2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Merhaba Bende Pkos Var Yaşım 23 Kilom 100. 3 yıldır evliyim. Çocuğumuz olmadı. Benim gibi olup tüp bebek yaoan var mı?
Bir de ağrı acı oluyor mu? Fiyatları nedir? Bilgilendirirseniz çok sevinirim
Her kliniği fiyatı farklı oluyor canım ben bahçeci ye gittim 20 bine yakın gitti ağrı acidan ziyade zorlu bir süreç geçiyor ama sonucu için değiyor inşallah olumlu sonuç alirsiniz😊
Pkosla ilgili bir bilgim yok ama. Kilo verirseniz daha iyi olur..

Son düzenleme:
Bende ilk günden beri var canım acayip kurudu vücudum ondan kaşınıyor dediğin gibi kanatiyorum en sonunda ben bepanthol un vücut losyonunu aldı onu sürünce biraz iyi oluyor..
Kuruluktan diye düşündüm bende başta ama her duştan çıkışta bebek yağı sürüyorum vücuduma bide nemlendirici sürünce rahatlamıyor o yüzden kuruluk mu çok emin değilim :KK43: bide en başından beri şuan ikinci kez oluyor öncekinde de yine basenlerim ve baldırlarım da olmuştu yine

günaydınn

hayırlı ramazanlar hayırlı cumalar🌺
gebeliklerim hep ramazana denk geldi. bu sene de tutamıyorum oruç. içim buruk ama sebebim mucize😊bugün 11+1 olduk yani 12.haftaya girdik. ilk dönem bitiyor çok şükür
hayırlı ramazanlar canım 😊😊
Ben bugün tuttum zar zor ikna ettim eşimi sadece 1 gün dedim bıraktı hepsini tutucam zaten iştahım yok dedim sakın tutma gizliden tutarsan sana su icirecem diyor😊
Bu sene oruç tutamayacağız hayırlısı olsun hamileyiz diyee bize farz değil ben sadece sonra tutması zor oluyor onu. İçin tutmak istiyordum daha oğlumda tutmadığım 1 ayin kazasını tutmadım ben busefer iki ay olacak🤦‍♀️
Kızlar kilo durumunuz nedir benim hafif göbeğim cıktı minnacık ama hic kilo almadim ayni kilomdayim aslinda kilo almadigima cok mutlu oluyorum 4 aya kadar almam insallah sonra nasil olsa alacağım bide kiloya yatkinim hemen alırım bulantilarimda azaldi istahim yavas yavas yerine geliyor
Ben hala verdiğim kilodayim ama göbüş çıkmış bende hele akşamları tam çıkıyor bebekle göbek bir oluyor 6 aylık gibi duruyor😁

Kuruluktan diye düşündüm bende başta ama her duştan çıkışta bebek yağı sürüyorum vücuduma bide nemlendirici sürünce rahatlamıyor o yüzden kuruluk mu çok emin değilim :KK43: bide en başından beri şuan ikinci kez oluyor öncekinde de yine basenlerim ve baldırlarım da olmuştu yine
Doktora danış istersen canım..

günaydınn

hayırlı ramazanlar hayırlı cumalar🌺
gebeliklerim hep ramazana denk geldi. bu sene de tutamıyorum oruç. içim buruk ama sebebim mucize😊bugün 11+1 olduk yani 12.haftaya girdik. ilk dönem bitiyor çok şükür
Hayirli ramazanlar hayirli cumalar hepimize. Ne guzel bu sene cuma ile basladik 🌹 oruc tutamasak da diger ibadetlerle bereketleniriz insaAllah . Rabbim mubarek Ramazan ayinin hurmetine yavrularimizi saglicakla kucagimiza almayi ve buyutmeyi nasip etsin 😊

Kızlar kilo durumunuz nedir benim hafif göbeğim cıktı minnacık ama hic kilo almadim ayni kilomdayim aslinda kilo almadigima cok mutlu oluyorum 4 aya kadar almam insallah sonra nasil olsa alacağım bide kiloya yatkinim hemen alırım bulantilarimda azaldi istahim yavas yavas yerine geliyor
Ya bn 4 kilo aldiiim 😣 hep bulantilari bastirayim diye surekli yedim. Simdi biraz hafifledi de dikkat etmeye calisiorum. Gebelik sekerinden korkuorum yoksa sikinti degil de

merhaba. yaşın baya ideal. benim sana tavsiyem öncelikle biraz kilo vermen. pko da en büyük sorun bu. ben de pkoluyum. ben 70kilo ile tedaviye başladım. 5 seneye yakın tedavi gördüm. en son tüp bebeğe başladığımdaki kilom 81idi.o şekilde hamile kaldım 32yaşında.belki kilo verirsen kendiliğinden bile hamile kalabilirsin. ben 1 kez kalabildim o da dış gebelik oldu.
ille tüp bebek diyorsan öncelikle iyi bir merkez seç. tüm tetkikler tahliller yapılır doktorlar ona göre başlar. acı durumu kişiden kişiye değişir. göbeğinden iğne vurulacaksın mesela kendin ya da eşin yapar günlük. sonra yumurta toplama olacak. onda anestezi veriyorlar hissetmiyorsun. çıkınca adet ağrısı gibi ağrın olur. transfer de aynı vajinal muayene gibi. çatala yatıyorsun. biraz rahim ağzını açarken canın acıyabilir. bir de idrara sıkışık işlem yapıldığından dolayı o n biraz sancı oluyor.
maliyetine gelince ben şehir dışında yaptırdığım için konaklama vs de işin içine girdi. ilk tedavimde ilaçlar dahil tahminim 10.000civarıydı.ikinci tedavimde dondurulmuş transferi olduğum için 3.500ödedim sadece.
Çok teşekkür ederim ne güzel bilgilendirdiniz ALLAH razı olsun 😇

