Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Herkese merhaba kızlar..Gebeliğin tam ortasından selamlar. Buralara çok oldu uğrayamadım. ama hersey yolunda çok şükür. Kızımla beraber büyümeye devam ediyoruz artık onu hissediyorum inanılmaz bir duygu.. Rabbim isteyen herkese yaşatsın insallah..
Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin cnm,

merhaba arkadaşlar ben aranızda yeniyim. beni de aranıza alır mısınız? 1 yıllık evliyim öncesinde eşim korunuyordu ama son üç 3 aydır deniyoruz henüz tık yok :KK43: endişelenmeli miyiz? 3 ay önce doktora göründüm herhangi bir sorun yok dedi aslında ama. Allah'ım hepimize hayırlısıyla nasip etsin inşallah :dua:
Hoşgeldn cnm hayırlısıyla gebe kalırsın inşallah
Buarada 1 yıla kadar normal görüyor doktorlar

merhaba arkadaşlar ben aranızda yeniyim. beni de aranıza alır mısınız? 1 yıllık evliyim öncesinde eşim korunuyordu ama son üç 3 aydır deniyoruz henüz tık yok :KK43: endişelenmeli miyiz? 3 ay önce doktora göründüm herhangi bir sorun yok dedi aslında ama. Allah'ım hepimize hayırlısıyla nasip etsin inşallah :dua:
Canım hoşgeldin öncelikle 3 ay çok az bi süre doktora göründüysen testlerin normal çıktıysa acele etme derim yumurtlamanı takip edip günleri değerlendir ve akışına bırak. Belirtileri takip etmeye kalkarsan emin ol daha çok üzülürsün 10 aydır her türlü belirtiyi yaşadım ama hiç biri gebelik değildi ve çoğu da pskolojiden kaynaklanıyor kafanı rahat tut ve akışına bırak derim hayırlısı olsun hakkımızda :dua:

Ben hala adet olmadım kızlar bugun 58. Günüm en son 58 gun once adet olmuştum yani belirtilere bakarsam %100 hamileyim ama kan idrar hepsi negatif söktürücü kullanıyorum bitkisel şeyler içiyorum bi kaç gundur hala bişey yok bugun tekrar test yaptım negatif bu saatten sonrada bişey olduğunu düşünmüyorum arrık zaten sasece adetim gelsin bi an önce doktora gidip testlerimi yaptırmak istiyorum denemiz 10. Ayı geçti korunöadıkca her ay 3 5 gün gecikirken komple gitti korunurken 26 günde bir düzenli oluyodum halbuki :KK43:

Kizlat brn bugün doktora gittim devletten pek bi sonuc alamadim ozeli deneyim dedim alttan muayene etti rahim duvarin cok güzel dedi yumurtaliklarda polikistik gibi duruyor dedi biraz yatkinsn dedi ne demek oluyo sizce duzenli adet goren biri polikistik olur mu cocuk istedgimizi söyledim eyluldeki kimyasali falan tamam bi baklm dedi tahlil istdi insulin direncim icin ilac kullandgimi soykeidm glikoz insüline bakalim bi de dedi adetimin bugun 3. Günüydü zaten hormona bakicaz yarın vercem tahlilleri..
Bu arada kilo ve bitki caylarini sordum btki cayi gebelige engel degil dedi bi sknt olmazmis ama kilo yumurtlama kalitedini sayisini etkiledigi icin engel tabi dedi kizimi sordu tedaviykr mi normal mi die normaldi dedim kimyasalda normal mi falan dedi bakalim nasil bi yol izliycrk doktor merak ediyorum uzun vadede drvam rtmrm zaten özelin parasi asar bizi ama bklm hayrkisi
Canım adet olsanda poliskistik olduğunu söyleyen yada ufacık bir hormonlardaki dengesizlik ile belli oluyor lh ve fsh hormonları arasında hep bir denge olmak zorunda okmazsa ya polikistik olmak üzeresin yada poliskistiksin polikistik olupta hamile olanlarda var aslında dert değil kilo verince normale dönüyormuş beslenmeye dikkat etmelisin yürüyüş yap evdeysen sürekli bir video vardı 3 mill diye onu aç günlük yaklaş8k 5 kilometre yürümeni sağlıyor ve yarım saat sürüyor hem müzikli keyif veriyor dene istersen ben suan bile demeyi istiyorum ki kaslarım çok zayıfladı hamilelik sıkıntılarından

Herkese merhaba kızlar..Gebeliğin tam ortasından selamlar. Buralara çok oldu uğrayamadım. ama hersey yolunda çok şükür. Kızımla beraber büyümeye devam ediyoruz artık onu hissediyorum inanılmaz bir duygu.. Rabbim isteyen herkese yaşatsın insallah..
İlkmi Canım kaçıncınhaftada hissettin yavrunu bende merakla bekliyorm hissedeceğim günleri

