2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Evet canım tek avuntum anne sütü içiyor olması. Ama mama yiyende büyüyor süt içende. Emmedikten sonra çokta farketmiyor aslında. Boşver sende napalım kısmet böyleymiş, elimizden geleni yapıyoruz sonuçta.

Kızlar biberon olarak ne kullanıyorsunuz avent 0 mi?? Bir tavsiye verseniz ben baska bi marka kullanıyorum yavas akıtan ama biberon akıtıyor ağzı dar. Siz hangisinden memnunsunuz?

Avent 0 kullanıyorum ben. Kendi çekmeden akmıyor. Lansinohun sağma makinasının biberonu çıktı içinden benim oğlan onuda tam kavrayamadı wee baby vardı o çok akıtıyor onuda kullanmıyorum.

Kızlar biberon olarak ne kullanıyorsunuz avent 0 mi?? Bir tavsiye verseniz ben baska bi marka kullanıyorum yavas akıtan ama biberon akıtıyor ağzı dar. Siz hangisinden memnunsunuz?
Evet canım bende ikisine de avent 0 kullanıyorum kendiliğinden akmıyor memnunum aslında ama doktorum dr.brown önerdi 300 TL falan ben alamadım iki tane olunca istersen sen araştır
Olsun öyle deme önemli olan anne sütü alması ben çok isterdim mama ağırlıklı değilde benim sütümle beslensinler ama yetemiyorum çocuklarıma Bugünleri çok bekledik biz hepimiz bunlar bizi üzmesin

Evet avent 0 bende de var ucu içine kaçıyor bazen onun harici memnundum aslında ondan simdi daha yavaş alıyor diye hanymish marka cam biberon kullaniyoruz bayadir ama sanırım avente geceriz artık çünkü büyüdü 90cc ile ancak doyuyor bir öğünde artık. Hatta dün onun uzerine 30 icti çünkü çok uyumuştu....mamajoonun da sağma makinesinin biberonu var annr sütünü onunla veriyorum. Benimki hepsini tutuyor baştan farkli biberon ve emziklere alıştırdik hemşire ile...tutma sorunu yok bende süt yok.. evet bugünleri çok bekledik üzülmemeye gayret edelim.

Kızlar bebeklerin ağızlarında pamukçuk olunca nasıl temizlemiştiniz

Öyle düşünme canım, hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Asla yetemiyorum deme.

Benimki aventle epey gider gibi. Çok alıştı ona.

Kızlar bebeklerin ağızlarında pamukçuk olunca nasıl temizlemiştiniz

Canım 1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı karbonat yaptım, gazlı bezi parmağıma dolayıp ağzını sildim kelebeğin anlattığı gibi aynı doktor öyle tarif etmişti.

Ama eğer ağzını açmıyorsa zorlanıyorsan temizlemekte kulak çöpüne doladım bazen gazlı bezi öyle de temizledim geçti şükür bizim
Doktor bana kaynamış ılık suya karbonat koy gazlı bezle temizle dedi cnm ben öyle temizliyorum
Tamam kızlar teşekkür ederim öyle temizleyeyim

Kızlar malum havalar soğudu doğal gazı açtık bir haftadır ama nem oranı düştü evde kızın burnunu falan sürekli temizliyorum ama hep kuru tıkalı gibi hırıltı şeklinde ses geliyor evin havasından kuruyor bence. Buhar Makinesi alayım diyorum kullanan var mı aranız da ya da başka bir çözüm bulan

Tabi öyle ama işte insan üzülüyor ne kadar da olsa sağlıklı olsunlar gerçekten gerisi boş aslında allah korusun bi yerine birşey olsa daha zor bu günler kolayla gelmedi bazen öyle düşünüyorum ne derdin vardı çok şükür bak şimdi dertlerin ne oldu tek sıkıntımız bu olsun

Bunu bende düşünmeye başladım her gün temizliyorum her gün hırıltı var ve devamlı sümüklü burnu üşüyor mu acaba diyorum evin sıcaklığı da çok iyi 25-25.5 falan doktora sordum 26 yı geçmesin 24 ün altına düşmesin dedi

İnsanın zoruna gidiyor, memeyi istememesi kabul etmemesi yıpratıcı oluyormuş. Ama dediğin gibi bu günlere kolay gelmedik. Nelerle uğraşırken ne yollar katettik. Canları sağolsun emmesinler napalım. Tek derdimiz bu olsun.

Aynen öyle canım burda 9 10 aydır çok destek olduk birbirimize bu günlerde geçecek elbet emmesşnler tek ki sağlık sorunları olmasın

Bizim de maksimum 25 oluyor. Termostat aldım evin nem oranını da gösteriyor 50 altına düşmesin diyorlar ama düşüyor işte o yüzden bu hırıltı ve sümük. Bi ara geçmişti şimdi şu 4 5 gündür yine var

Allah evlatlarımıza can sağlığı versin uzun ömürler versin inşallah. Deprem de ölen ikizler bizim uzaktan akrabımız oluyor. İkizler tüp bebek 10 yıl sonra tüp bebekle evlatları oluyor ve deprem de kaybetti annesi babası şu an perişan haldeler düşünüyorum da çok saçma şeyleri kendimize dert ediyoruz bazen. İsilik oldu diye kendimi yedim durdum. Kaşlarının arası kurudu diye kendi kendime kuruntu yaptım durdum. Sağlıklı sihatli olsunlar da varsın emmesinler varsın mamayla beslensinler. Allahım kaldırmayacağım yükleri vermesin omuzlarımıza evlatlarımızla sınamasın

Aynen öyle canım burda 9 10 aydır çok destek olduk birbirimize bu günlerde geçecek elbet emmesşnler tek ki sağlık sorunları olmasın
Herkesten çok hemde canım. Hem sevinçte hem endişede hem üzüntüde.. Sağlıklı olsunlar gerisi önemli değil tabiki.
Çok kötü olmuş canım ya.. Ne denir ki. Allah evladın varlığıylada yokluğuylada sınamasın insanı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…