Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar benim TSH 3,31 cıktı. Kadın doğumcu hiç önemsemedi. Bu değerde hamilelik için riskli mi? Hiç bilmediğim şeyleri burdan öğreniyorum valla sayenizde :) Hiç TSH dikkatimi çekmemişti şimdi kafam takıldı

Tsh hamilelikte ve hamile kalabilmekte cok önemli bi hormon bunun icin bir dahiliye uzmaniyla gorusmelisin degerlwrden anlamam ama bebegin gelisimi icin cok onemli bunu net biliyorum. Kizimi kaybettigim donemde benimde dusmustu.

5-6 gün falan oldu

5-6 gün falan oldu

Cnm zaten ilaç günde iki tane kullanıyorsun 6gün ilacın bitme süresi var. Kutu bittikten sonra 1 hafta içerisinde olmalı. İlaçla başladığın tarihten itibaren 15 günü geçerse eğer regl olmadığın doktora görünürsün yine

Uygulanan laboratuvarda tsh ın referans aralığı kaç? Benimde 1.41 çıktı ama referans aralığı 0.38-5.33 arası olması gerekiyormuş benimkinde.

Ama gebelikte 2.5 in üstü sıkıntı diyorlar, tekrar bi başka doktora danış bence

Ben troid hastasıyım mesela gebelik için 2,5 ve altı olmalı diyor doktorum gebeliktede bakıyorlar bebek gelişimi için önemli. ama en iyisi doktorruna danoşman

Ben troid hastasıyım mesela gebelik için 2,5 ve altı olmalı diyor doktorum gebeliktede bakıyorlar bebek gelişimi için önemli. ama en iyisi doktorruna danoşman
Peki bu dedigin tsh degeri herhangi bir zamanda olculen tsh mi yoksa adetin 3.gunu olculen tsh icin mi gecerli?

Merhaba canım soğan kürünü denedin mi hiç?

Peki bu dedigin tsh degeri herhangi bir zamanda olculen tsh mi yoksa adetin 3.gunu olculen tsh icin mi gecerli?

benım yada tanıdıklarımın hiç birinde 3.gün özellikle bakılan diye duymadım. herhangi bi zamanda kanda istenen bi test bildiğim kadarıyla.

kızlar listeye benide ekleyin bide herken hamile kalmak için neler yapıyo yazsın ki hamile kalınca yatıkları bize umut olsun ben sonuçlarımı saraçoğlu sitesine yolladım danışmanları dönüş yaptı bana testere dişli aslan pençesi,hayıt otu,bitki karışımı ve %100 soğuk ğres çörek otu yağı yolladılar şuan onları kullanıyorum bunlara ek olarakta 10 günde soğan suyu içtim benim fsh ve prolaktin biraz yüksekti bu arada 30 yaşındayım 6 yasında bir kızım var rabbim izin verirse 2.çocuğu istiyorum

Arkadaşlar merhaba, ben de katılmak istiyorum aranıza. 2 ekim olarak görünüyor adet tarihim ama 3 gündür acayip sol kasık ve sol taraf bel ağrısı yaşıyorum. Her an adet olcakmışım gibi.. bir de sürekli rüyamda hamile olduğumu görüyorum 1 haftadır iyice psikolojim bzuldu sinirlerim alt-üst :)

Merhaba hosgeldin
Ben de bi kac gundur kendimi hamile ya da cocugum olmus goruyorum iki gun once de bi akrabam beni dogum yapmis gormus insaallah bu ay hayallerimiz gercek olurr :)

benım yada tanıdıklarımın hiç birinde 3.gün özellikle bakılan diye duymadım. herhangi bi zamanda kanda istenen bi test bildiğim kadarıyla.
normalde adetin 3.gunu 5li test yapiliyor iclerinde tsh degeri de var ve ay icinde tsh degerleri degisiyor mesela adete yakin yukseliyor sanirm o yuzden asil baz alinan 3.gunu olculen olmali diye tahmin ediyorum ama yine de emin degilim. Adete bir hafta kala olcturdum gecen ay benimki de 3.01 cikti cok kararsiz kaldim acaba bu yuzden mi hamile kalamiyorum :/

Merhaba insaallah sifa olur kullandiklarin. Hangi sonuclari yolladin siteye buraya da yazar misin? Ve ne kadar tuttu hepsi? Ben de gecen ay sogan kuru ve corekotu bak tarcin yaptim bu ay 6gun vorekotu bal tarcin yaptim ama pek ugrasmak istemedim onumuzdeki ay incir ve havuc kuru deniycem. Dusuk yaptigim gebeligimde hic bisey kullanmamistim sadece o hafta hergun iliski olmustu ve sabah iliskileri de olmustu sanirim onlardan birine rastladi

canım ben butun testlerimi attım ne varsa bence kafana gore kur yapma degerlerini bılıyomusun belkı yardımcı olabılırım sana mesela ben corekotu bal tarcın yapmıstım prolaktın yukselmıstı e2 yukselmıstı sonra baya arastırınca bu hormonlar hakkında ac bucuk bilgi sahıbı oldum sanada yardımcı olurum hormon degerlerini bılıyosan

bide aldıklarım toplamda 211 tl tuttu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…