2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canım benim ilk bi hafta da kanama bitti sonrasında iki üç günde bir leke geldi. 37. Gün de tamamen yıkandım

Valla çok azalmıştı, oğlan hastanedeyken tekrar çoğaldı, şu an bildiğin adet kanaması gibi.

Benim bitmek üzere peçete koyuyorum artık. Bir hafta kaldı kırkımızın çıkmasına bir haftaya tamamen biter sanırım. Senin stres kaynaklı olabilir bence cnm

Benim 2gün kaldı biteceği yerde çoğaldı.
Çok doğru faydası yoksa ne işi var çocuk uyandırmaya geliyor ancak o

Canım bugün 51. Gün benim hala lekem devam ediyor damla damla me zaman bitecek İnan bilmiyorum

Aynen öyle gelip mıncıklasın sevsin gitsin istiyor. Günlerce hastanede kaldım bana sen nasılsın bile demedi hanımefendi.

Valla ben bi benim böyle devam ediyor sanmıştım. Benim iyice şiddetlendi ama ne olduğunu anlamadım.

Kızlar benim gibi sütü az olan var mı. Emmiyor artık kızım

Canım bestlak damla kullan, birde yapmıyorsan eğer sağım yap sağım yapmak sütü çoğaltıyor. Benim oğlan hiç emmedi emmiyor. Deniyorum ama nafile.
Benim 30 günde baya azaldi bir haftadır yok

Benim kaç gün sürecek bakalım..

Canım emmiyorsa zorlama zorladıkça ters geliyor olabilir her öğün değil mesela günde bir kez sakin çok aç olmadığı zamanda dene çok açken tutmaz zaten direk biberon ister doymak için ben öyle tutturabiliyorum o da yalnız olduğum için gün içinde olmuyor eşim gelince akşam o diğeriyle ilgilenirken yapmaya çalışıyorum bazen tutuyorlar bazen bas bas bağırıyorlar emmemek için zorlamıyorum artık bıraktım zorlamayı çok uğraşınca da olmuyor

Zaten bende günde 1 bilemedin 2 kez deniyorum canım. Açken denemiyorum dediğin gibi açken ortalığı inletip iyice inada bindiriyor. Tokken keyfi yerindeyken deniyorum. Herkes zorla zorla diyor, başına gelmeyen bilmiyor zorlamayla hiç olmuyor tamamen ters tepiyor.

Aynen öyle başına gelmeyen anlamaz biliyorum ben ne hissettiğini çok iyi anlıyorum arkadaşım çok ağladım ben tutmuyor diye bazen yarım saat bazen 45 dk uğraşırdım eşim tamam artık mama verelim derdi hayır emecek derdim eziyet ediyordum yavruma hayır emmesin ne olacak ki emse de süt yok zaten yetmeyecek senin en azından sütün var:) boşver almıyorsa almasın şurda 4.5 ay daha alsa senin sütünü sonra ek gıda falan derken zaman geçer gider inşallah

Eşimde bırak zorlama tutmuyorsa napalım dünyanın sonu mu sütünü içiriyosun sonuçta diyor ama kötü hissediyor insan memede ciyak ciyak ağlayınca zoruna gidiyor. Benim çok şükür sütüm var ama oğlum öyle inat ediyor ki süt ağzına akıyor o akan sütü bile içmiyor. Hastanede 5 10dk oynayarak emdi, bazen evdede keyfi yerinde olursa memede ağlamıyor ama öyle aktif bi emmede yok. Kucağıma alınca meme arıyor verince tutmuyor.

Kızlar e bebek promalt içeceği var inanılmaz süt yapıyor günde iki kez içiyorum ben bi öğlen bide gece yatarken bi deneyin isterseniz
Onu da deneyelim ben varya humana içiyorum malt içeceği içiyorum bestlak damla kullanıyorum yok anam yok hala ikisinden topla 60 hadi dinleneyim uyuyayım 80 cc ancak nasıl doysun bu çocuklar bu sütle :/

Kızlar bir sey sorucam özel ama dogumdan sonra ilişkiye girebildiniz mi biz denedik rahim ağzım acayip ağrıyor yaraya tuz basar gibi ve yarim kaldı o iş çok canim yandı.acaba neden böyle oldu ki?

