Gebeliğe Hazırlık 2020 Anne Adayları

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
evet ama yok
valla öyle demişti ilk gittiğim doktor, sonrası en iyilerden tüp bebek merkezinde 6 yumurta oluşmuştu bilmiyorum ki.. 6 aydır ilgilenmiyorum içimden de gelmiyor, hayal kırıklığı

evet ama yok
valla öyle demişti ilk gittiğim doktor, sonrası en iyilerden tüp bebek merkezinde 6 yumurta oluşmuştu bilmiyorum ki.. 6 aydır ilgilenmiyorum içimden de gelmiyor, hayal kırıklığı
yumurta yapıcı kürler kullanabilirsin , çatlatmak için duphaston kullanabilirsin ama devlet doktoruna git derim mutlaka

Kaç günde bi adet oluyosun?
26 günde bi adet oluyorum. Adetım düzenlı şükür hiç şaşmaz ama 3 aydır yumurtlama günümü tutturamıyorum sanırım olmuyor çünkü. Tahlilllerimi yaptırdım bi sorun yok ancak tsh 3.48 doktor normal deyıp ilaç vermedi. 2 - 2.5 arası olması gerekıyormus burda okudugum kadarıyla. Acaba bu yüzdenmi benım olmuyor diye dusunuyorum.
Bu ay hayıt tohumu suyu, bal polen arı sütü karısımı bal tarcın corekotu vb. Kürleri yapıp hemde ovulasyon testı takıbıyle bu ay baya yogunlaşmak ıstıyorum bu işe. Doktor muayenesı oldum kistin yok tahlıllerınde normal dedı.

Kısaymış döngün biter bitmez başla sen ovu testine. O değere her doktor farklı bişey söylüyo için rahat etmezsr farklı bi doktora daha görün istersen. Hayıt candır çok inanıyorum hayıtın gücüne inşallah bu ay gelir bebeğin

yap canım bakalım , normal dediyse normaldir kötüyü aklına getirme... bnmde bu ay tutmazsa , bal kürünü ve duphastonu kullanıcam

İnşallah çok teşekkür ederim. Eşimede yedırıyorum bal keçiboynuzu karısımı fılan.
Tsh 3.48di benım bu degerle hamile kalınırmı. Yanı bı kaç forumda okudum tsh 7 ile bile hamile kalan . sizin bir bılgınız varmı bu konuda

Bende yenı bu ay kullanıcam da bişe sormak ıstıyorum. T çizgiside koyu olunca o gun sonrakı 2 gunu degerlendırmek gerekıyomus dogrumu. Yanı koyu cızgı oluncamı yumurta çatlamıs oluyor

Hamile kalınabiliyo ama düşükken olduğu kadar kolay değil diye biliyorum ama tam değerler nedir hangisi yüksek sayılır falan hiç bilgim yok. Eşin de sorun var mı ki?

Senin prolaktin yüksekti değil mi?
Benimki de yüksekti doktor dostinex ilacını verdi iki ay kullandım normal değerlerine düştü.
Sen kullandın mı o ilacı hiç?
İki yıldır bi kaç aydır başka bi ilaca geçtik. Benim hipofiz bezimdeki kitleden dolayı yükseliyo. İlaçlar düşürüyo ama bu seferde çok düşüyo, ilacı da bıraktırmak istemiyolar kitle büyürse göz sinirlerine baskı yapıp görme yetini bozabiliyomuş falan o yüzden endokrin doktoru önceliği asla bebeğe vermiyo önce sen diyo Şimdi ilacın dozunu ayarlamaya çalışıyoruz dengede kalması için bakalım inşallah arayı hemencik buluruz. Kitleyi almayı teklif ettim ama riskli bi ameliyat diye onu da yapmıyolar beklemelerdeyim. Teşekkür ederim yine de düşünüp önerdiğin için

Bende yenı bu ay kullanıcam da bişe sormak ıstıyorum. T çizgiside koyu olunca o gun sonrakı 2 gunu degerlendırmek gerekıyomus dogrumu. Yanı koyu cızgı oluncamı yumurta çatlamıs oluyor
Çizgi koyu olduğunda 24-36 saat içinde çatlayacak demek o gün ve eğer eşinde problem yoksa sonraki 3 günü değerlendir canım sen. Bir de testi yapmaya devam et ertesi gün silikteştiğini gör. Silikteştiğini gördüğünde çatlamış diyebilirsin

Canım benim ya
İnşallah o denge tutar da olur bebeğin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…