Gebeliğe Hazırlık 2020 Anne Adayları

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ama adet söktürücüyse gebelik durumunda tehlikeli değil mi?

Değil kuzum prospektüsünü okuyabilirsin netten . Doktorlar özellikle hamile kalmayı kolaylaştırsın diye veriyorlar, K.K.'da bununla ilgili topiklerde var.

DUPHASTON® aşağıdaki durumlarda kullanılır: • Vücudunuz yeterli progesteronu üretmediğinde karşılaşabileceğiniz problemler için: - Ağrılı adet dönemleri - Endometriyozis – rahmin içindeki olan dokunun rahim dışında bulunması - Menopozdan önce duran adet dönemleri 2 - Düzensiz adet dönemleri - Olağandışı ağır olan veya adet dönemleri arasında gerçekleşen menstrual kanama - Pre-menstrual sendrom (PMS) (Adet öncesi oluşan rahatsızlık verici belirtilerin tedavisinde) - Düşük riskini azaltmak için - Düşük seviyede progesterondan kaynaklanan infertilite (kısırlık) • Menopoz belirtilerini tedavi etmek için – bu tedavi Hormon Replasman Tedavisi veya ‘HRT’ olarak adlandırılmaktadır. - Bu belirtiler kadından kadına değişmektedir. - Bunlar, sıcak basmalarını, gece terlemelerini, uyuma problemlerini, vajina kuruluğunu ve üriner problemleri içermektedir. Vücut, normal olarak doğal hormon progesteron miktarını östrojen (diğer majör kadınlık hormonu) ile dengelemektedir. Vücudunuz yeterli progesteron üretmezse, DUPHASTON® bunu telafi etmektedir ve dengeyi yeniden sağlamaktadır. Doktorunuz, DUPHASTON®’un yanı sıra östrojen almanızı da isteyebilir. Bu, DUPHASTON®’ u ne sebeple alıyor olduğunuza bağlıdır. HRT kullanan bazı kadınlarda, sadece bir östrojenin alınması, rahim iç dokusunda anormal bir kalınlaşmaya sebep olabilir. Rahminiz alınmışsa veya endometriyozis geçmişiniz var ise, aynı durum mevcut olabilir. Aylık adet döngünüzün bir kısmında didrogesteron almak, rahim iç dokusunun kalınlaşmasını engellemeye yardım etmektedir.

:mad: bugün çok moralim bozuk uyandım ya , rüyamda arkadaşım hamile olduğunu söylüyor nerdeyse doğurmak üzere sonra diyor ki bugün doktordan geldim, diğerini farketmemişler ikizlerim olcak diyor , ben niye benim olmuyor diye ağlıyordum , ayy çok etkilendim ya :KK61:
Valla ben de çok etkileniyorum :silah: beklemek de zor geliyor.Nasıl geçecek bu 1 hafta hiç bilmiyorum. 2. deneme de olmazsa takibi bırakıp oluşuna bırakacağım.

kuzum gebeliğe rahimi hazırlıyor ayrıca kolay hamile kalmayı sağlıyor , bebiş varsa düşük riskini azaltıyor , adet söktürücü , çikolata kisti küçültme tedavisinde kullanılıyor. Benim daha önce 3 ay olmamıştı 4.ayda bunu kullandım gebeliğimi öğrenmiştim. Bu ay yine kullanıyorum artık nasip :dua:
Blböceğim duphason nu kendinmi alıp kullanıyorsun yoksa doktor mu yazması gerekıyor, kişi kendi alıp kullansa sıkıntı olur mu ki :KK53:

Canım kızlar birde bu ay adetim bittikten sonra direk ovulasyon testi deneyeceğim 3. ay olucak bu ay çalışmalarımız, dolayısıyla ilk kez ovulasyon testini deneyeyim diyorum bu yüzden sizce ne marka alayım vs. bu ovulasyon testi ile ilgili aydınlatacak olan var mı acabaaa :ukala::cool:

• Beğen
Reactions: N8M
Canım kızlar birde bu ay adetim bittikten sonra direk ovulasyon testi deneyeceğim 3. ay olucak bu ay çalışmalarımız, dolayısıyla ilk kez ovulasyon testini deneyeyim diyorum bu yüzden sizce ne marka alayım vs. bu ovulasyon testi ile ilgili aydınlatacak olan var mı acabaaa :ukala::cool:
Labquick kullanıyorum ben. Gittigidiyor dan almıştım

Kız sormaaa beynim buharlaşacakk :KK70: İşi olmayan dışarı çıkmasın ya gerçi hafta sonu serinleyecekmiş ama neye yarar ben tatile yine sıcağa gidiyorum. Şansımı biiiiiiipppppppp :KK70::KK70:
Evde de yanıyoruz 😭 Yemek yapmak hele tam bir işkence, ter döküyorum mutfakta yaa..

N11 den almıştım ben, Laboquick kullanıyorum.
:KK76: yanıyor tikkabilla üfleyin profiline serinlesin azcık penceleri de açmış zaten efil efill ohhh:KK70:
Aynen üfleyin bacılar :KK70:

EVet canım bel fıtığı öldürdü beni kaç gündür. Bugün gece tekrar mr çektireceğim bakalım
Evde kullanmak için elektro var elektrik akımı veriyorsun , kaslarını güçlendiriyor ve ağrıları azaltıyor , fizik tedavide en etkili o , anneme almıştım çok memnun kalmıştı. Ağrıların sık sık oluyorsa bir nebze azaltır.

X