Gebeliğe Hazırlık 2020 Anne Adayları

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba arkadaşlar konuyu görünce bende tecrübemi paylaşmak isterim 2013 yılında evlendim ve doktor bende rahim duvarı inceliği sebebi ile anne olamıyacagimi soyledi taşıyıcı annelik düşün dedi şok oldum.sonra bir arkadaş tavsiyesi ile her sabah akşam taze sıkılmış nar suyu içtim. 2 ay sonra doktorum bile sol oldu 3 milim olan rahim duvarım 12 milim olmuştu nar suyu deyince defterine kendisi de not aldı. Fakat buna rağmen yine hamile olamayınca doktor bu sefer sende bir sıkıntı görünmüyor dedi eşime sperm testi yaptı 2 milyon cıktı hareket yüzde 4 du bu şekilde imkansıza yakın dedi aşılama önerdi onda bend OHSS oluştu ölümden dondum 1 hafta asm hastanesinde tedavi gördüm tabimden şu çektiler yoğun bakım riski var dendi . Çok korktum sonra tüp bebek dediler ama korktuğumdan denemek bile istemedim. O ara bir arkadaşın annesi bir kadın önerdi kadın eski bir ebe imis babası fitoterapist mis. Kadina gittik bizden sperm testi istedi bana bunun kopyasını vereceksin. Sana bir ilaç yapicam icinde tam 41 çeşit bitki var bunu esin 1.5 ay içecek sonra yeni test yaptır. Eğer artmaz ise ben verdiğin parayı geri vericem dedi . Zaten bu ilaç masrafı ama ben o kadar güveniyorum ki garanti veriyorum dedi artma varsa 2. Kavanoz dan sonra sende bir sorun yoksa hamile kalırsın dedi . Ve ben kavanoz bitmeden hamile kaldım. Kizim şimdi 3 yaşında. 2. Yi istedik ben 2 kez ilaçsız hamile kaldım ama 8 haftayı geçemeden kalbi durdu. Doktor Sperm testi istedi yine düşük çıktı bu sebep olabilir sperm kalitesiz dedi. Şimdi yine o kadına gittim abla biz 2. Yi istiyoruz diye tekrar ilaç yaptırdık ve ben yine olacağından eminim. Sizlere de tavsiye ederim isteyen olursa özelden nosunu paylaşırım

Kızlar BAT tarihime daha 13 gün olmasına rağmen kasımlarımda bi sıcaklık ve regl ağrısından daha hafif bi ağrı var. Bir de çok sık tuvalete gidiyorum. Acaba hamilelik belirtisi mi yoksa idrar yolu iltihabı vs olabilir mi?

Kuzum bal tarçın çörek otu ama öğütülmüş olan onları alıp karıştırıyorsun.Adetinin ikini gününden başlayıp en fazla 10 gün yiyosun☺️Sonra da inşallah sana da iyi geliyor ve adet zamanı çift çizgileri görüyorsun☺️ Çok çok amin❤️
Ay inşallah👶🏻👶🏻 çok teşekkür ediyorum 11 aua girdik artık takıntı yapmaya başladım inşallah çok bekletmez 💃🏻 Allah hepimizi sevindirsin 🤲😌

Kızlar BAT tarihime daha 13 gün olmasına rağmen kasımlarımda bi sıcaklık ve regl ağrısından daha hafif bi ağrı var. Bir de çok sık tuvalete gidiyorum. Acaba hamilelik belirtisi mi yoksa idrar yolu iltihabı vs olabilir mi?
Canım bu kadar erken belirti zor.. Yumurtladığım gün öyle olmuştum ben..İdrarını yaptıktan sonra oranda yanma hissetmiyorsan enfeksiyon da değildir.

Canım bu kadar erken belirti zor.. Yumurtladığım gün öyle olmuştum ben..İdrarını yaptıktan sonra oranda yanma hissetmiyorsan enfeksiyon da değildir.
Yok hayır hissetmiyorum ama gaz çıkaramama problemi de var. Normalde çok gaz çıkaran birisi değilim zaten ama olmayınca da rahatsız ediyoor.