Kızlar benim oğlanın vücut ısısı yüksek yüz alın ısısı normal. Şimdi ben hangisini dikkate alayım bilemedim

Kızlar bir sey sorucam özel ama dogumdan sonra ilişkiye girebildiniz mi biz denedik rahim ağzım acayip ağrıyor yaraya tuz basar gibi ve yarim kaldı o iş çok canim yandı.acaba neden böyle oldu ki?
Canım bende isteksizlik oluştu ona bağlı da kuruluk oluyor oda ağrı yapıyor. Ama rahim ağzında değil vajina girişinde

Onu da deneyelim ben varya humana içiyorum malt içeceği içiyorum bestlak damla kullanıyorum yok anam yok hala ikisinden topla 60 hadi dinleneyim uyuyayım 80 cc ancak nasıl doysun bu çocuklar bu sütle :/
Emmiyorlar ya canım onla da alakalı tabi. Valla çok güzel süt yaptı bende malt içecek. Sen sağmaya devam pes etme ne kadar çıksa kar kardır

Canım süt gelsede gelmesede sağım yapmak gerekiyormuş 15 dk. Ben ilk iki hafta gece gündüz 2 saatte 1 sağdım mutlaka. İlk seferde ikisinden 30 cc ancak çıkmıştı yarım saat sağım yaptıktan sonra. Damla içtim hep sağdıkça arttı sütüm. Ama tabiki sağım yapmakta vakit alıyor. Senin ikizlerle çok zor olur. Şu an gece 2 kez kalkıp sağıyorum, gündüz 3 saatte 1 sağıyorum. Beni en çok yoran süt sağma olayı oldu zaten, sağım yap onları tek tek yıka, kurula sütleri ayır oğlan uyandıkça ısıt yeni çıkan biberonu yıka.. İkili pompa aldım 15 dk sağım yapıyorum, yıkadım kuruladım derken o da sürüyor 15 dk. O ara oğlan uyanırsa uzadıkça uzuyor.

Sen aslında bir yenidoğan hemşire ya da emzirme danışmanından yardım alsaydın uğraşırdı.... Benimki öyle tuttu. Ama ne oldu süt az bu sefer... Çocuk tutuyor ucu küçüktü büyüttük...Ama süt azalınca ve çocuk daha çok beslenmeye baslayinca harcadığı enerjiye değmiyor eziyet oluyor ona... Sağım olayı da dediğin gibi yapamadım yapmak lazım. Ben solgar brewers yeast aldim biraz daha sık sağım yapabilsem belki artar ama kelebekmkelebek dediğin gibi ağlamasına dayanamıyorum mama yemesini de kabullenemedim yani oyle zor bir durum ki...

Emmiyorlar ya canım onla da alakalı tabi. Valla çok güzel süt yaptı bende malt içecek. Sen sağmaya devam pes etme ne kadar çıksa kar kardır
Tabi emmedikleri içinde çoğalmıyor canım doğru diyorsun pes etmiyorum bakalım ama nereye kadar
Çok zor ben bu kadar vakit mümkün değil ayıramam ki bi de kıZım kolik ağladığı zaman susmuyor e yalnız bakıyorum aynı anda ağladıkları oluyor aynı anda mama veriyorum mecbur iki elimde ana kucağında ikisi de bi zor Ki anlatamam

Çok zor arkadaşım çok ama mecbur yapacak bşrşeu yok aç olmasından sa yesin diyorsun bi süre sonra

Bravo sana gece kalkıp süt sağmak çok zor gerçekten....ben de günde iki defa sağım yapabiliyorum

Canım sağlık ocağında ebeyle epey denedik tutmadı, hastanede emzirme danışmanıyla denedik yine ama sonuç aynı. Benimde ucu küçük, sağım yaptıkça büyüdü ama tutmuyor. İnada bindirdik ikimizde, ben veriyorum o tutmuyor. Eğer keyifli bi zamanıysa ağlamıyor memede oyalanıyor. Çok zoruma gidiyor benimde emmeyişi.
Çok normal canım senin vakit bulamaman. Ben bile zorlanıyorum tek çocukla.
Bravo sana gece kalkıp süt sağmak çok zor gerçekten....ben de günde iki defa sağım yapabiliyorum
Uyku arasında uyanmak gerçekten işkence gibi oluyor, ama sağım yapmazsam sütüm azalır diye sağıyorum. Hem zaten illaki bebeği beslemeye uyanıyorum, sadece uzun sürüyor işte gözünü açamıyor insan uykudan. Canları sağolsun, sende gece yapamıyorsan gündüz yap canım sağımını. Mutlaka fayda görürsün. Sütün tekrar artar.

Olsun canım bizimki de böyle olacak ne yapalım seninki emmese de anne sütüyle besleniyor hiç kafana takma bile en azından bağışıklığı kuvvetli olacak. Bizim öyle bir şansımız da yok aptamil çocuğu oldular baksana günde bir ya da iki kez zor emziriyorum o da 5 dk sürüyor bir kez sağım yapıyorum onu da ben uyurken eşim veriyor zaten günde 3 saat uykuyla çok bi süt beklemiyorum ama olsun canları sağolsun da çünkü bazen oğlum yemiyor mesela mamayı da reddetmişti bi dönem o zaman dedim ki yeter ki yesin de mama yesin

Kızlar biberon olarak ne kullanıyorsunuz avent 0 mi?? Bir tavsiye verseniz ben baska bi marka kullanıyorum yavas akıtan ama biberon akıtıyor ağzı dar. Siz hangisinden memnunsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…