Yani herkeste ayni olacak degil ama demek istedigim ne bileyim korunmayinca belki vucut farkli reaksiyon gosterir diye :)
Benim adetim bazen sancili bazen sancisiz ya da cok sancili degil.O ay usutursem falan adetim.daha sancili da geciyor o tarz yani :) Arkadas kafasina gore takiliyor biraz :KK70:
Zaten kendi korunmamış ki arkadaşın esi korunmuş kendini iyi analiz etmemis daha önce bilmiyor benimde korunmayı bıraktığım ay yumurtlama coşmustu ama adetten sonra iki ay ses seda yoktu adette yoktu hormonlarım ciddi anlamda bozulmuştu ama cok şükür bazı kirlerle düzeldi şimdi minik bir misafirim var icimde :)))

Ben hala adet olmadım kızlar bugun 58. Günüm en son 58 gun once adet olmuştum yani belirtilere bakarsam %100 hamileyim ama kan idrar hepsi negatif söktürücü kullanıyorum bitkisel şeyler içiyorum bi kaç gundur hala bişey yok bugun tekrar test yaptım negatif bu saatten sonrada bişey olduğunu düşünmüyorum arrık zaten sasece adetim gelsin bi an önce doktora gidip testlerimi yaptırmak istiyorum denemiz 10. Ayı geçti korunöadıkca her ay 3 5 gün gecikirken komple gitti korunurken 26 günde bir düzenli oluyodum halbuki :KK43:
Bal kürüne daha başlamadın mı yaa okadar beklenirmi benim gibi oldun sende her ağrıyı hamilelik her belirtiyi bebişe yordun ilaç kullanmakda fayda vermediyse bal küri dene adette gelecekse gelsin bu nedir ya bekle bekle ömrümüz beklemekle geçiyor :) üzülme Canım her şerde bir hayır gizli değilmi bunun ardından elbet hayırlı birşey olur testere dişliye devam et mutlaka bal kürüde kullan aksatma ilaçların napacağı belli olmaz onuda kullan zararı olmaz zaten daha çabuk olursun belki

Zaten kendi korunmamış ki arkadaşın esi korunmuş kendini iyi analiz etmemis daha önce bilmiyor benimde korunmayı bıraktığım ay yumurtlama coşmustu ama adetten sonra iki ay ses seda yoktu adette yoktu hormonlarım ciddi anlamda bozulmuştu ama cok şükür bazı kirlerle düzeldi şimdi minik bir misafirim var icimde :)))
.Yani bilmiyorum kendimde korunsam esim de korunsa sonuc olarak ilk defa bir agri oldu belki bulusma da oldu bilemiyorum.Insallah biz de hamile kaliriz bakalim.Ama cevap olmus oldunuz yani korunmadan sonra farkli bir sey olmus sizde de.:)

.Yani bilmiyorum kendimde korunsam esim de korunsa sonuc olarak ilk defa bir agri oldu belki bulusma da oldu bilemiyorum.Insallah biz de hamile kaliriz bakalim.Ama cevap olmus oldunuz yani korunmadan sonra farkli bir sey olmus sizde de.:)
Canım bunun sebebi yumurtalıkları baskılayan ilaç kullandm ondan bırakoncada delirdiler :))) genelde yumurtlama adetten hemen sonra başlayabilir mesela ben hamile kaldığım ay adetim bitiminden 4 gün sonraydı yumurtlama belortilrri hissettim bildiğim üşitme gibi sağ yada sol kasıl ağrıları oluyor akıntı bildiğin renksiz şeffaf oluyor birgün oluyor bu akıntı kasık ağrısın iki yada üçgün olabilir ben yerleştiği günüde hissettim ozaman daha cok bu sıkıntılara eklenenlerde olmuştu o ağrı hangi gün olduğunu hatırlıyormusun nasıldı anlatsana belki yumurtlama belirtindir

Canım bunun sebebi yumurtalıkları baskılayan ilaç kullandm ondan bırakoncada delirdiler :))) genelde yumurtlama adetten hemen sonra başlayabilir mesela ben hamile kaldığım ay adetim bitiminden 4 gün sonraydı yumurtlama belortilrri hissettim bildiğim üşitme gibi sağ yada sol kasıl ağrıları oluyor akıntı bildiğin renksiz şeffaf oluyor birgün oluyor bu akıntı kasık ağrısın iki yada üçgün olabilir ben yerleştiği günüde hissettim ozaman daha cok bu sıkıntılara eklenenlerde olmuştu o ağrı hangi gün olduğunu hatırlıyormusun nasıldı anlatsana belki yumurtlama belirtindir
Simdi şöyle oluyor 26 kasim adet gunumdu fakat adetlerim tam gununde degil.en iki en fazla 5 gun de olsa gecikme oluyor.11 araliktan once yavas yavas ates basmalar artan sivi falan dedim yumurtlamaya az kaldi degerlendirdik sonra 11 aralik akinti oldu iliskiden sonra gordum yalniz seffaf akinti.Ertesi sabah 10 gibi uyaninca agriyla uyandim zaten gittikce acidi sag kasigim belime bacagima dogru sag tarafim cok agridi yani kalkamadim az daha agrisa aglicam yani bu ne dedim esime adetken bile hatirlamiyorum yani nadirdir.Neyse iki gun gecti sag kaskya ani baktma igne batar gibi de oldu.Hala da ara ara agri hafif ama yani giriyor igne batiyor .Dikelince oluyo bir de aniden kalkinca.Bu iki 3 gundyr giderek artan gogus agrim olmaya basladi yanlardan aciyor .Ve alakasiz ama 3 4 gundr hem usuyorum hem vucudum yaniyo elim ayagim da buz gibi.Ve de akintim olmadi bir daha kuruluk oldu yeni yeni biraz akinti geliyo.Bakalim ya takmamaya calisiyorum uzulmek istemiyoruk olmazsa diye ama umutsuz da olmak istemiyorum tabi.