Yok hayır hissetmiyorum ama gaz çıkaramama problemi de var. Normalde çok gaz çıkaran birisi değilim zaten ama olmayınca da rahatsız ediyoor.
Benim de nedense gaz problemim var bu ay, neden ki acaba :/

Bugün kayınvalidem yazdı, beni rüyasında görmüş hamileymişim :deli: Denediğimizi falan da bilmiyor, kadına malum mu oldu nedir :KK70: Kayınvalidemin rüyaları epey hikmetlidir bu arada, inşallah tutar :)

Benim de nedense gaz problemim var bu ay, neden ki acaba :/

Bugün kayınvalidem yazdı, beni rüyasında görmüş hamileymişim :deli: Denediğimizi falan da bilmiyor, kadına malum mu oldu nedir :KK70: Kayınvalidemin rüyaları epey hikmetlidir bu arada, inşallah tutar :)
Ayyy hadi inşallah tutar rüyası. Ben bu aydan çok ümitliyim. Bu ay evlilik yıl dönümümüz BAT tarihinden önce, güzel bi haber alırsak çok güzel bi hediye olacak 🥰

Benim 10.aydan sonra oldu canım hiç stres yapma, en güzel zamanda gelecek inşallah
Yaa inşallah 💕 💕 eşim çok kızıyor ama elimd değil, kendim doktara da gittim herşey normal dedi. Şimdide eşimi götürmeye zorluyorum. Oda daha 1 yıl bile olmadı stres yapıyorsun diyo ama elimd değil çok üzülüyorum 😢

Yaa inşallah 💕 💕 eşim çok kızıyor ama elimd değil, kendim doktara da gittim herşey normal dedi. Şimdide eşimi götürmeye zorluyorum. Oda daha 1 yıl bile olmadı stres yapıyorsun diyo ama elimd değil çok üzülüyorum 😢
1 yıla kadar zaten doktorlar normal karşılıyor canım ama bende de doktor her şeyi sorunsuz gördüğü için eşimden test istemişti. Değerler iyi çıktı sadece ileri hızı biraz artırsak iyi olur dedi bir vitamin verdi 1 ay kullanmadı tam olarak ben hamile kaldım, Rabbim inşallah isteyene nasip eder bu duyguları

• Beğen
Reactions: N8M
1 yıla kadar zaten doktorlar normal karşılıyor canım ama bende de doktor her şeyi sorunsuz gördüğü için eşimden test istemişti. Değerler iyi çıktı sadece ileri hızı biraz artırsak iyi olur dedi bir vitamin verdi 1 ay kullanmadı tam olarak ben hamile kaldım, Rabbim inşallah isteyene nasip eder bu duyguları
Çok sevindim canım Rabbim aratmamış ne güzel 😍 ben her ay bu sefer takmam diyorum ama yok 😯 2 aydır ovilasyon takibi yapıyorum sanırım ona bel bağladım tutmayınca daha çok üzüldüm. Napsam bilemedim valla🤪 artık bend 12 ayı bekleyip gider tedavi ile olur diyorum 🤲 ama hep içimd korku var ya Allahım nasip etmezse diye😥

Çok sevindim canım Rabbim aratmamış ne güzel 😍 ben her ay bu sefer takmam diyorum ama yok 😯 2 aydır ovilasyon takibi yapıyorum sanırım ona bel bağladım tutmayınca daha çok üzüldüm. Napsam bilemedim valla🤪 artık bend 12 ayı bekleyip gider tedavi ile olur diyorum 🤲 ama hep içimd korku var ya Allahım nasip etmezse diye😥
Eder canım benim sen içini ferah tut, zamanı henüz gelmedi demekki

Günaydın kızlaaar :rolleyes:
Bat bekleyenler 3 gün kala test yapsın en erken. :KK20: Sonradaha idrara geçmediği için hcg negatif çıkıyor üzülüyorsunuz. Ya da çok silik çıkıyor, kan veriyorsunuz bu sefer değer artıcak mı diye strese giriyorsunuz. En erken 3 gün kala. :KK20: He bekleyebilirseniz bat günü ya da geçince. :rapci:
Ben de adet söktürücü aldım dün içmeye başladım. Tatile gitmeyecek olsam kendi haline bırakırdım ama tatilde rahat olmak istiyorum. Bakalım kaç güne gelecek regl. :işsiz:

Günaydın kızlaaar :rolleyes:
Bat bekleyenler 3 gün kala test yapsın en erken. :KK20: Sonradaha idrara geçmediği için hcg negatif çıkıyor üzülüyorsunuz. Ya da çok silik çıkıyor, kan veriyorsunuz bu sefer değer artıcak mı diye strese giriyorsunuz. En erken 3 gün kala. :KK20: He bekleyebilirseniz bat günü ya da geçince. :rapci:
Ben de adet söktürücü aldım dün içmeye başladım. Tatile gitmeyecek olsam kendi haline bırakırdım ama tatilde rahat olmak istiyorum. Bakalım kaç güne gelecek regl. :işsiz:
Günaydın canım ben regl geçince yapacam testi hatta normalde 26. Gün regl gelir ben 30 günü bile bekleyebilirim regl gelse zaten gerek kalmayacak teste gelmezse de testi yaparak bişey var öı yok mu görmüş olurum :KK48:

X