Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kaç kilosun ki canım bol bol yeşil çay iç en az iki bardak olsun bol sebze ye et ye ekmekten yağdan uzakdur ama tam tahıllı ekmek yiyebilirsin baya etki edecektir
88 kiloyum cnm 95-96yla başladım şubatta bklm insAllah devami da gelecek ayne o taktikleri uyguluyorum zaten cnm bi hafta on gündür durdu niyeyse sadece onun haricindr iyi gidiyordu bklm hayırlısı bu ay da adet olursam son gaz devam

Ozaman ekmeği değiştir canım birde dönüşümlü et yap tavuk et olsun hergün ama birgün biri birgün diğeri olsun yürüyüş yapmalısın kepek eğmeğinide ekle bir hafta onu kullan diğer hafta tam buğday vücut alışıyor ondan vermek duruyor

Ekmek sürekli tam buğday tüketiyorum değiştirebilirim haklısın spor da yapiordum biraz ara vermistim yeniden başladım leslie yürüyüş squat pilates Allah me verdiysen

Aytanesii masAllah senin de büyümüş bebis baya doguma az kalmış var mi heyecan
Elim ayağım şişti ağrıyor bilmiyorum ki herşeyini aldıkça bi sevinç sarıyor beni ama ne olacak diyede endişe ediyorum daha odası alınacak anne yanı olsun şimdilik diyorum ama kaynanam gösteris meraklısı herşeyi olsun istiyor ama yard8m etmeye gelince yok içimdeki heyecanı sinire dönüştürüyorlar bazen ama kızım hareket ettikçe cok mutlu oluyorum sanki bazsn anlıyor ben burdayım der gibi bazen uyaninca başlıyor acıktom der gibi yemek yiyince hareket kesiliyor bi garip oluyorum daha tam annenil hissedemiyorum galiba kucağıma alıp koklamadan icimde büyüyen neymiş görmeden tamda anlamıycam gibi ağrı çekmekten korkmam zaten ilk adetimden beri acillik ağrı çekerim üçgün üç gece rabbim bir şekilde yardım eder inşaAllah

Ekmek sürekli tam buğday tüketiyorum değiştirebilirim haklısın spor da yapiordum biraz ara vermistim yeniden başladım leslie yürüyüş squat pilates Allah me verdiysen
Yeşil elmada iyidif cokta severim arada değişiklik yap ki metobolizman rutinleşmesin karışik çayda içebilirsin birde meyvelere tarçın ekle bazen yoğurt ekle bunlar hem.kan şekerini dengeler hemde metobilizmanı hızlandırır

ayy kıyamam ya başkalarının istekleri için lütfen tadını hiç kaçırma canım kaynvalidende birsylsr istiyorsa elini taşın altına koyacak ya da yaptığına karismayacak
Sen nasıl olacak diye düşünme belli bi akışı var bu olayın cidden sen noldugunu belki daha anlayamadan Rabbim sağlıkla kucağına aldırcak normal doğum olacak insAllah sanırım kendini kasma canım acı esigin de senin de yüksek sanırım benim de öyle sanırım cunki en uç noktada doğum sancısında bile ben dedim ki sanırım daha şiddetli olacak yok ben daha dogurmicam herhalde die ta ki ıkınma hissi gelince dedim tamam o an zaten senin yapman gereken tek şey sakince nefes almaya çalış hiç te öyle bağıra bağıra bi doğum olmuyormuş gayet 2-ya da 3 ıkınma da tamam olay Rabbim sağlıkla yaşatsın bu anları inşaAllah en özel en güzel an karnındayken her şeyi de hissediyolar cidden sen rahatsan kızın da rahat sen üzüldüğün de elbette rahatsız oluyor annelik duygusu elbette rahme düştüğü anda başlıyor ama ilk bebekte bence kucağına aldığın anda bi diosun şimdi benim evladım mı diye koca bi ömür sorumluluk Rabbim her daim hayırlı evlat eylesin insAllah canım uzun oldu biraz k.b
tamam cnm tsk ederim

