2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Bu arada şu sürekli sola yatma durumundan feci sıkıldım. 5 dk sağa yatayım diye döndüğüm an uykuya dalıyorum. Bi uyanıyorum 1 saat geçmiş😅 Sen yatıyor musun hiç sağ tarafa?
Ben sola yatınca çarpıntı oluyo çok, değiştiriyorum sürekli bi sağ bi sol ama sağda çok rahat uyuyorum. Geçenlerde anneme dedim mesela nerden uyduruyonuz biz diyo her türlü yatardık 😂 e dedim uzmanlar diyo bunu da inanmadı. Hatta bi kaç yaşlı teyze tek yöne yatma hep sağa sola dön sürekli dedi. Yoksa zaten hep sola yatınca tutuluyo kalça. Sabah uykusu da salonda ayaklarımı dikerek oturarak yapıyorum

Bu arada şu sürekli sola yatma durumundan feci sıkıldım. 5 dk sağa yatayım diye döndüğüm an uykuya dalıyorum. Bi uyanıyorum 1 saat geçmiş😅 Sen yatıyor musun hiç sağ tarafa?
Ben sola yatınca çarpıntı oluyo çok, değiştiriyorum sürekli bi sağ bi sol ama sağda çok rahat uyuyorum. Geçenlerde anneme dedim mesela nerden uyduruyonuz biz diyo her türlü yatardık 😂 e dedim uzmanlar diyo bunu da inanmadı. Hatta bi kaç yaşlı teyze tek yöne yatma hep sağa sola dön sürekli dedi. Yoksa zaten hep sola yatınca tutuluyo kalça. Sabah uykusu da salonda ayaklarımı dikerek oturarak yapıyorum
Benim dr um da tek tarafa sürekli yatma sağ sol yatabilirsin dedi. Ben de bazen sol ağrıyınca sağa dönüyorum.

Ya annemler kalsa zaten ne biliyorlar ki, benimkilerde kan uyuşmazlığı varmış mesela benden sonrakilerin hepsi karnında ölmüş annemin, bi doktora gitmek akıllarına gelmemiş. Halbuki bir iğne ile çözülecek bir durum. En sonuncusu annemi zehirliyor da ölümden dönüyor o zaman anlıyorlar kan uyuşmazlığı olduğunu. Şimdi benim yaptıklarımı görünce annem diyor biz ne kadar cahilmişiz

Benim dr um da tek tarafa sürekli yatma sağ sol yatabilirsin dedi. Ben de bazen sol ağrıyınca sağa dönüyorum.
Bende normalde de düşük tansiyon var o yüzden sola yat demişti doktorum. Sağda ana damar varmış. Bebek büyüyünce o damar üstüne baskı yapar ani tansiyon düşmesi tehlikeli olabilir senin için demişti doktorum. Çok şükür arada yattığımda da sorun olmadı ama dikkat etmek lazım tabi

Ya annemler kalsa zaten ne biliyorlar ki, benimkilerde kan uyuşmazlığı varmış mesela benden sonrakilerin hepsi karnında ölmüş annemin, bi doktora gitmek akıllarına gelmemiş. Halbuki bir iğne ile çözülecek bir durum. En sonuncusu annemi zehirliyor da ölümden dönüyor o zaman anlıyorlar kan uyuşmazlığı olduğunu. Şimdi benim yaptıklarımı görünce annem diyor biz ne kadar cahilmişiz
Biz internetten okuyoruz en kötü onlar küçük yerde deneme yanılma ile öğrenmişler hep. Artık genetikler de değişti ama biz çok yaşadık daha evhamlıyız. Geçen gece uyurken sırt üstü yatmışım mesela eşim dürttü diyo kalk dön sen böyle uyumazsın 😂 adamlara bile işledi artık

Bende normalde de düşük tansiyon var o yüzden sola yat demişti doktorum. Sağda ana damar varmış. Bebek büyüyünce o damar üstüne baskı yapar ani tansiyon düşmesi tehlikeli olabilir senin için demişti doktorum. Çok şükür arada yattığımda da sorun olmadı ama dikkat etmek lazım tabi
Muhakkak bişey için söyleniyor elbet sendeki durum gibi vs. Elbette tedbirli olmak lazım. Takdir Allah tan. Rabb im bebişlerimize hayırla, sağlıkla, mutlulukla kavuşup büyütebilmeyi nasip etsin hepimize inşallah :KK200: :emir_bebek:

Bu arada benim göbekteki yağlanmadan göbek deliği görünmüyodu pek içerdeydi karın gerildikçe baktım delik kalmış küçücük bşy. Seneler sonra göbek deliğimi gördüm 😂 bide hiç çatlamadım ama doğumdan snra olur diyorlar onu da seviniyodum ne güzel

