Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım benim de 6’ya 3’tü Fsh ve Lh değerlerim ve pcos değilim çok şükür kistim bile yok. Aynı değerde olması gerekmiyor ki bu ikisinin. İstediğim 3.ayda da hamile kaldım çok şükür.
Canım benimkide bozuktu ama dizene girdiği ay hamile kaldım pkolularda hamile kalabiliyor yeni olmyşsa bu durum tam pko denilmiyor birkaç ay bu halde kalırsa kalotsal hastalık hibi düşin üstine yapışıp kalıyot ibrahim saraçoğluda hamilr kalınor ama hofmonel denge cok önemli diyor dizene girmesi herseyide daha kolay hale getiroyormuş

Anladım canım vajinal ultrason filan da yapıldı 4farklı doktora gittim bu 3 ayda hem hormonlarıma baktırayım hem genel kontrol olsun diye pko olsa görünürdü vajinal ultrasonda. Doktorlar da hormonların çok güzel dediler. Hiç Lh ve Fsh aynı olmalı demediler. Lh zaten döngü boyunca artan azalan bir hormon. Benim 21.gün progesteron 9 çıkmıştı mesela gayet güzel dedi doktor ama internette yazılanları okuyunca ona da düşük diyorlar. Ben bu tahlilleri yaptırdığım ay hamile kaldım zaten. Ben Yildiz__Tozu boşuna stres olup da iyice zorlaştırmasın hamileliğini diye söylemek istedim.

Kız yok ibrahim saraçoğlunu dinle doktorlara kalsak ooo benim çocugum olmazdı doktor öyle dedi sen düş7n istersen

Kız yok ibrahim saraçoğlunu dinle doktorlara kalsak ooo benim çocugum olmazdı doktor öyle dedi sen düş7n istersen
Ha anladım canım ibrahim saraçoğlunu da hiç dinlemedim daha önce arkadaşımın Fsh çok yüksekti de o bahsetmişti bu aslan pençesinden filan hatta onunla düşürmüştü o da İbrahim Saraçoğlu’ndan dinledi herhalde. Bir bakayım bakalım ben de:)

O testerdişli aslan oencesi varya hoonları dengede tutuyor bii birine bağlıdır diyor biri yumurta olisumunu gösteriyormuş biride gelisimini yaz fsh ve lh degeri saraçoğlunun nekadar faydalanan var mesela bak amniyo sıvısı azlığına hicbir doktor birsey yapamıhor erken doguma hatta cocuğu kaybetmeye kadar gidiyor ama nar suyu mucize amniyo sıvısını bir haftada artırıyor fazla olanlar da nardan uzak dursun diyor bunu yapan ve Allah razı olsun diyenler okadar çok ki bir doktora kadın dogumcu çocugun ne yaparsan olmaz yumurtan hic yok demiş estradiolü 0 altonda normal değerin baya altondaymış uzun bir müddet diyor takibini yaptok doktorla irtibatınıda kesmeni birkaç ay sonra kontrole gittiginde kendi doktoru bile saskınloktan ne hallere girmis benim.doktorumda öyleydi eski ile yeniyi sırayla gösterdim bu nas8l oldu eski tahlilini daha önce göreydim çocugun olmaz derdim dedi :))))))

Evet canım bu aslan pençesi bence de çok faydalı. Bazı doktorlar öyle şeylerle uğraşmayın diyor ama bazıları da destekliyor hepsi bir değil işte. Daha önceden hatırladığım kadarıyla sen de bulantılı hamilelik geçiriyordun di mi canım? Ona da var mı bir çözüm ya ben çok zorlanıyorum da:)

Bol meyve birde havuç :) baska çaresi yok canım havuç suyu mide problemlerine çok iui geliyor benim hala mide problemim var ama havuç yiyorum bildiğin tavsan gibi oldum gastrite ülsere iyi geliyor mide asidini azaltıyor zaman geçtikçe anlıycaksın mide problemi başka birseye dönüşüyor her aabah bulantı yaşıyorum artik karnımın ici acıyor onu çıkaramazsam birsey yiyemiuorum yada aksama kadar bulantım oluyor su da artırıyor ben ayva yiyorum bol bol meyve ile ayakta kaldım diyebilirim :) havuc yada havuç suyunu dene aksamları yatarken suyunu iç bir bardak g7n icindede tavsan gibi ye nasıl iyi geldiğini zamanla anlıycaksın belki hemen etki etmez ama iki yada üç güne anlarsın fayda ettiğini

