Gebeliğe Hazırlık 2020 Anne Adayları

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Güzel dileginiz için teşekkür ederim :KK19:
Kontrol olarak ne yapıyor doktor? Mesela alttan muayene ediyor mu? Kan testinden başka istediği bir test olacak mı ultrason gibi mesela?
Evet ben jinokolojik muayene oldum. Smear testi yaptır bir de. Ayrıca kan isteyip hormonlarıma vitamin değerlerime baktı. Folik asit kullanmaya başlamıştım. Şimdi başka doktora gidiyorum. Oda gene muayene edip B12, folik asit ve D vitamini verdi onları kullanıyorum. Gidip görünmenizde fayda var tabi. Ama bence eşinizde bir doktora gözüksün kontrollerini olsun. Ben gebelik düşününce ilk kendim gittim muayene oldum. 1 sene olmayınca eşim gitti meğer sorun ondaymış. Keşke ilk düşünmeye başladığımızda gitseydi oda diyorum.

• Beğen
Reactions: Kuf
Y
Kızlar merhaba. Ben de bu yıl düşünüyorum ama gebelik öncesi ne yapmam gerek? Kadın doğum doktorundan randevu aldım da, ne diyeceğim adama şimdi? Gebe kalmak istiyorum, genel kontrol için geldim desem saçma mi olur? :KK53: Yani sizler gebelik düşünürken gittiniz mi doktora? Folik asit olayını biliyorum yalnızca, onu vermek için kan testine gerek var mı mesela?
Gerek yok benim bir Kızım var kızımda hiç gitmedim doktora yani düşünürken öyle hiç ovulasyon felan da yapmadım evliliğimden iki ay sonra gebe kaldım ama omdan sonra olan oldu işte iki tane düşük yaptım şimdi tekrr istiyoruz bakalım

• Beğen
Evet ben jinokolojik muayene oldum. Smear testi yaptır bir de. Ayrıca kan isteyip hormonlarıma vitamin değerlerime baktı. Folik asit kullanmaya başlamıştım. Şimdi başka doktora gidiyorum. Oda gene muayene edip B12, folik asit ve D vitamini verdi onları kullanıyorum. Gidip görünmenizde fayda var tabi. Ama bence eşinizde bir doktora gözüksün kontrollerini olsun. Ben gebelik düşününce ilk kendim gittim muayene oldum. 1 sene olmayınca eşim gitti meğer sorun ondaymış. Keşke ilk düşünmeye başladığımızda gitseydi oda diyorum.
Teşekkür ederim :KK19: Muayene sırasında canınız yandı mı?

Ii yapiosn cnm git tabiki bi zarari yok. Ben gecen ay beklenmedik bi sekilde adet olunca gitmistm. Tabi bilmiodum adet oldugumu. Kadin doguma gittim alttan ultrasonla bakti bisey yok dedi o yuzden rahtim biraz
Ay, peki o can yakıyor mu?

2020 yılında inşallah bizde bebeğinizi sağlıkla kucağımıza alırız şimdilik güzel haberler almayı bekliyoruz.. Bir düşük sonrası korku ve heyecan doluyum. Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın..

Ay, peki o can yakıyor mu?
Yok yaa acima deil de sert bisey oldugunu hissettim. Nasil biseyle baktgini gormedim . Utandgim icin bakamadim cunku. Doktorun eline bagli aslnda sert gezdirrse icinde aliskin olmadgin icin garipseyebilirsn benim gibi ama hic korkmana grek yani bi mudahale falan yok iki dkkada bakip cikrtio. Bide zaten jel suruo o basliga ya da duydgum kadryla prezervatf mi ne takiomus

Yok yaa acima deil de sert bisey oldugunu hissettim. Nasil biseyle baktgini gormedim . Utandgim icin bakamadim cunku. Doktorun eline bagli aslnda sert gezdirrse icinde aliskin olmadgin icin garipseyebilirsn benim gibi ama hic korkmana grek yani bi mudahale falan yok iki dkkada bakip cikrtio. Bide zaten jel suruo o basliga ya da duydgum kadryla prezervatf mi ne takiomus
Hmm, inşallah kendimi kasmam o zaman🙍

Hmm, inşallah kendimi kasmam o zaman🙍
Bir hemşire olarak korkacağım hiçbir şey yok, uzun bir cihaz Rahime göre ayarlı uzunluğu,steril olmadı açısından üzerine prezervatif takılarak kullanılıyor, tüm rahim inceleniyor,kendinizi rahat bırakırsanız herhangi bir acı hissetmezsiniz,smear alınırken de vajinayı aralayarak kulak temizlemek için kullanılan çöp gibi steril bir çubukla sürünüp alınıyor herhangi bir acı hissetmiyorsunuz,kendinizi rahat bırakmak önemli😊☘️

• Muhteşem
X