Bilmiyorum can8m bu konuda okadar cahilim anlatamam her işide yapıyorum öyle kendini koruyan biri değilim iyi hissettiğim sürece eşimde doğuma girmek istiyor devlette normal doğuma alırlar mı sence bir bilgin varmı inşaAllah hayırlı bir evlat olur hayırlısı ilede doğar tek temennim bu iyiki yazdın kendimi cok iyi hissediyorum şuan sağ kaburgama vuruyor acaba başı aşağıdamıdır doktorum pek bilgi vermiyor ama merak ettim

Vala cnm bende o kadar cahildim ki anlatamam devlette bi doktora gidiyordum ve saolsun hic vajinal muayene de yapmadı nst de yollamadi ben kendim hergün hareket takibi yapiordum ediyor mu die bi gün sabhtan öğleye hic hareket etmedgini fark ettim hemen acile gittim meğer acılmam başlamış ve kordonda düğüm varmış erken oldu ama cok kolaydı başı aşağıda olup olmadığı konusunda pek bilgim yok nasıl anlaşılıyor malesef ağır kaldrma ve çok uzanma sen yine de onun dışında ne kadar hareket o kadar kolay doğum demek cnm bende cok harektliydim devlette benim bildgim doğuma eşinin girmesine pek musade edeceklerini sanmam cnm bizim hic öyle bi talebimiz olmadi gerci ama
Normal ya da sezeryan die bisey demedi mi henuz sana bi daha ki muayene ne zmn bi sor baklm bazi doktorlar saolsunlar sormadan bisey soylemiorlar

Hiç birşey demedi bende bilmiyirum normal mi sezeryanm8 şekli nasıl off iki haftada bir gitmeye başladım ama Şeker yüklemeside yapılmadı doktorum hastanenin en iyi doktoru devlette bilirsin doçent bulunmaz ama benimki doçentliğini almış kendini geliştirmiş bir bayan abartılı vitaminlere karşı galiba birtane verdi daha başka vermedi bende onu kullanorken baya iyiyim öncesinde kasılna tarzı birşey oluyordu şimdi yok birde karnımon alt tarafına birşey batıyor gibi sağ bacağıma yakın kas8k bölgemde özellikle acaba kafasımı ki baya aşağıda olduğu için şüphe ettim ayaklar zaten kaburgamdada

Seker yüklemesi bana da yapılmamışti cnm gerek görmemiş demek ki doktorun bilgiliymis en azindan bnmkinden biraz daha cnm kontroller haftaya düşünce belli oluyordur belki de cnm dogum şekli olabilir cnm daha 32. Haftadaysan burdaki takvimdeki gibi daha erken gerci benim erken olduğu icin yakin gibi hissettim 40 haftayi düşünürsek daha 7-8 hafta var sağlıkla olur insAllah cnm sen yine de kendini dinle sürekli cnm hareketlerini kasılmalarini falan

Kasılmam yok şükür acıkınca hareketli oluyor ama :) ilk hamilelik belkide hiçbirşey bilinmediği için kolay gelebilir ama hiç bilinmediği birşey bazılarına korkutucuda gelebilir çatı muayenesi kaçıncı haftada oluyor ki daha doktorum alttan hiç bakmadı biraz çekiniyorum

Valla bilmiyorum ki belki son haftalardr belki hiç yapılmıyordyr muayene bilgim yok benim ani doğum olduğu için

Korkma canım ya

Benim kaybım var diye 15 günde bir vajinal ultrason mutlaka yapılıyor bana ve açıklık olduğu için doktor parmağı ile kontrol ediyor. Ben ki ilk gebelikte hiç vajinal ultrason olmamıştım çok zor geliyordu. Takılma buna. Sağlık sorunu yoksa normal doğum çok rahat olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…