2020 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    228
Merhabalr kızlar aylar olmuş buraya gelmeyeli hey gidi günler büyüttük bile bebeleri :) bu arada bizim de azı dişler geliyor arka arkaya bizde bir aydan fazladır geceleri çok uyanıyor çok yoruluyorum ama geçecek inşallah

Biz erkenden örümcek varya ondan kullanmıştık dedesi almıştı onyüzden erken yürüdü yürümeyen varsa deneyebilir isterseniz

Biz erkenden örümcek varya ondan kullanmıştık dedesi almıştı onyüzden erken yürüdü yürümeyen varsa deneyebilir isterseniz
Nerdeyse dişleri tamamladık biz 2.azılarda geliyor gibi ama yürüme konusunda tembeliz ablası da geç yürüdü biliyoruz ama yinede kendine sıkıntı eden birileri oluyor işte Rabbim bütün sıkıntılarımızı aşmayı nasip etsin inşallah

Gorumcemin oglu önümüzdeki ay 2.yasinda olucak ama hala yurumedi, doktorlarda sorun yok diyorlar ama sıkıcı oldu artık biraz

Kizlar aranizda memeden kesmeye calisan varmi benim gibi , her an memeyle vakit gecirmek isteyen bi kizim var biseyde yemiyor bugun aşlayayim diyorum ama içimde gidiyo bi yandan

Merhabalar hanimlar buralardamisiniz?? Nasil gidiyor hayat??
Cesaretinize hayranım İkizler beni yedi bitirdi herkesi kendim gibi sanıyorum hayırlı olsun bebeğin sağlıkla kucağına al. Bizde durumlar yeni yeni normale dönecek haftaya 15 aylık oluyorlar halen babaanne anneanne evi arasında gidip geliyoruz. Şubat ayında evime gittim iki ay tek baktım sadece. Onda da sonunda covid oldum ölümden döndüm. Gerisi ailelerin yanına geçti. Çok hareketli iki bebeğim var. Kızım 10 ay 27 günlük, oğlum 11 ay 27 günlükken yürümeye başladı. Uykuları kızım bir aydır desteksiz uyuyor. Oğlan halen beşikte. Şubat ayında tekrar eve geçeceğim bayağı büyüttüm çok şükür

Tesekkurler bu bebis tamamen supriz oldu bizim için planli degildi ama benim şansım var ki bir kaç ay önce annemin yanına taşındım, alt katında evim o yuzden rahatım yoksa kesin eve bi yardimci almıştık simdiden benim kucuk kizda cok fena ama yaa hic ablasına cekmemis, koltuk tepelerinde dolaşıyor, 1 sn yalnız bırakmıyoruz, zaten annemlerdeyim hep dinlenme firsatim oluyor Allahtan, yoksa cok zor olurdu. Seninde ikiz olmasi cok guzel ama ilk seneler zorlar ama sonrasında rahat edersin inşallah benim kiz oglen besikte uyuyor bazen sallıyorum bazen sallamıyorum, 3-4 saat uyuyor, gecede yine yatınca uyuyor bizim yanımızda ama kendi yatağında, 11 den önce yatmıyor malesef sabahlarida 7den sonra uyanmaya basliyor ablasi okula gittigi icin her türlü kalkıyorum zaten bu bebiste saglikla sıhhatli gelir inşallah, sonra cocuk olayını kapaticam Rabbım hepimizin yavrularini korusun, hayirli uzun ömürler nasip etsin

Annenin üst katta olmasi müthiş bir ayrıntı. Allah canına sağlık versin teyzenin tutunacak dalın olmuş canım biz uyku da düzeni oturttuk yıprandım biraz fazlasıyla ama değdi galiba. Akşam 9 a yeni yeni kış geceleri uzun diye yatırmaya başladım. Yoksa uzun bir süredir 8 gibi yatıp 6 da uyandılar. Tek uykuya 13. Aylık olunca geçtik. Benim zorlamamla onlara kalsa 11 aylıkken gececeklerdi şimdi 9 da oğlan 9.30 gibi kız uyuyor Sabah 7.30 gibi uyanıyorlar. Öğlende 12.30 1 gibi uyuyorlar iki saat. Yemekte oturdu üç ana öğün Bir ara olacak şekilde. Gelecek yıl ise döneceğim onun için çabam . Başlamadan bir düzen olsun istedim. İki yıl boşuna evde olmuş olmayayım diye ama psikolojik olarak pertim Allah canlarına sağlık versin de bugünlerde geçer o ilk aylar geçtiyse

