2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Covid %80 semptomsuz geçiyormuş ya bilmeden geçiren çok var bilmeden geçirdiyseniz de bebeğe bişey olacak diye hiç korkmayın İnstagramda kadın Doğum doktorları hep bebeklere geçmiyor sadece anne çok ağır geçirirse mecburen gebelik sonlanıyor yoksa hafif geçirince bebeğe geçmediği kanıtlandı dediler hep kimi dinlediysem korkmayın kızlae
Çok zor bi zamanda hem de tedavi ile gebe kaldık inşallah bu dönemler de geçecek sabredelim
Bizi bizden başka da kimse anlamıyor açıkcası iyiki sizler varsınız
Herkes bana çok abartıyorsun diyorlar bilmiyor tabi çoğu ne kadar zor hamile kaldığımı :/

günaydın anneler aranızda değilim ama sizlere sormak danışmak istediğim sorularım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
yaşım 37
4 aydır bebek deniyoruz yeni evliyiz zaten
sağ tüpüm kapalı çıktı
eşimin değerleri ilk testte çok kötü çıkmıştı ama ikinci testte süper olmasa da normal derecede çok şükür
AMH değerim 0.35 çıktı bayramdan sonra tekrar yaptırmayı düşünüyorum
troid değerim 19 haşimato varmış bende bunu da yeni öğrendim ve ilaç kullanıyorum
prolaktin değerim de yüksek doktor troide bağlı olabilir dedi bir ilaç yazmadı
en son hipofiz MR çektirdim sonucumu bekliyorum
durum benim açımdan pek iç açıcı değil gibi sizler hangi nedenlerden dolayı tüp bebebeğe yöneldiniz acaba hangi merkezleri önerirsiniz ben istanbuldayım
ücret olarak ne kadar ödediniz bana verebileceğiniz tavsiyeleriniz var mıdır?
Kusura bakmayın çok uzun oldu ama şimdiden tüp bebek için bilgi toplamaya öğrenmeye çalışıyorum kışa doğru eğer normal yoldan olmaz ise tüp bebeğe yöneleceğiz galiba sizlerin tecrübelerine ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim

Merhabalar öncelikle olumsuz düşünmemeye çalışın hepsinin çözümü var buna inanın
Benim amh 0.3 dü eşimin morfolojisi düşüktü Spontan denedik olmadı amh 0.3 olunca çok bekleyip riske atmak istemedik bu arada amh dan ziyade ultrasonda adetliyken kaç yumurta gözüktüğü daha önemli.yaşınız 35 üstü olduğu için spontan deneme süresini fazla uzatmamanızı Öneririm.ben 28 yaşındaydım spontan denediğimide Altı ay dolar dolmaz tedaviye başladım amh düşüklüğünde en önemli şey yumurta çünkü çok kıymetliler
Prolaktin yüksekliği gerek görülürse ilaçla düşüyor, tiroid için de bu tarz antikor pozitifliği olunca kortizon türevi ilaçlar veriyorlar transfer zamanı ve tiroid hormon düzeyini ayarlıyorlar.
Yani hepsi hallolabilecek şeyler yeter ki yumurta olsun
İstanbul piyasasını bilmiyorum ama ben pozitif i Ankara Bahçecide aldım üçüncü denememde ilk ikisi başka merkezde negatif olmuştu
İstanbul’daki arkadaşlar daha detaylı yazacaklardır
Şansınız bol olsun ilk seferde bebeğinize kavuşun inşallah

cevabınız için çok teşekkür ederim tüp bebekten önce aşılama yaptınız mı hiç acaba gittiğim doktor aşılama yapalım hemen vakit kaybetmeyelim dedi bize. istanbulda da bahçeçi için çok güzel şeyler okumuştum

