım herşey yolunda gider.sen kritik zamanları atlaşmışsın ne güzel😍 ben de görebilirim inşalla.bebişlerin kilosu nasıl
Yatırmayacaklar miniklerimiz ilerde 😉😉 Kızım kasigimda olan 2400 oğlum 2100 farklar hep 100 gr gibiydi son ay biraz açıldı. Çok şükür atlattık canım inşallah hepimiz 36 üstünü görürüz 🙏🙏 ben senin haftalarından sonra başladım daha fazla yatmaya

Benim ikiside bas gelis pozisyonda. Doktor en azindan biri makat gelis olsaydi hem sen hem bebekler rahat ederdiniz dedi.rahim agzi uzunlugunu bile olcemedi. Umarim biraz daha dayanirlar🙏hepimiz saglicakla kavusalim yavrularimiza insallah

Yatırmayacaklar miniklerimiz ilerde 😉😉 Kızım kasigimda olan 2400 oğlum 2100 farklar hep 100 gr gibiydi son ay biraz açıldı. Çok şükür atlattık canım inşallah hepimiz 36 üstünü görürüz 🙏🙏 ben senin haftalarından sonra başladım daha fazla yatmaya
Benim ikiside bas gelis pozisyonda. Doktor en azindan biri makat gelis olsaydi hem sen hem bebekler rahat ederdiniz dedi.rahim agzi uzunlugunu bile olcemedi. Umarim biraz daha dayanirlar🙏hepimiz saglicakla kavusalim yavrularimiza insallah
Amin canım Allah hepimizin yardımcısı olsun

Benim de biri 5 haftadır kafayı yerleştirmiş o yüzden kasıklarımda çok ağrı oluyordu üsttekine de bu hafta makat geliş dedi akşamları çok kasılmam oluyor ve akabinde sancım ama gündüz hiçbir şey yok yoruluyorsun muhtemelen dedi doktor. Nstde de temiz çıktı zaten artık haftada bir çağırdı haftaya çarş gideceğim

Arkadaşlar göğüs pompasını şimdiden almalı mıyım? Philipste karar kıldım sizler neler yaptınız
İlk gebeliğimde ablam medela swing almıştı bana hediye çok memnun kaldım ondan ama ben olsam o kadar para verip onu almazdım tabii🙈 lansinoh tekli ya da avent tekli kullandı etrafımda hep arkadaşlarım ve memnunlardı

Merhaba bende ikiz annesiyim ilk bebeklerim şuan 3yasindalar okadar zor bi hamilelik geçirmedim çok şükür sanci erken başladı 30 haftada ama 3gun hastanede yattim ciğer geliştirici iğneler yaptılar rahim açılmış yat hıc kalma dedi doktorum ve eve döndüm öyle böyle 37 haftada sezaryan dogum yaptım rabbime binlerce şükürler olsun ikiside çok sağlıklı kiloları yerinde en önemlisi kızlarımla beraber çıktım hastaneden çift yumurta ikizleri bide çok genç anne oldum ailemde ikiz vardı ama hıc basima geleceğini tahmin etmiyordum iyikide gelmiş 2yasina kadar emzirdim ikisinide 40 çıkana kadar annem yanimdaydi allah ondan bin kere razı olsun gittikten sonra çok zor günler geçirdim hem küçüğüm hem hıc cocuk bakmamışım eşimin hicbir desteği olmadı en çok beni üzen şey buydu bu süreçte doğdukları günden itibaren aynı odada uyuyoruz kizlarla zor ama çok çok güzel duygular allahim yavrularını sağlıkla kucagina almanı nasip etsin inşallah eşin hep destekcin olur tek çok zor ve yıpratıcı oluyo benim söyleceklerim bu kadar.

Benim bugün 35 bitti bende de biri baş aşağıda be baya yerleşmiş zaten yütüken de batıyo bavaklarım kapalı yürüyemiyorum o derece 😂sancı çıkmıyo bende de 37 yi beklemeye devam

Merhaba doktorun bebeklerin kilolalarıyla ilgili yorum yapıyor mu ben 35 oldum bugün henüz 2100 civarındalar normal diyo doktor ama küçük değil mi 37 ye kadar anca 2300 olurlar

Merhaba doktorun bebeklerin kilolalarıyla ilgili yorum yapıyor mu ben 35 oldum bugün henüz 2100 civarındalar normal diyo doktor ama küçük değil mi 37 ye kadar anca 2300 olurlar
Dr oldukça memnun kasigimdakinin başı tam ölculemiyor bu kontrolde 2550 cıktı yanılma payı var 2400 altı degildir dedi diğeri 2100 gözüküyor. En son gittigimizden beri 450 gr almışlar 2 haftada. Yumurta protein süt kaşar bol diğer peynirlerden yoğurt muz bol meyve ceviz fındık balık kestane vs derken aldılar tabi bende biraz almışım 😊😊 Bu hafta da aynen devam güzel alirsalar ise yarıyor demekki. Herkesin bünyesi farklı ama olabildiğince onlara yarayan şeyler yemeye çalışıyorum. Birde hep sol yanıma yatıyorum kan dolaşımı için.

Dr oldukça memnun kasigimdakinin başı tam ölculemiyor bu kontrolde 2550 cıktı yanılma payı var 2400 altı degildir dedi diğeri 2100 gözüküyor. En son gittigimizden beri 450 gr almışlar 2 haftada. Yumurta protein süt kaşar bol diğer peynirlerden yoğurt muz bol meyve ceviz fındık balık kestane vs derken aldılar tabi bende biraz almışım 😊😊 Bu hafta da aynen devam güzel alirsalar ise yarıyor demekki. Herkesin bünyesi farklı ama olabildiğince onlara yarayan şeyler yemeye çalışıyorum. Birde hep sol yanıma yatıyorum kan dolaşımı için.
Doktorunuz doğum için ne zaman diyor ? Sezeryan mı olacaksınız?

Doktorunuz doğum için ne zaman diyor ? Sezeryan mı olacaksınız?
36 haftayi gecirmeye calisacagiz kaç gün olursa persembe gunu son kontrol, tarihi net koyacagiz. plesanta kireclenmesi 37 haftayi tamamlatmayabilir dedi. kilolar nst ne olacak bakalım yazarim gidişatı. doğumdan 3-4 gun once ciger gelistirici yapilacak. spinal anestezi sezaryan olacak. tabi tüm bunlar sürpriz yapmazsalar 😊😊

Bizde cuma gideceğiz kontrole ama bir önceki kontrolde 37de alacağız demişti . Cuma günü gittiğimizde de ciğer geliştirici vereceğini söyledi bakalım bizimkilerde süpriz yapmazsa 37de alacak doktor

Bende yiyorum ama ne bileyim alamıyo sanıro. Benimkiler bende 15 kilo aldım yediklerim bana yarıyo onlara değil 😅meyve neredeyse hiç tüketmiyorum belki de sebebi budur bilemedim

X