Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba ben de bu ay sogan kuru yaptim yarin 15.gunum olacak doktor minik kistlerin var demisti ondan sebep basladim ben de. Adetten sonra da incir kuru yapicam sen ikisini de ayni ayda mi yaptin?
Evet sogan kurunu sabah aksam ac karnina iciyorum. Incir ve havuc kurunu sdce aksamlari tok karnina iciyorum. Inciri tek basina kullanma havuc kuru de yap ikisi ilidiktan snra brbrne kartstrp ic. Ama ayni kapta kaynamamasi gerekiyor. Ayri ayri kaynayip ilidiktan snra karstrlck. Fokurdama basladktan snra havuc 15dk, incir 20dk kaynyck.
Ben de gecen ay ilk kez denedim korunmasiz. 18gun gecikmeyle adet oldum. Yumurtlama doneminde cok akintim oldu o seffaf olandan. Belki de catlayamadi kiste donustu. Bazen oluyodu bende kucuk kistler. O zaman da sogana baslamstm 3yada 4 gun snra hasta oldum.
Sogandi incirdi keci boynuzuydu falan tuketmeden denemistim ve gebelik olmamsti
Bu ay baya teferruatli basladik. Cift cizgiyi goruruz insallah

Evet sogan kurunu sabah aksam ac karnina iciyorum. Incir ve havuc kurunu sdce aksamlari tok karnina iciyorum. Inciri tek basina kullanma havuc kuru de yap ikisi ilidiktan snra brbrne kartstrp ic. Ama ayni kapta kaynamamasi gerekiyor. Ayri ayri kaynayip ilidiktan snra karstrlck. Fokurdama basladktan snra havuc 15dk, incir 20dk kaynyck.
Ben de gecen ay ilk kez denedim korunmasiz. 18gun gecikmeyle adet oldum. Yumurtlama doneminde cok akintim oldu o seffaf olandan. Belki de catlayamadi kiste donustu. Bazen oluyodu bende kucuk kistler. O zaman da sogana baslamstm 3yada 4 gun snra hasta oldum.
Sogandi incirdi keci boynuzuydu falan tuketmeden denemistim ve gebelik olmamsti
Bu ay baya teferruatli basladik. Cift cizgiyi goruruz insallah
Insaallah gonlune gore olur :) benim bubay sogan kuru yeni bitti adeti bekliyorum yaklasik bir hafta var. Sonraki ay da incir yapicam insaallah bu arada her seferde ne kadar incir ve havuc kullaniyorsun? Bir de sogan kurunun son haftasinda bende losyon kivaimnda akinti gelmeye basladi rengi de beyazin daha koyusu ve son gunde kasinti olustu sanki vajinada acaba yanlis bisey mi yaptim :)

Kızlar incir kürü ne için yapıyorsunuz ? nasıl yapılıyor?
Klorsuz kaynayan suyun icine 7-8 adet inciri ikiye bolup 15 20 dk kaynatip biraz ilininca suzdurup gun icinde iciyorsun. Ben 3 gun yapip biraktim cunku icince akintimin rengi kahverengiye dondugu icin. Devam edeyim mi bilemedim burayada yazdim ama kimseninde bu konuda fikri yoktu heralde

i
Klorsuz kaynayan suyun icine 7-8 adet inciri ikiye bolup 15 20 dk kaynatip biraz ilininca suzdurup gun icinde iciyorsun. Ben 3 gun yapip biraktim cunku icince akintimin rengi kahverengiye dondugu icin. Devam edeyim mi bilemedim burayada yazdim ama kimseninde bu konuda fikri yoktu heralde
incir kuru yumurtayi gelistirip buyutuyo havucu sadece catlatmak icin 10. gunden sonrami ne yapiyoduk hatirlamiyorum. nette yazar . ama incir kuru yum. catlamazsa kist yapiyo dikkatli olmak lazim.

3 gun degil toplam 15 gun yapiyodum unuttum son 5 gunu havuc tu sanirim. internnette yazmali saracoglu soylemisti

yeni bisey ogrendim kansizlik gebe kalnayi zorlastiriyomus saracoglu dedi . enaz 12 olmasi gerekmis kizlar bilginize..

yeni bisey ogrendim kansizlik gebe kalnayi zorlastiriyomus saracoglu dedi . enaz 12 olmasi gerekmis kizlar bilginize..

Yok ya, ben kendimi bildim bileli kansızım. Kaldı ki kan değerlerim düşükken süpriz hamile kaldım. O kadar etkilediğini düşünmüyorum

Ha tabii kansız kalmasın kimse :)

Demir eksikliği etkiliyormuş diye biliyorum. Benim de hemoglobin 14 küsür çıktı demirim normal değerin altında çıktı doktor ilaç vermedi kanım fazla diye. Sonra biraz araştırma yaptım aslında vücut bağışıklığı güçlendirmek için demir deposunu boşaltabiliyormuş çünkü demir toksik bir maddeymiş fazlası zararmış. Bunu okuyunca rahatladım.

Yok ya, ben kendimi bildim bileli kansızım. Kaldı ki kan değerlerim düşükken süpriz hamile kaldım. O kadar etkilediğini düşünmüyorum

Ha tabii kansız kalmasın kimse :)
Belki senin vücudun ona alışmıştır canım:)

X