2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benimde kardeşim gelince yardım ediyor sağolsun ama her iş bende çok yorucu oluyor. Kan ilacı kullanıyorum onda vitamin var ama ben bitiğim yinede.
Ben gebelikte vinalag kullanıyordum doktorum emzirirken de devam et dedi hem Demir ilacı hem ona devam ediyorum. Bide bu e bebekteki malt içecek var ya ay o çok güzel enerji veriyor o

İşin ilginç yanı eşim kv falan yat bakarız diye odama gönderiyor uyuyamıyorum alıştım galiba uykusuzluğa

Ben eşime bırakınca iyiyim valla güzel uyuyorum. Benim güzel uyumam süt sağma vaktine kadar tabi.

Bende bi o düzeni ezberleyim diyorum ama benim oğlanın günü gününü tutmuyor ki.. Ha mecburen ev işiyle yemekle uğraşıyorum belki onları yapmasam daha iyi olucam, ama evin bi şekilde dönmesi lazım
Ben gebelikte vinalag kullanıyordum doktorum emzirirken de devam et dedi hem Demir ilacı hem ona devam ediyorum. Bide bu e bebekteki malt içecek var ya ay o çok güzel enerji veriyor o

Bende b12 takviyeli bi demir ilacı içiyorum ama beni en çok yoran süt olayı sanırım. Oğlanın temposuna alıştım aslında ama süt sağma çok yıpratıcı. Oğlan bi gün durgunsa bi gün hiç durmuyor, durgun olduğu günler dinlenir devam ederim normalde, ama süt olayı büyük vaktimi alıyor, beslenme saati yok acıktığı an sıcak süt olmuyor süt ısınana kadar ağlıyor, meme versem tutmuyor..

İşin ilginç yanı eşim kv falan yat bakarız diye odama gönderiyor uyuyamıyorum alıştım galiba uykusuzluğa
Ya yemek yemeye fırsatım olmuyor eşim alıyor onda hiç durmuyor tekrar getirip bana veriyor . Kimsem de yok ki bi el atsın biraz dinleneyim kafayı yemek üzereyim çok yorgunum

Evet cnm seni süt olayı çok yıprattı ve gerçekten yorucudur tahmin edebiliyorum

Evet cnm seni süt olayı çok yıprattı ve gerçekten yorucudur tahmin edebiliyorum

Süt ısınana kadar kendini paralıyo ağlamaktan, kucağımda duruyo memeyi tutsa karnı doyacak ağlamasına gerek kalmayacak ama tutmuyor. Psikolojik olarakta çok yıpratıcı oluyor. Uyku filan dert değil bi gülüşüyle kendine geliyor insan, ama bu süt sağma işi beter bişeymiş.

Bu arada ben spiral taktırmaya karar verdim doktorun asistanıyla görüştüm bugün 450 liraymış genelde Doğumdan 40 gün sonra takılabiliyormuş ama yarın doktora sorup randevu verecek. Tüp bebekle gebe kaldım diyip korunmamazlık yapma sakın dedi

40 gün sonra yapılabilmesi iyiymiş, bende bi yönteme karar vermeliyim, korkuyorum çünkü. Tutmaz tutmaz tutacağı tutar. Hiç kaldırabileceğim bi süreç değil, hemde evladıma haksızlık etmiş gibi hissederim kendimi.

Hem süt sağmak hem çocukla ilgilenmek seni yıprattı gerçekten kolay değil iyi dayandın çok şükür ki sütün var seni zorlamıyor geçecek bu günler de Böyle kalmayacak bu çocuklar da büyüyecek canım benim
Ya yemek yemeye fırsatım olmuyor eşim alıyor onda hiç durmuyor tekrar getirip bana veriyor . Kimsem de yok ki bi el atsın biraz dinleneyim kafayı yemek üzereyim çok yorgunum
Çok iyi anlıyorum seni bende öyleyim çünkü gözlerimin altı mosmor bi de eşim şimdi görümcemin eşi ameliyat oldu onun yanına Antalya’ya gitti annem geldi ama biliyorsunuz işte annemle olan diyaloğumuzu az çok:/ neredeyse kv deden daha uzak bana şimdi kaldı ya yarın bir gün onun da lafını eder keşke böyle olmasaydı diyorum kal demedim ben kendisi kaldı en azından ben dememiş oldum diye bile seviniyorum düşün artık

Evet canım süt sağmak başlı başına bi olaymış başta çok farkına varamadım. Eşim evdeydi, kardeşim yanımdaydı sadece uykudan uyanıp süt sağmak zor geliyordu. Şu an çocuk ağladığı için çaresiz kalıyorum. Aynen öyle büyüyecekler tabiki. Unutulup gidecek bugünlerde.

Annen sonuçta canım içini karartma. İki çocuğa nasıl bakacaksın zaten eşinde yokken. Mecbur kalacaktı, annelik vazifesi zaten seni o durumda yalnız bırakmamak.

Kızlar günaydın Instagram da gördüm boza anne sütünü artırıyormus hiç icmemistim dün denemek amaçlı bimden aldım tarçınla içtim oda sıcaklığındaydi faydasını gördüm sizlerde denemek isterseniz

Spiral en iyisi sanırım ya zaten tedavi süresince iğne ilaç kullandık gebelikte yine öyle bari şimdi kullanmayalım

Kızlar bebeklere rezene çayı veren var mı? Ben bugün kendime demledim içtim aktar kadın bebekte içebilir demiş eşime ama emin olamadım.

Valla aslında ben 2.5 yıl her yumurtlama gününü değerlendirip hamile kalamadım.. Şimdi bi gün hapı unutarak hamile kalır mıyım bilmiyorum ki..
Bu arada bendede akıl kalmadı hiç..
Valla orası hiç belli olmaz valla ben diyorum ki doğumda beynimin yarısını da almışlar öyle bir dalgınlık öyle bir unutkanlık. Resmen okuduklarımı bile anlamakta güçlük çekiyorım bazen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…