Sanki ikizleri olanlar daha guzel bir duzen olusturuyorlar, baska gördüklerim de öyleler, uyku yemek vs hep saatli duzenli, baska turlu cok daha zor olurdu buyuk ihtimal, bizde farkli yaslar olunca duzen oluşturmak daha zor oldu, esim gec geliyor, cocuklarda gec yatiyor, bizimde duzen boyle oldu artık zaten korona vardi o yuzden evde olmak eskisi kadar sıkıcı degildi bence, sende is hayatına baslayinca rahatlarsın insallah, cocuk bakmak bence çok daha zor

Çok doğru tespit ikizlerle başka türlü daha zor olacaktı. Son dediğinde kesinlikle yerinde sınıfta 40 öğrenci bu kadar zorlamiyordu 27 aylık olduklarında Behlül kaçar eşimle aynı okulda öğretmeniz bir yılda dönüşümlü bakacağız 39 aylık olduklarında kreş inşallah. Uzun boylu hesap yapmak şu dönemde çok yanlış olsada Allah nasip ederse ömür verirse niyetimiz böyle. Rabbim sanada kolaylık versin bence bir çocuk varken ikincisini yapmakta çok büyük cesaret ki senin üçüncü sürpriz yapmış düşünüyorum inan o da en az ikiz bebe kadar nefes kesici Rabbim hepimize Kolaylı versin

Olduktan sonra Rabbim kolaylığını veriyor bi sekilde, cok bunaldigim oluyor tabi ama kimin olmuyor ki, en azından annem var ablam var, nefes alabiliyorum bende calisma hayatına bir gün donebilcekmiyim acaba merakla bekliyorum, 3-4 senem daha var herlde Rabbim yeter ki saglik versin ömür versin, gerisi bi sekilde hallolur ogretmenlikte zor bir meslek Allah yardımcınız olsun

Maşallah barekallah Allah nazarlardan saklasın. tek uyku dediğiniz Kesintisiz uyku mu ya ben doğduğundan beri geceleri çok kalkıyor hala kalkıyor ne yapsam da düzelir acaba ya

Maşallah barekallah Allah nazarlardan saklasın. tek uyku dediğiniz Kesintisiz uyku mu ya ben doğduğundan beri geceleri çok kalkıyor hala kalkıyor ne yapsam da düzelir acaba ya
Bebeginizi emziriyormusunuz?? Beni iki kizimida fazla emziremedim sütüm pek olmadi, mama ile besledim çoğunlukla ondan midir bilmiyorum hep deliksiz oldu uykuları, birazda genetik yapi olabilir, bende öyleyim mesela

Gece uykusu bende 5 ay emzirdim sadece sonra mama . 15 aylık olacaklar yeni gece beslenmesini kesmeye çalışacagim. Gün içinde hiç vermiyorum zaten 4 aydır. Yatmadan önce ve gece iki defa kalkıyorlardi. Üç gündür sıkı yönetim geldi 500 cc icerlerdi toplamda 300 e düştük.

Gorumcemin oglu önümüzdeki ay 2.yasinda olucak ama hala yurumedi, doktorlarda sorun yok diyorlar ama sıkıcı oldu artık biraz
15 ay bitti Şükür yeni yeni tutunarak yürümeye başladı azi dişleri çıkardıktan sonra toparlandı kuzum çok zor çıkardı ama Artık şükür dişleri tamamladık herşeyi yiyor emmeyi bıraktı

Bebislerimiz yakin zamanda doğmuşlar o zaman benim kucuk kizimda 15.5 aylik ne güzel baya cikmis sizinkiler, bizimki 12.5 aylikken dis çıkarmaya başladı 4 disi var sadece sizinki mayıs sonu yada haziran başı herhlde, belki bi oncekinde de ayni grupta olabilirdik

Bebeginizi emziriyormusunuz?? Beni iki kizimida fazla emziremedim sütüm pek olmadi, mama ile besledim çoğunlukla ondan midir bilmiyorum hep deliksiz oldu uykuları, birazda genetik yapi olabilir, bende öyleyim mesela
Evet emziriyorum hala. Ya gece 5-6 kere belki daha fazla da olabilir kalkıyor son birbuçuk aydır azı dişleri çıkarmaya çalışıyor ama çok zorlanıyor ya dişin ucu bi damağın içinden bide yanak tarafından çıkmış ortadaki et kısmı ne olacak nasıl çıkacak bilmiyorum normal mi onu da bilmiyorum bi doktora götürmek istiyorum bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…