Bu arada benim göbekteki yağlanmadan göbek deliği görünmüyodu pek içerdeydi karın gerildikçe baktım delik kalmış küçücük bşy. Seneler sonra göbek deliğimi gördüm 😂 bide hiç çatlamadım ama doğumdan snra olur diyorlar onu da seviniyodum ne güzel
Bana da son aylar çok fena şişeceksin, üf balon olacaksın, şimdi bu kadar aldıysan 20 kilo alırsın dediler son 3 aydır 1 kilo bile almadım. Bazen klişeler tutmuyor canım takma kafaya 😘

Biz internetten okuyoruz en kötü onlar küçük yerde deneme yanılma ile öğrenmişler hep. Artık genetikler de değişti ama biz çok yaşadık daha evhamlıyız. Geçen gece uyurken sırt üstü yatmışım mesela eşim dürttü diyo kalk dön sen böyle uyumazsın 😂 adamlara bile işledi artık
😂😂 bunu benimki de yapıyo. Horul horul uyuyan adam çok horluyorsun uyan dediğimde uyanmaz, ben sırt üstü dönünce düğmesi var sanki direk gözünü açıyor karıcım yanlış yatıyorsun diyo😂

😂😂 bunu benimki de yapıyo. Horul horul uyuyan adam çok horluyorsun uyan dediğimde uyanmaz, ben sırt üstü dönünce düğmesi var sanki direk gözünü açıyor karıcım yanlış yatıyorsun diyo😂
Benimkinde bi stres başladı benden fazla. Sağ salim gelseler de bi görsek bebişleri artık ya

Benim gobekte catlamadi ama ust bacak hep catladi canim suan 12 kilo almisim kesin sen yerinde sayiyorsun 🤣🤣🤣

Gunaydin kızlar nasilsiniz uykusuz gecelere devam son zamanlarda neremin agridigini şaşırdım ben 12 kilo aldim yola devam 🤣🤣🤣 ellerim ve ayaklarimda hafif sislikler var cok hareket edemiyorum galiba ondan ödem olusuyor bu arada ekim anneleri grubunda 36. Haftada dogum yapan arkadas var beni korku sardı heran hersey olabilir hazirlikli olmak lazim bundan sonra galiba halen yapmam gereken bir sürü is var agda yaptirmam lazim gidemedim bir turlu evde temizlenmedi haftasonu basliyorum artik 😭😭😭😭

Hamile iken çatlak olmasa doğumdan sonra da olmaz yani bende olmadı hiç şimdide yok inş olmaz da😂

Benim gobekte catlamadi ama ust bacak hep catladi canim suan 12 kilo almisim kesin sen yerinde sayiyorsun 🤣🤣🤣
Göbeğimin daha şişme kapasitesi var hatta bi ittiriyo poposunu havaya kalkıyo daha da eski çatlaklar var sadece. Doğumdan sonra kaç kilo gider acaba

Yaw yapın genel gitsin. Kendinizi zorlamayın ağrı çekecekseniz ha spinal ha genel ikisinde de çekeceksiniz zaten. En azından panik yapar mıyım korkusunu elimine etmiş olursunuz. Ben yum toplamada çok genel aldım nişey olmadı. Biraz karın ağrısı olmuştu ısınana kadar. Sıcak su torbası ve kalın yorganla ısınıp az uyuyunca geçti. Şimdi bi de kesi ağrısı olur iğne yaparlar. Keşke bebişlerimiz sağlıkla hayırla mutlulukla gelsin. Candan can ayrılıcak ne şekilde olursa olsun ağrısı acısı olabilir de olmayabilir de kesinlik yok bence. Bebişlere konsantre olun. İçerde oynayan küçük elleri ayakları dışarda olucak. Koklaya koklaya uyuyacağız inşallah. Sürekli acır mı ağrır mı diye düşünğrseniz emin olun acır. Hoş ömürlük acı değil elbet geçer. Şimdi ağrınız yok mu var yine çekiyoruz geçecek inşallah. O da geçer 😘
Yok canım ben doğumdan sonrası için hiç korkmuyorum ağrı olacak sıfır ağrı ile doğum yapmayı düşünmüyoruz zaten emin olun şimdiden iyi olacaz.. ben aslında ameliyattan da korkmuyorum ama işte beni sedyeye alfıkları anda heyecen, hafif korku, utanma derken titreme tutuyor beni😂
Biz tüp tedavisinde neler neler gördük livaneli1608 livaneli1608 tabiri ile bir sezercikten mi korkacağız😂😂

Ya benim psikolojim de iyi degil buara sanki son dakika bebeklerime birsey olursa korkusu sardi iyice 😔 sanki dogsalar butun sıkıntılarım son bulacak.
Tabi bu dusuncelerimde 8yil boyinca hic gebe kalamamam etkili .okadar alismisim ki anne olamayacagim dusuncesine ,dogacaklar hala inanamiyorum😥
Şimdiden korkutma kendini sık sık kontrole git Allahın izni ile hiç birşey olmaz😊

X