2020’de ikiz annesi olacaklar :)

Allah sağlıkla kucaklarımıza aldırsın canım:dua::dua: ben de dayanamayıp önden başlayanlardanım hazırlıklara herkes acele etme dedi ama çoğul gebelik ne olacağı belli olmaz hazırlıklı olmak istedim ve ilerde gezmekte bizim için zor olacak minikler büyüyor. Gaye bebe hastane çıkışlarım 10'lu yedekte aldım 5'lilerden ayrıca alt üst takımlardan da koyacağım yanıma ne kadar kalırız belli olmaz ilçede yaşıyorum doğum ilde olacak. Bebitof ürünlerinden de aldım battaniye havlu vs oldukça başarılı. Bebek odası Aymini aldım çok güzel ürünleri sitelerine de girip bakabilirsiniz istanbul üretim yerinden istedik çok uyguna geldi uyku seti yatak hediyeleri idi.
Allah sağlıkla kullanmayi nasil etsin inş. süt sağma pompasi aldınız mı acaba ?

Allah sağlıkla kullanmayi nasil etsin inş. süt sağma pompasi aldınız mı acaba ?
Süt sağma pompasını ablamdan aldım. hem lansiloh hem avent almıştı kendisi canım avent hiç kullanmadı mennun kalmadı çekiminden ama lansiloh 2 si bir arada elektrikliden aşırı memnundu. Bende kullanirken onu tercih edeceğim ilk etapta

Arkadaslar fikirlerinize ihtiyacim var...
16+6 haftaligiz
İlk 14 hafta tup bebek ilaclari ve kortizon kullanmana ragmen 3 kilo aldim 54 den 57 oldum
İki haftadır kanamam var sadece tuvalete kalktim iki haftada 2 kilo almisim
hic tatli cikolata abur cubur yemem haftada bir kek,borek yerim
Ekmek,makarna,pilav kanamadan dolayi kabız olmamak icin yemiyorum
sabah bir dilim ekmek yiyorum o kadar bu hızla gidersem 30 kilo alirim
doktora soyluyorum bisey demiyor.guluyor acaba gebelik diyabeti listesi mi uygulasam o listeyi de internetten arastirdim ben o listeden daha az yiyorum kilo almaktan korkmuyorum ama fazla kilodan erken dogum,tansiyon, diyabet olur diye korkuyorum yoksa kilo verilir problem degil

Ilk hamileligimde 24 haftaya kadar 5 kilo almıştım. 24 de gebelik sekeri çıktı ve diyetisyenle devam ettim mecburen. 40+1 de toplamda 8 kilo almıştım zaten 4 kilosu bebekti. Listemde meyve yi süt yada yoğurt la yiyosun. Öğle ve aksam yemeklerine yagsiz salata ve yoğurt ekliyosun. Yemekler de 11 ymk kaşığı sebze, bakliyat susuz. Hafta da 1 balik hafta da 1 et. Kuruyemişler çiğ badem ceviz gibi.. ekmek tambugday. Pirinc yerine bulgur. Bu hamileligim ikiz olduğu icin daha fazla kilo alirim diye düşünüyorum ama genede genel seylere dikkat ediyorum.

Ilk hamileligimde 24 haftaya kadar 5 kilo almıştım. 24 de gebelik sekeri çıktı ve diyetisyenle devam ettim mecburen. 40+1 de toplamda 8 kilo almıştım zaten 4 kilosu bebekti. Listemde meyve yi süt yada yoğurt la yiyosun. Öğle ve aksam yemeklerine yagsiz salata ve yoğurt ekliyosun. Yemekler de 11 ymk kaşığı sebze, bakliyat susuz. Hafta da 1 balik hafta da 1 et. Kuruyemişler çiğ badem ceviz gibi.. ekmek tambugday. Pirinc yerine bulgur. Bu hamileligim ikiz olduğu icin daha fazla kilo alirim diye düşünüyorum ama genede genel seylere dikkat ediyorum.
Aslinda ben ayni dediginiz gibi besleniyorum simdi saatlerine dikkat ederek yemeyi denicem insallah faydasi olur
sekerli olarak yedigim tek sey meyve oda iki porsiyon ekmek pilav zaten yemiyordum neden aldim anlamadim esim ve annem cok baski yapiyor sen 3 kisisin ye diye onlara bioe hep tabagimin yarosini geri bosaltiririm hep cok yiyince midem bulaniyo diyip gecistiririm
Esim kontrolde geride çıkarlarsa sende bilirim falan diye baski yapiyor ona ragmen yemiyorum
Niye boyle oldu anlamadim

Normal ama aldiginjz kilo. göğüsler de dolmaya başlıyor. Sonucta alınması gerekende bi kilo var. Esimde tam tersi dikkat et bu saatte meyve yeme diye beni engelliyor ☺

İkiz olunca malesef önce sordukları bu benimde tüp bebek 2. tedavimde hamile kaldım kimseye söylemedik aynı soruna sahibiz seninle canım. Üstelik soruların da kesilmeyeceğini bildiğimiz için gizledik zaten zor bir süreç birde dert anlatmayalım dedik. Şimdi de ay Allah kolaylık versin çok zor işiniz darlamaları var malesef :110::110: Oysa hasretle beklemenin ve daha en başında başlayan fedakarlıkların da ne kadar zor olduğunu bilmiyorlar. Kulak tıkamak en iyisi bebişlerimi düşünüyorum ben hep:emir_bebek::emir_bebek:
evet canım biz de gizledik.ben de kulaklarımı tıkamaya çalışıyorum🤢🤢

Kızlar rahmimde ara ara ağrı oluyor normal mi bunlar ikiz gebelik olunca herseyden korkuyorum.14+4 üm bugün

Arkadaslar sanirim en zor secegimiz sey bebek arabası bu konuda arastirma yaptınız mi?
ben jokere gittim bir tane bile ikiz arabasi yoktu puset sökülüp takilan mi alsam yoksa daha ucuz yollu bisey mi baksam kararsizim

Arkadaslar sanirim en zor secegimiz sey bebek arabası bu konuda arastirma yaptınız mi?
ben jokere gittim bir tane bile ikiz arabasi yoktu puset sökülüp takilan mi alsam yoksa daha ucuz yollu bisey mi baksam kararsizim
Haklısın canım önlü arkalılarda arkadakine kıyamıyorum manzarası yok hangisi olursa olsun ikiz arabalarında sıkıldılar mı birbirlerine sarıyor diyen var ama dışarı da tek tek kullanmak zor ayrı olsa, birde arabaya sığdırmak var:110: ben ocakta doğum yapacağım Allah nasip ederse ve en son alacağım araba bahara doğru

X