2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Merhaba Bende Pkos Var Yaşım 23 Kilom 100. 3 yıldır evliyim. Çocuğumuz olmadı. Benim gibi olup tüp bebek yaoan var mı?
Bir de ağrı acı oluyor mu? Fiyatları nedir? Bilgilendirirseniz çok sevinirim
merhaba. yaşın baya ideal. benim sana tavsiyem öncelikle biraz kilo vermen. pko da en büyük sorun bu. ben de pkoluyum. ben 70kilo ile tedaviye başladım. 5 seneye yakın tedavi gördüm. en son tüp bebeğe başladığımdaki kilom 81idi.o şekilde hamile kaldım 32yaşında.belki kilo verirsen kendiliğinden bile hamile kalabilirsin. ben 1 kez kalabildim o da dış gebelik oldu.
ille tüp bebek diyorsan öncelikle iyi bir merkez seç. tüm tetkikler tahliller yapılır doktorlar ona göre başlar. acı durumu kişiden kişiye değişir. göbeğinden iğne vurulacaksın mesela kendin ya da eşin yapar günlük. sonra yumurta toplama olacak. onda anestezi veriyorlar hissetmiyorsun. çıkınca adet ağrısı gibi ağrın olur. transfer de aynı vajinal muayene gibi. çatala yatıyorsun. biraz rahim ağzını açarken canın acıyabilir. bir de idrara sıkışık işlem yapıldığından dolayı o n biraz sancı oluyor.
maliyetine gelince ben şehir dışında yaptırdığım için konaklama vs de işin içine girdi. ilk tedavimde ilaçlar dahil tahminim 10.000civarıydı.ikinci tedavimde dondurulmuş transferi olduğum için 3.500ödedim sadece.

Ben elevit ve gyno ferol kullaniyorum omegeda regenin max ben ilac icerken zaten zor iciyorum hepsine saat o
Koydum oyle olunca cok bulantim olmuyor

Eleviti 1 kişiden daha duydum kapsül şeklindeymiş içimi daha kolay benim için. Bugün ulaşabilirsem soracağım doktoruma onu. Sağol canım

Canım bence de alerji belli ki, benim de ev tozuna ve halıya var. Bazı ilaçlar da yapıyor bana. Vakit kaybetmeden bir yardım al istersen. Alerjinin ciddi sonuçları da olabiliyor. Benim bi sabah uyandım yüzüm dev gibi şişmişti mesela hemen acile koştuk. Allah korusun dili filan şişip nefes problemi yaşayanlar var. Sende öğren bakalım ne olduğunu ona göre önlemini alırsın. Şimdiden geçmiş olsun

Hayirli ramazanlar canim :) sukur tehlikeli donemler bitti senin de. Benim de icim bi yandan tuhaf, esim tutucak en azindan evde bereket olsun bu sene de boyle gecsin ne yapalim

Gunaydin hayirli ramazanlar canim aynen oruc tutmak büyük nimet tutmadim ama icimde bir boşluk var rabbim bebeislerimize saglik sihhat versin tutariz sonra insallah

Kaşıntı bir arkadaşımda daha olmustu doktoru hemen test yapmıştı doktorunla görüş canim catlaklarda kaşınma yapıyormuş ama bu kadar erken olur mu bilemedim

Kızlar kilo durumunuz nedir benim hafif göbeğim cıktı minnacık ama hic kilo almadim ayni kilomdayim aslinda kilo almadigima cok mutlu oluyorum 4 aya kadar almam insallah sonra nasil olsa alacağım bide kiloya yatkinim hemen alırım bulantilarimda azaldi istahim yavas yavas yerine geliyor

Bende hic almadim daha kilo ama istahim acayip acildi artik baslicam sanirim almaya. Her sey cok tatli geliyor valla bna. Zaten gobek vardi bende bebis ittirince daha gobekli gibi oldum sanki hamile degilim de sadece gobekli gibi duruyorum ben ya

Masallah canim saglikla buyusun bebesin
Benimde bulantilarim cok kotu gecmiyo surekli ayni sabahtan yatana kadar cekiyorum ne zaman gecerki ? Pazartesi doktor kontrolum var 1 ay oldu gitmeyeli cok korkuyorum insallah hersey yolundadir
Kizlarda bizde duz yatinca sizinde gobenizin altinda hemen et seyrimesi oluyomu hamilelerde olurmus sanki kalp atiyo gibi hissetmiyorum icimden ama gozle gorunuyo merak ettim sizlerdde oluyomu

Bende hic almadim daha kilo ama istahim acayip acildi artik baslicam sanirim almaya. Her sey cok tatli geliyor valla bna. Zaten gobek vardi bende bebis ittirince daha gobekli gibi oldum sanki hamile degilim de sadece gobekli gibi duruyorum ben ya
Bende almadim hic kilo kusmalardan gobegim vardi hep ne zaman tam cikarki gobek hafif bi degisiklik var gibi bendede yaygindi once toplu gibi tam. Yinede emin olamiyorum

Bende almadim hic kilo kusmalardan gobegim vardi hep ne zaman tam cikarki gobek hafif bi degisiklik var gibi bendede yaygindi once toplu gibi tam. Yinede emin olamiyorum
Benim de gorenler baya belli oluyor diyo aslinda ama insan emin olamiyor dedigin gibu ne zaman tam belirck o zmn heralde

Yaa kötü olmuş canım limonlu su falan içsen boğazına iyi gelir belki. Türk kahvesi de ishale iyi geliyor galiba

Bende gebelikte almadım ama tedavi görürken 6-7 kilo aldım. Transferden sonra tartı takıldı resmen 3 aydır 61 gösteriyor Doktorum da aferin almamışsın dedi. İyi bişey olsa gerek. Ama göbeğim çok çıktı benim kollarım bacaklarım zapzayıf göbek 4-5 aylık gibi gören anlıyor hemen hamile olduğumu

Masallah canim gobek büyümüşse belli olur bazilqrinin ic karni genis oluyormus 6 aylik hamile ama benden daha fit duruyor ben zaten 73 kiloyla gebe kaldim cok zayıf degilim o yuzden cok almamam lazim

Benimde istahim bazen acayip aciliyor bazen tamamen kapaniyor ama acilacak gibi insallah cok açılmaz yoksa sonumuz kötü

Insallah hersey yolundave güzeldir canim benim bulantilar daha yeni yeni geciyor ben göbeğimin üstüne dogru yatinca rahatsiz oluyorum alttan baski oluyor bazen bende de oluyor pit pit atıyor kalbim orda gibi

Bende ilk günden beri var canım acayip kurudu vücudum ondan kaşınıyor dediğin gibi kanatiyorum en sonunda ben bepanthol un vücut losyonunu aldı onu sürünce biraz iyi oluyor..

Alerjik mi bilmiyorum daha önce alerjimin kaşıntı yaptığı olmamıştı pek. Ben ilaçlardan ya da yediğim bişeyden şüpheleniyorum. Doktora gidince bi sormalı karaciğerle ilgili bir durum olursa diye korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…