O dönemde yani daha senden bir iki hafta önceden başlamıştı hem.bulantı hem kanama hem grip yeminle petişan oldum dedim buna dayan8rsa bu bebeiş daha kimse birsey yapamaz o hapsırmalarda karnım kopuyordu sanki kanama alanım cok ağr8 yapıyordu aynı anda bulantı bir haftada 3 kilo birden verdim anca toparlanıyorum ama misafirliğe gidemiyorum ne zaman bulant8m olacağıda belli olmuyor hazıreyve sularını içme sakın asit cok fazla mandalinadada asit cok gastriti azdırır oda bulantıyı artırır elma cok iyi gwliyor gaz sorunun daha yoktur ama senin :) ben bir ay hiç k8pırdamadan yattım hasta hasta kaynanam yemek getirdi ama yemek yemekten bukadar tiksineceğim aklıma bile gelemzdi onların yemeklerini zaten sevmiyordum nefret ettim bi mercimek corbas8ndan bukadar mı nefret edilir bir hafta yedirdi kadın bana mercimek görince artık sırf ondan çokarmaya başlamıştm bir iki yedim diye cok seviyorum oldum mercimeği hala karnomda ağrı var ne yemegi ondan istiyorum nede evi temizlemeyi üç ayda iki kere anca temizlik yapm8st8r en fazla 5 defa yemek getirdi sonras8nda anne böyle olmuyof bosuna getirme hep çıkarıyorum ziyan olmasın dedim başka ne diyim kadona herkeste yemegimi o getiriyor evimi o temizliyor sanıyor varsınlar sansınlar kendilerini nekadarda övmeyi seviyorlar ben temizlik yapana kadar karnım tas kesiliyor sanki okadar canım yanıyor ama düşünen olacak ki yapsın esimin iside pek temiz bi is degil hayvan çiftiliği var eve malum üzeri okadar pis geliyor ki ginde iki defa temizlik yapılsa yeridir ama bir ay temizlik yapılmadığı oluyor yapma diyor ama annesi gelip ev okadar pis ki diyor beni dellendiriyor rabbim bu hamilelere dlsabır versin inşaAllah canım valla cok zor

İnşallah canım ya senin işin daha zormuş. Ben de yemek yapamıyorum eşim yapıp yiyor bir şeyler ben sadece tost, haşlanmış patates filan yiyorum bulantı geçerse. Boşver temizlik de kalsın ya canının sağlığından önemli mi. Allahtan benim kaynanam çok uzaklarda da gelemiyor gerçi daha haberi bile yok ben görüşmüyorum eşimle de araları pek iyi değil bu aralar. Kendi annesi gibi olmaz tabii insanın. Kendi annen bile yeri geliyor anlamıyor seni. Allah yardımcın olsun valla bi de kanama filan da yaşamışsın sen hiç yorma kendini. Bulantın da tamamen kesilir inşallah bulantılı kusmalı hamilelik çok zormuş azcık geçer gibi oldu mu gözümün önü açılıyor resmen. Tam geçti galiba diye sevinirken bir anda yeniden geliyor bulantı. Çok sinir bozucu. Lavabo=kusma benim için orayı bile görmek istemiyorum. Hele ki mutfak asla giremiyorum. Allah yardımcımız olsun. Serum da fayda etmedi bana sadece dua ediyorum geçsin artık diye.

Fsh 6.33
Lh. 3.64
Prolaktin 29.93
Dhea sulfat 405.5
E2 58
Testesteron total 0.69 arkadaşlar adetimin 3. Günü yapılan hormon test sonuçların Bnde aşırı tuylenme de var diane 35 kullandım 6 ay sonunda 238 e düştü dheas hormonum bu durumda olan var mi

Canım bir ay düzenli testeredişli aslan pençesi kullan birde yeşil nana bulabilirsen tüylenmeye sorununa daiyi geliyor diger tüm hormonlarını dengye koyar bir zaman düzenli kullan belki bir ay belki iki ay kuklanmalısın nanaeyide eksik etme hormon ilaçları bir yer yaparken başka yerleri bozuyor o ilacı adet düzenlemek için veriyorlar genelde ama bırakınca aşırı tüylenme sorunu yaşayanda çok böbrek üstü bexlerinede baktır

Birkaç haftaya gecer canım azıcık bulantın olsun havuç ye benim birazda olsa düzelmemi sağladı leblebi falan ne iyi geliyorsa onu ye mide asidini art8racak şeylerden uzak dur bir süre gastrite ne iyi gelirse onları yemeliyiz bizdeki sorun zaten mide adidinin artması rabbim yardımcımız olsun inşaAllah

Amin inşallah canım. Tamam teşekkürler ben de haşlanmış patates filan yiyorum dediğin gibi mide asidi çok artıyor gaz yapıyor midede. İnşallah geçer yakın zamanda

