Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet cok zor. onlar bizim canlarimiz
Cok zor gercekten cok zor. ben her cuma gidiyorum kizim dedesinin kucaginda yatiyor her gittigimde dahada cok icim aciyo ama gitmedende yapamiyom.gidip gitmeme konusunu en iyi sen kendin kendini bilirsin.

Pespese iliski oldugunda sperm kalitesi dusuyo diye biliyordum. 1gun arayla tavsiye edilir genelde. Ben mi yanlis anladim. 3gun pespese iliski mi onerdiler

Kızlar regl sonrası aldığım şu ovulasyon testleri ile yumurtlama tarihimi belirlemek istiyorum.

Kullanan arkadaşlarıma iki soru;

-regl bittikten kaç gün sonra testi denemeye başlamalı

- kaçıncı günde yumurtlama olduğunu öğrendikten sonra ( yani reglden sonra 10-12. Gün arası gibi misal) her ay yine test yapmam lazım mı?

Teşekkürler

Adetin bitince 5.gun basliyosun kullanmaya oglen 12- 3 arasi en uygun saatler testi yapmadan 1-2 saat oncesinde sivi alimini kesiyosun ve cift cizgiyi en koyu gordugun gunun (t cizgisi cok koyu oluyo) ertesi gunude ayni saatte yapmaya calis siliklesmisse 2. Cizgi yumurta catlamis oluyo bu konuyla alakali @birgebeningünlügu diye bi sayfa var instagramda youtube da videolarida var cok aciklayici anlatiyo herseyi istersen ovulasyon tabini bile yapiyo ordan da bakalirsin. Ben bu ay yaptim yumurtlama gunumu buldum ama sadece o günu degerlendirebildim esim vardiyali calisiyo gececi bende rahatsizlandim biraz ama yinede nasip umutluyum iste rabbimden hayirlisi.

Ben de ilk kez denedim. Gec adet oldugm icn gec yumrtluyrm. Yani adetten itibaren 14. Gun yumrtlma olayi olmyo bnde. Dolaysyla kisinin dongu duzeyine gore farkli zamnlarda olablyo. Akinti baslamasina gore takip edim ddm dun adet bttkten snraki ilk akintiyi farkttm test yptm silik cikti. Bugn ypamdm yarn tekrar yapicm. Gecen ay ovu kullnmdm 14. Gun yumrtlma sandm o gunleri degerlndrdk halbuki snraki hftyms ve o gunleri bos gecrmstk bn de bi sorun var da olmadi sanyrdm. Insllh bu ay olurrr..

İnşallah bir sonraki sefere uyar cnm eşinin mesaisi .
Dediğin hesabı takibe başladım çok sağol.

Amin cnm inşallah olur. Bu testin bereketini biz de görür nasipleniriz inşallah.

Yalnız gündüz yapılmasını önerilmiş işyerinde nasıl olacak o iş onu bilmiyorum :)

Amin cnm inşallah olur. Bu testin bereketini biz de görür nasipleniriz inşallah.

Yalnız gündüz yapılmasını önerilmiş işyerinde nasıl olacak o iş onu bilmiyorum :)

canım ben gündüz değil ama her gün aynı saatte kullanmistim. bana tek yararı artık ne zaman yumurtlayacagimi ezbere bilmem oldu. bi de bugünkü mü koyu yarinki mi karisikligindan kurtulmak için ben digital almıştım testi. yeterince koyu olunca gülen surat gösteriyordu. diger günler boş gösteriyordu

Dijitali de mi varmış :) vay arkadaş

Laboquick aldım 20 lik paket, inşallah bitince bir daha almama gerek kalmaz :)

hanımlar günaydın.
adet günüm geçeli 9 gün oldu hala olamadım. bir belirti de yok gibi. gebelik testi yaptım baya negatif:) ne yapacağımı şaşırdım. mevsim geçişi falandır diye kendimi avutuyorum ama hasta olamadım diye doktora gitmeli mi acaba?

Bir iki gün daha bekle git bence. Hamileysen Yen'i teste yansımadı ise Rus başla bir sorun bar ise yine de doktora görünmek gerekir

rus?? 2 gün daha belkiyeyim o halde düzensizlik pek yaşamazdım niye böyle oldu bilmiyorum.

Yazamamışım :) dr a başvur mutlaka her iki olasılıkta da. Ben ilk hamileliğimde gecikmemin 9. Günüydü doktora randevu aldım. Hamileysem ok değilsem doktor bir baksın dedim. Hamilelik istiyorsun o yüzden sorun varsa baştan takip etmekte fayda var cnm.

var var. neleri var :)

inşallah hamile kalırsin da dijitaliyle tanismana gerek kalmaz. hamile haberlerini aldıkça çok seviniyorum. sönen umutlarim canlanıyor resmen :)

Aynen ben de umutlanıyorum. İnşallaj listemizde bol hamile olur :)

Hayırlısıyla lohusalık sonrası ilk reglimi oldum bakalım, daha yeni yola başlayacağım

Selam kızlar, kaç gündür burayı güncellememişim. Ctesi günü 2.kontrole gittik.Daha önce geçen hafta alttan muayneyle keseyi görmüştük ama küçüktü. Cok stresli gttim randevuya cnkü haftaiçi 4-5 kere kahverengi akıntım gelmişti. Neyseki bu sefer karından ultrasonla hem keseyi hem bebeği hemde kalbinin attığını gördük. Duymaya çalıştık ama ses boğuk geldi kück olduğu için dedi doktor. Haftaya tekrar gidicem insallah. Leke için kırmızı olmadığı sürece endişlenme dedi yinede önlem amaçlı progstan baslattı. İlaç beni sarhos ediyor, calısıyorum nasıl olcak bilmiyorum insallah bian önce kesilir de bırakırım. Şimdilik hersey yolnda cok sükür.Darısı bekleyen herkesin basına..Unutmayın her zaman dua.

İlk zamanlar benim de olmuştu kahve reng lekelenme ve doktor aynı şeyi söyledi. Bir kere hafif kırmızı idi, vajinal bir jel verdi o zaman da kanama durdurucu sonra bitti geçti. Kahve rengi lekelenme Yen'i kanama olmadığı için riskli görülmüyor.stres yapma cnm sakın

Son düzenleme:

Sağol canım, hiç stres yapmıyorum cünkü hep basından beri kahverengi akıntı gibi sdce idrardan sonra peceteye gelıyor. Yinede progestan bitene kadar kullanıcam.

Dijitali de mi varmış :) vay arkadaş

Laboquick aldım 20 lik paket, inşallah bitince bir daha almama gerek kalmaz :)
valla bende aldım kürtajdan sonra 12.günüm sağ kasık ağrım var sağdan yumurtluyorum dünden beri var hala kopkoyu çıkıyo yarın kan testi vercem beta sıfırlanmışsa yumurtlama yakındır o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…