Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Delirella yeni giriyorum canım doktor rahim duvarı kalınlaşmış iyi bi sorun yok sağlıklı görünüyo parça da kalmamış dedi kanda beta hcgye bakıldı geçen hafta 540 çıkmıştı bugün 40 olmuş nerdeyse bir kaç güne vücut tamamen onu atarmış şükür iyi gidiyor şuanlık bi sorun yok b12 de 187den 340a yükselmiş en çok ona göbek attım

Sevindim canım senin adına umutsuzluk yok hiçbi zaman

Güzel cnm kalınlaşması sonrası regl oluyor zaten. Maşallah :) bana doktorum lohusalık sonrası d vitamin takviyesi ve c vitaminini de doğal yollarla al dedi aklında olsun.

Güzel cnm kalınlaşması sonrası regl oluyor zaten. Maşallah :) bana doktorum lohusalık sonrası d vitamin takviyesi ve c vitaminini de doğal yollarla al dedi aklında olsun.
d düşüktü oda yükselmiş canım valla şuanlık içim rahat etti hiç değilse gebe kalmak için takviyelerimi yaptım gerisi rabbime kaldı. bende öyle düşündüm demekki adet yakın diye ki bir baktım kanama başladı ama çok erken adet için çünkü daha 13 gün oldu kürtaj olalı yumurtada yokmuş daha oluşmamış

Sevindim canım senin adına umutsuzluk yok hiçbi zaman
aynen aksine biraz moral oldu bana bu kontrol bakma kendine bakan değilim az doktora giderim ama işin içine evlat girince adı yetiyo kendine bakman için bende tekrardan hazırlık yapıyorum gebe kalmak için. Sanada hayırlı olsun diyorum canım allah sağ salim kucağına aldırsın

Amin canım teşekkür ederim

Öyle düşünme doktorum bana 20-40 gün arasında başlıyor demişti seninki de 13 gün pek uzak sayılmaz.

Aynen, yapacaklarımızı yapıp gerisi rabbimin ol demesi ile olacak. Bakalım reglim bitsin ovulasyona başlayacağım ben de yumurtlama tarihi için sonrası nasip

Kimse moral bozmasın kızlar. Kolay değildir biliyorum, ben erken Doğumla bebeğimi mezara verdim hala içim sızlıyor. Yeniden hamilelik çok istiyorum ama bir daha öyle uzun bir sürece girecek kadar şu an güçlü müyüm o kadar diye kendimi sorguladığım zamanlar olmuyor değil.

Herkesin yaşanmışlığın farklı farklı zor. Kimimiz erken Doğumla kimimiz düşükle kaybederken kimimiz keşke bir kere o duyguyu tatsam düşüncesiyle içten içe yanıyoruz.

Ama görüyorum ki morali yüksek tutup yola devam etmek gerekiyor. Yorgun düştüğümüzde durup devam etmezsek ileride kaybettiğimiz zamana da üzüleceğiz. Duamızı yapacağız, kendimize bakacağız geris takdiri ilahi...

Allah hayırlısıyla dualarımızı kabul eylesin inşallah

Aynen öyle duayla her yol açılır birbirimize en yararlı şeyimiz duadır birbirimizi hiç tanımadan dualar etmek çok güzel bir fedakarlıktır Allah bu fedakarlığa bir ödül veri Bn bunun inancındayım benmde 2 başarsz gebeliği var 1 dış gebelik bir kimyasal ama şuan dediğim tek seyret sağlıklı gebelik ve sonu mutlulukla biten gebelik olsun dış gebeliği Allah düşmanıma vermesinn

bende aldım sabırsızlıkla yapmayı bekliyorum beta 40 çıktı 3-4 güne heralde sıfırlanır o zaman başlarım yapmaya belki yakalarım yumurtlamayı tabi kanamam biterse

Allah dualarımızı kabul etsin inşallah

Okuduğumda gözlerim doldu, paylaşmak istedim kızlar...