Alerjik mi bilmiyorum daha önce alerjimin kaşıntı yaptığı olmamıştı pek. Ben ilaçlardan ya da yediğim bişeyden şüpheleniyorum. Doktora gidince bi sormalı karaciğerle ilgili bir durum olursa diye korkuyorum.
Dedigin gibi bi ilacin yan etkisi de olabilir. Cunku benim proluton alerjik oksurugumu tetikledi. Igneyi vuruldugum gibi oksurmeye basliyorum ve 3 4 gun suruo. Yan etkilerine bakti esim nadir gorulen bir etkiymis. Senin de oyle olabilir canim bi ilaclarin yan etkilerine bak.

Ya bn 4 kilo aldiiim 😣 hep bulantilari bastirayim diye surekli yedim. Simdi biraz hafifledi de dikkat etmeye calisiorum. Gebelik sekerinden korkuorum yoksa sikinti degil de
Ben bulantı yüzüne su bile icemedim ondan almadim yoksa müsaitim kilo almaya dikkat et canim şekerde riskli ama her kilo alanda olmuyor aslinda virüs bitse yürüsek cok guzel olurda

Ben bulantı yüzüne su bile icemedim ondan almadim yoksa müsaitim kilo almaya dikkat et canim şekerde riskli ama her kilo alanda olmuyor aslinda virüs bitse yürüsek cok guzel olurda
Bana da su icsem yario 😊 bogazimdan kissam da kilo veremiorum bn hep spor yapmam gerekio. 😊 Benim cok sukur kusturcak kadar bulanmadi ama hep cok husursuzdu midem o yuzden bn de hep bastirmaya calistim. Yuruyemedigim icin bacaklarim odem yapti ya evde turluorum ama yetmiyo 😞 insaAllah bian once biter de atariz kendimizi parklara bahcelere.

ah benim de ne hayallerim vardı virüs olmasa. hamile pilatesine gidecektim güya. yürüyüş yaparım diyordum ahhhh hepsi hayal oldu

Masallah canim gobek büyümüşse belli olur bazilqrinin ic karni genis oluyormus 6 aylik hamile ama benden daha fit duruyor ben zaten 73 kiloyla gebe kaldim cok zayıf degilim o yuzden cok almamam lazim

Aynen canım ne kadar az alsak o kadar iyi ama 30 kilo alsam da umurumda değil valla bebişlerimiz sağlıklı olsun da veririz nolucak🥰

ah benim de ne hayallerim vardı virüs olmasa. hamile pilatesine gidecektim güya. yürüyüş yaparım diyordum ahhhh hepsi hayal oldu

Ah ahhhh🥺 bende bu hayalleri suya düşenlerden biriyim. Günde10bin adım yürüyordum evimin önünde çok güzel bir yürüyüş yolu var. Hamileyken de devam ederim diyordum. Yoga yapıyordum hamile yogasına geçerim diye düşünüyordum. Şu an kanama da geçirince Sıfır hareket sürekli yatıyorum 3 haftadır. Daha 2 hafta daha da devam edebilirmiş kanamam. O kadar zor ki gerçekten yatmaktan her gün ayrı bir yerim tutuluyor:KK43:

Ah ahhhh🥺 bende bu hayalleri suya düşenlerden biriyim. Günde10bin adım yürüyordum evimin önünde çok güzel bir yürüyüş yolu var. Hamileyken de devam ederim diyordum. Yoga yapıyordum hamile yogasına geçerim diye düşünüyordum. Şu an kanama da geçirince Sıfır hareket sürekli yatıyorum 3 haftadır. Daha 2 hafta daha da devam edebilirmiş kanamam. O kadar zor ki gerçekten yatmaktan her gün ayrı bir yerim tutuluyor:KK43:
Dikkat et canim 2 hafta sonra yaparsin insallah dediklerini bebislerimiz saglikli olsunda kilomuzda olsun artik bende acik havada hergun 1 saat yürüyordum güya hepsi hayal oldu

Dikkat et canim 2 hafta sonra yaparsin insallah dediklerini bebislerimiz saglikli olsunda kilomuzda olsun artik bende acik havada hergun 1 saat yürüyordum güya hepsi hayal oldu

İnşallah canım kurtuluruz şu kötü günlerden de birbirimize yazarız buradan.. Şu kadar adım yürüdüm, Şuraya gittim şunu aldım, Şurada şunu yedim 🤗

Hanımlar bende ne tedavi sırasında ne de bu süreçte kilo aldım sayılmaz. Çünkü ilk bulantıdan kilo verdim sonra o verdiğim kiloyu aldım herşey sıfırlandı 😂

Hanımlar bende ne tedavi sırasında ne de bu süreçte kilo aldım sayılmaz. Çünkü ilk bulantıdan kilo verdim sonra o verdiğim kiloyu aldım herşey sıfırlandı 😂
Yaa ne güzel ben tedavi de kilo aldım üstüne hamilelikte de kilo aldım iştahım hiç kapanmadı daha beter arttı bide evde mahsur kalınca olanlar oldu bana 😣

X