Amin inşallah canım. Tamam teşekkürler ben de haşlanmış patates filan yiyorum dediğin gibi mide asidi çok artıyor gaz yapıyor midede. İnşallah geçer yakın zamanda
Rezene falanda iyi gelebilir canım bi saraçoglunun youtube dan bak istersen bağırsakları çözemezsen mide sorunun bitmez ben dikkat ettiğim halde şuan sadece sabahları oluyor ama bildiğin asidi ç8karıyorum boğazım hep yanıyor cayır cayır nasıl kötü birsey hazır meyve suyu asla içmem havuç bana cok iyi geldi asit icin elma da iyi geliyor sürekli yemediğim icinde bıkmıyorum ben başından beri turşu bile yerdim iyi gelirdi simdi turşuda yiyemiyorum vücudum şaşırdı napacağını :)) hatta sogan kavurması yapıp yiyordum yumurtalı hoçbirsey yiyemezsem deli gibi canım istiyordu şdi menemen yapıyorum hep sebse ya iyi geliyor kabızda yapmıyor

Bende kabızlık yok çok şükür canım benim aksine bağırsaklarım hızlı çalışmaya başladı. Midem zaten hassastı normalde iyice hassaslaştı sen soğan, turşu filan iyi yemişsin valla benim midem bunları asla kabul etmez. Yumurtadan sütten her şeyden tiksindim meyve olarak elma ve muz yiyorum. Onun dışında da salçasız soğansız kuru şeyler yiyebiliyorum. Havuç da deniycem bakalım canım.

Normal yemek kokusundan bile tiksinirdim canom ama canım cekince yiyebildim benimde midem normalde hassas mesrla her adetimde üçgün hem.karın ağrısı hemde istifrar etmezsem hatrım kalırdı :)) bağırsak sorunum olsa midem bulanır kusardım sürekli ayvada yedin mi oda iyi geliyor hem tok tutar seni şimdi tursu yiyemiyorum meesela ozamandı o iki defa kavanozun dibini getirdim esimde daha almıycam dedi kötü edecek bak dedi :) bende tamam dedim görmezsem sorun yok

:)) iyiymiş canım benim canım istese de bazı şeyleri yiyemiyorum midem kabul etmiyor şimdilik. Ayva da denemedim canım duydum ama bi deneyeyim boğazımda kalmazsa şu iştahımın açılacağı günleri iple çekiyorum valla açılsa da yesem her şeyi açlık da halsizlik yapıyor yata yata bi hal oldum:) senin benişin cinsiyeti belli oldu mu bu arada?

Canım ayva noğazına takılabilit ama azıcık tuzla nekadar sulu oluyor baya lezzetli oluyor bende bir yerde okumuştum denedim iyi oldu :)) düzelir inşaAllah daha erken senin okadar olması normal ben 16 oldum hala bulantım var gün boyu olan bulantı sadece sabaha döndü yinede zar zor yiyorum misafirliğe gidemiyorum art8k nerde ne olacağı belli olmuyor bazen ikigün üst üste gün boyunca bulantı oluyor bazen sadece sabahları anne olmak ne zor ya ilerde kıymetimizi bilmezlerse yandık işte :)

Öyle canım zormuş valla:) ayvayı dediğin gibi deneyim bakalım teşekkürler canım:)

Nasılsınız kızlar benim kanamam 5.gün bitti 6.gün temizdim bugun 8.günü,adetimin hala gaz sancım var sol kasığım ağrıyo arada sancı giriyo üşütüyorum galiba anlamadım bu ay hiç bi şekil de takip edemicem galiba yumurtlamayı zaten o kadar,önemsemiyorum rabbim nasip ettiği zaman tek bi damlayla bile kalır yeterki vakti zamanı,gelsin rabbim ol desin o yüzden rabbime bıraktım korkmuyoruz ama öyle yumurtlama saymaya falan niyetim de yok hiç neyse bi yazmaya başladımmı kendimi alamıyorum malum terazilerin çenesi düşük olur asıl merak,ettiğim kızlar benim adetim biterken afedersiniz bi kaşıntı başladı düne kadar yani 3 4 gün falan arada kaşıntı oldu hep bugun yok o kaşıntı acaba mantar mı var gene anlamadım ki bi kurtulamadım,gitti zaten ne kadar dikkat etsemde gene oluyo şuan bi kaşıntı falan,kalmadı yok ama acaba olabilir mi diyorum bıktım valla kesin bi çözümü yok mu ki bunun yıllardır bi sürü ilaç,kullandım yok geçiyo tekrar oluyo bi iki ay sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…