Serçe Allah’a küsmüştü.
Günler geçiyordu ve serçe hiçbir şey söylemiyordu.
İçine kapanmış derin bir hüzne boğulmuştu.
Artık Rabbine bir şey demiyor ve onunla konuşmuyordu!
Melekler merakla Allah’a serçeyi soruyorlardı ve her defasında Allah, meleklere “o gelecek” diye cevap veriyordu.
“Çünkü onun sesini duyacak tek kulak benim ve onun minik kalbindeki derdini anlayacak olan da tek benim” diyordu.
Bir zaman sonra serçe, kalbi hüzün, gözü yaşla dolu bir halde bir ağacın dalına kondu. Hiçbir şey söylemiyordu öyle sessiz sessiz bekliyordu.
Allah,serçeye seslendi.
Söyle bana! Canını sıkan ve kalbini hüzne boğan derdin nedir senin?
Melekler serçe ne söyleyecek diye ona bakıyordu.
Serçe mahzun biraz da sitemli ses tonuyla;
“Küçük bir yuvam vardı. Yorulduğumda dinlendiğim üşüdüğümde sığındığım. Kimseyi rahatsız etmiyordum ve kocaman Dünya’da ufacık bir yerdi kimsenin yerini dar etmiyordu.Sen onu da bana çok gördün neydi o zamansız fırtına? Esip yıktı yuvamı ve beni yuvasız bıraktı.”
Artık konuşamadı serçe sözleri boğazında düğümlendi.
Sessizlik Arş-ı rahmanda yankılanıyordu ve melekler başlarını eğmiş Allah’ın vereceği cevabı bekliyordu.
Allah; “ sen, o yuvanda dinlenirken seni avlamak isteyen bir yılan yuvana doğru geliyordu, seni yılandan korumak için fırtınaya emrettim yuvanı yıksın diye böylece sen oradan uzaklaşarak yılandan kurtuldun.
Nice belalar var ki muhabbetimle senden uzaklaştırdım ve sen kuşatıcı muhabbetimi görmüyor geçici belalardan dolayı bana düşman oluyorsun.
Serçenin gözleri doldu ve hüngür hüngür ağlamaya başladı ve onu çok seven Allah’ın şefkat ve merhametine hayran kaldı.
Utangaç bir sesle:
“Affet Allah’ım “ diyebildi sadece.
Ve gönül sözü Arş-ı İlahi’de yankılandı
“Affet Allahım!”
Başımıza gelen her musibbette,
elbette ki nice hayırlar gizlidir.
Rabbimize isyan etmek yerine,
olanda hayır vardır diyerek rıza göstermek gerekir...

Ne güzel bir yazi... Benim de minik yavrum minicikken koptu gitti benden... hep hayirli evlat olsun diye dua ederdim belki diyorum hayirli degildi Allah bize merhamet etti ve onu daha minicikken aldi.. gercekten de hayir gorduklerimizde şer, şer gorduklerimizde de hayir var. Rabbim dualarimizin karsiligi hayirli, saglikli, evlatlar versin hepimize. Onun hazinesi cok geniş, ol der oluverir. Sabredelim, elbet sonu hayirdir bu bekleyisimizin :)

Herkese merhaba arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum ve benim derdimde hamilelik

6 senelik evliyim 4,5 yaşında bir kız çoçuğum var.doğumdan sonra 2 yıl aksatmadan depo provera (3aylık korunma iğnesi)kullandım bu süre zarfında hiç adet görmedim İğneyi bırakmaya karar verdim yine adet olamadım.sonra bi kadın doğum dktrna gittim bi ay Doğum kontrol hapı kullandım ve adet görmeye başladım. Benim sıkıntım iğneyi bırakalı 2 sene olcak hala hamile kalamıyorum doktor bi sıkıntımın olmadığını söylüyor değerler iyiymiş Acaba iğnenin etkisi hala devam ediyor olabilir mi yada iğne zarar vermiş mide ?? Size hormon testi sonuçlarımı yollasam anlar mısınız bi de eşimin sperm sayısı düşükmüş onada bu ay l kartin aldım onu kullanmaya başladı.çok endişeliyim iğneler bi hasar bırakmış olabilir mi o yüzden mi hamile kalamıyorum acaba

Hayirli olsun rabbim saglikla sihhatle kicagina almayi nasip etsin insallah

Amin insallah rabbim tez zamanda hayirlisiyla versin insallah.

Hoşgeldin cnm,

Valla benim bildiğim şeyler değil. Bilen biri varsa dönecektir

Aynen ben de onu düşündüm okurken çok da hoşuma gitti biraz su serpt içime...
Dualarla bekleyişe devam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…