Simdi şöyle oluyor 26 kasim adet gunumdu fakat adetlerim tam gununde degil.en iki en fazla 5 gun de olsa gecikme oluyor.11 araliktan once yavas yavas ates basmalar artan sivi falan dedim yumurtlamaya az kaldi degerlendirdik sonra 11 aralik akinti oldu iliskiden sonra gordum yalniz seffaf akinti.Ertesi sabah 10 gibi uyaninca agriyla uyandim zaten gittikce acidi sag kasigim belime bacagima dogru sag tarafim cok agridi yani kalkamadim az daha agrisa aglicam yani bu ne dedim esime adetken bile hatirlamiyorum yani nadirdir.Neyse iki gun gecti sag kaskya ani baktma igne batar gibi de oldu.Hala da ara ara agri hafif ama yani giriyor igne batiyor .Dikelince oluyo bir de aniden kalkinca.Bu iki 3 gundyr giderek artan gogus agrim olmaya basladi yanlardan aciyor .Ve alakasiz ama 3 4 gundr hem usuyorum hem vucudum yaniyo elim ayagim da buz gibi.Ve de akintim olmadi bir daha kuruluk oldu yeni yeni biraz akinti geliyo.Bakalim ya takmamaya calisiyorum uzulmek istemiyoruk olmazsa diye ama umutsuz da olmak istemiyorum tabi.
Senin durum.biraz karışok yada sen karışık anlattın adetten sonra üçgün kasık ağrın oldu doğrumu dediğin zaman bence yumurtlama diğer ateş basmaları daha sonra ise yerlesme de olabilir üzeinden kaçgün geçti ve adetine nekadar kaldı

Senin durum.biraz karışok yada sen karışık anlattın adetten sonra üçgün kasık ağrın oldu doğrumu dediğin zaman bence yumurtlama diğer ateş basmaları daha sonra ise yerlesme de olabilir üzeinden kaçgün geçti ve adetine nekadar kaldı
Yok ben hepsini pat diye dokuldum :)) Ben adet bittikten sonra yavas yavas zaten bekledim yumurtlama belirtilerini sonra vucudumda yanma sivi da artis ve tabi istekte oluyor bazilarinda bende de oluyor dedim o doneme giriyorum sonra degerlendurdim iste en son 11 aralik benden o sivi geldi ertesi gunu agrim oldu sabah sag kasigimda cok siddetli.Sonra 2 gun gecti tekra bir agri girdi hafif cikti.Ve hala da ara ara oluyor igne batmasi gibi de agri gibi de.dikelince ve aniden kalkinca

Tahminen adetim aralik sonu ya da 1 2 ocak bilmiyorum dedim ya 2 3 4 bilemedin 5 gun girdigi de oluyor.

Tahminen adetim aralik sonu ya da 1 2 ocak bilmiyorum dedim ya 2 3 4 bilemedin 5 gun girdigi de oluyor.
yumurtlamandan hesap
Yymurtlamandan hesapla Canım en fazla 16 gün sürer adetine kalan vakit nirmali 14 tür az kalmış senin ocak başı olmaz senin bence yakınsın bir haftan var gibi 25 yada 28 arası adetin olmalı geciktiği zamanlarda yumurtlamada gecikiyor çünkü bekle bakalım inşaAllah hayırlıso olur senin icin

yumurtlamandan hesap

Yymurtlamandan hesapla Canım en fazla 16 gün sürer adetine kalan vakit nirmali 14 tür az kalmış senin ocak başı olmaz senin bence yakınsın bir haftan var gibi 25 yada 28 arası adetin olmalı geciktiği zamanlarda yumurtlamada gecikiyor çünkü bekle bakalım inşaAllah hayırlıso olur senin icin
Adetle birlikte 16 gun zaten yumurtlama gunumdu dogru yani akinti ates baska da olmadi zaten .26 kasim adettimdi hadi 2 gun gecse dedigin gibi 28 falan olmali ama iste 3 de olabilir bazen belki stresten uzuyor az.ama 2 gun geliyor ustune bu ara.

X