İstanbulda acıbadem ve florence denedim bahçeciyle de görüşmüştüm ama tavsiyem şişli memorial. Her detayla ayrı ayrı ilgileniyorlar. Sizinle ilgili kararlar Semra Kahraman önderliğindeki heyet tarafından alınıyor. Embriyolog süper ilgili ve sorularınızı yanıtlıyor. Tek tüp kapalıysa içinde sıvı olabilir tüp bebek sırasında sıvıyı çekebiliyorlar sanırım bu hususu mutlaka sorun. Acıbadem de iyiydi o konuda tayfun bey bizzat giriyor tüm muayenelere. Ama şişli memorial de 2. Denememde pozitif gördüm çok şükür. Orayı tavsiye ederim. Çok ince detayları düşünüyorlar. Allah gönlünüzdekini en hayırlı şekilde tez vakitte versin inşallah. Vakit kaybetmeden semra hanımdan randevu alın bence ilk randevu ücretsiz. Sonra da takipler için fulya hanımı isteyebilirsiniz o da çok ilgili tatlı bir dr.

cevabınız için teşekkür ederim orayı hiç düşünmemiştim araştırmamıştım da açıkçası mutlaka değerlendiricem önerinizi. fiyat olarak ne kadar oldu sizin için gerçi kişiden kişiye değişiyormuş sanırım

Yok canım aşılama yapmadık bana önermediler önerselerdi de istemezidm ucuz değil tutma ihtimali çok değil direkt tüp bebek amh düşüklüğünde daha mantıklı bence.yltrasonda kaç yumurta gözüktü ?

Her şey gönlünce olsun canım benim Sana tavsiyem deneme süresini uzatma 6 ay kendiliğinden dene ama sonrası için bir doktora başvur . Benim amh 1.2 ben koşa koşa doktora gittim düşün ama ben 1 sene kendiliğimden denedik stres dediler olmadı. Dedim bekleyecek miyim amaannn yaptır tüp bebek dedim iyi ki yaptırdım

İyi tüp bebek merkezlerinin hepsi hemen hemen aynı bantlarda 8-10.000 arası pgt, testler vs dahil çıkıyor. Kesinlikle küçük bir yerde yaptırmayın tüp bebek meşakkatli bir süreç evet Allah ne derse o olur ama kişinin kaderi çabasına bağlanmıştır. O nedenle en doğru tercihi yapmak görevimiz diye düşünüyorum. Allah tez vakitte muradımıza kavuştursun bizleri inşallah

sanırım ilk denemede olmuş sizin Allah bağışlasın inşallah. Tek sebep AMH düşük olması mı sizin özel değilse başka sebep var mıydı

canım daha yumurta ölçümü falan hiç baktırmadık henüz bu perşembe gidecektik doktora ama malesef gidemedik doktorumuz tatile çıktı bayramdan sonra adet olucam herhalde o zaman bakılır bilemiyorum ki

canım daha yumurta ölçümü falan hiç baktırmadık henüz bu perşembe gidecektik doktora ama malesef gidemedik doktorumuz tatile çıktı bayramdan sonra adet olucam herhalde o zaman bakılır bilemiyorum ki
Eğer adetliyken yumurta çok az olursa bence spontan denemeyi daha kısa tutabilirsiniz bu konuyu mutlaka muayene olduğunuzda sorun sayısını.bazı doktorlar az diyip geçiyor da 1-2 de az 3-5 de 6-7 de ama aralarında dağlar kadar fark var aslında çıkan sayıya göre karar verisiniz.normali on üstü olmalı iki yumurtalıkta toplam...amh düşük olduğundan zaten az olacaktır şimdiden hazırlayın kendinizi ama ne kadar olursa o kadar kar :)

Bugün bebişlerimizi görmeye gittik büyümüşler 24+5 kızım 670 gram,oğlum 800 gram.farkları biraz açılmış ama inşallah daha da artmaz oransal olarak aynı kalmış farkları %16 şu an Doktorum pek önemsemiyor ama açıkcası benim kadar 3 hafta sonra çağırdı üç hafta çok uzak

sanırım ilk denemede olmuş sizin Allah bağışlasın inşallah. Tek sebep AMH düşük olması mı sizin özel değilse başka sebep var mıydı
Evet canım ilk deneme de oldu yumurta sayım düşük olduğu için zaman harcamadık rahmim duvar kalınlığım her şey normaldi tüplerim de sıkıntı yoktu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…