2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bana da normal dedi bir şey demedim ben de tansiyonla ilgili :KK53: benim de her ayağa kalktığımda başım dönerdi tansiyon düşüklüğünden, şimdi de yükseldiği için dönüyor demekki :KK45:
Olabilir ccanım benimde hala oluyor ayağa kaldığımda 2-3 saniye gözüm kararıyor ama sürekli değil.:KK53:

Rica ederim canım, evet A April wind yazınca hatırladım ben de tetonoz olduğunu :) yalnız bana kilo için bir şey demediler şu kadardan fazla alma falan diye :)
Çok almamak iyi canım dahiliyeye gittim geçen gün çok şekerli yiyip fazla kilolu olma dedi :) hamile öncesi şeker seven ben,tek tatlı yemedim hamilelikten sonra canım istemiyo

Canım sende nasıl oluyor bilmiyorum ama benim sabahları iştahım biraz açık oluyor o yüzden yiyebildiğimi öğlen gibi yemeye çalışıyorum. Benimde hayatta içemediğim şey süt. Yoğurtla arayı kapatmaya çalışıyorum. Yoğurdun içine birşeyler atarak yemeyi denesen? Mesela bir gün az limon sık, bir gün şekerli ye, bir gün salatalık at gibi. Gerçi yine 12. haftada bütün vitamin mineral takviyesini yapıyorlar ama.. Depoları dibe düşürmemek lazım bebiş için :) Bende pek sağlıklı beslenemiyorum sabah ne aldıysam o.
Hiiç fark etmiyo canım benim sabah öğle akşam hep bi bulantı gece yatarken bile.
Karnım aç oluyo ama canım hiçbişey yemek istemiyo.
Bide senin tavsiyeni dinleyeyim içine bişeyler katıp yemeği.
Benim yedikten sonra daha çok bulantım oluyo seninde öyle mi

Hiiç fark etmiyo canım benim sabah öğle akşam hep bi bulantı gece yatarken bile.
Karnım aç oluyo ama canım hiçbişey yemek istemiyo.
Bide senin tavsiyeni dinleyeyim içine bişeyler katıp yemeği.
Benim yedikten sonra daha çok bulantım oluyo seninde öyle mi
Benim aç karna bulanıyor, zorla yiyorum yedikten sonra tekrar bulanıyor. Değişik döngüsü var:deli:Ama bazen hiç bulanmıyor. Dün bulantım yoktu bugün yine var. Zor yaao_O

Çok almamak iyi canım dahiliyeye gittim geçen gün çok şekerli yiyip fazla kilolu olma dedi :) hamile öncesi şeker seven ben,tek tatlı yemedim hamilelikten sonra canım istemiyo
Normalde tatlıya düşkünlüğüm yoktu canım hamilelikten sonra iyice soğudum hiç canım istemiyor. Birkaç kere yedim herhalde onda da çok canım çekti elim ayağım titremeye başladı şekerim mi düştü anlamadım :KK48: ve sütlü tatlıydı :) çok yememizin ve kilo alımının bebeğe faydası yokmuş zaten önemli olan sağlıklı beslenmek

Benim aç karna bulanıyor, zorla yiyorum yedikten sonra tekrar bulanıyor. Değişik döngüsü var:deli:Ama bazen hiç bulanmıyor. Dün bulantım yoktu bugün yine var. Zor yaao_O
Ben de kendi kendime nazar değdirdim, dünden beri aşırı bir bulantı var doğru düzgün bir şey yiyemedim :KK43: şükür meyve yiyebiliyorum da öğünü kapatıyorum en azından :)

Ben de kendi kendime nazar değdirdim, dünden beri aşırı bir bulantı var doğru düzgün bir şey yiyemedim :KK43: şükür meyve yiyebiliyorum da öğünü kapatıyorum en azından :)
Ben normalde fazla meyve yemezdim. Şimdi de aklıma gelince yiyorum. Kaç gündür de canım bir meyve çekiyor yazmıyım, onu aldırayım bari aklıma gelmişken:KK48: İyi gelir meyve candır:KK53: Devam etmez bulantılar inşallah kuzum zor çünkü çıkartmadığım halde ben zorlanıyorum bulantım olduğu zaman..

Slm kızlar bugün geceden beri karın ağrısı var neden oldu anlamadım ayaklarima tuluk koydum uzanıyorum ama geçmedi dün akşam karpuz yemistim dolaptan yeni çıkmıştı acaba ondan mı oldu midemi mi usuttum bilemedim napsam geçer....

Slm kızlar bugün geceden beri karın ağrısı var neden oldu anlamadım ayaklarima tuluk koydum uzanıyorum ama geçmedi dün akşam karpuz yemistim dolaptan yeni çıkmıştı acaba ondan mı oldu midemi mi usuttum bilemedim napsam geçer....
Kendimi sıcak tutmaya çalış canım özellikle ayaklarını. Gaz olabilir ya da dediğin gibi soğuk yediğin için de olabilir.

Kasık değilde karın ağrısı ise dediğin gibi üşütmekten olabilir. Sıcak bir şekilde yat dinlen geçer inşallah

Ben normalde fazla meyve yemezdim. Şimdi de aklıma gelince yiyorum. Kaç gündür de canım bir meyve çekiyor yazmıyım, onu aldırayım bari aklıma gelmişken:KK48: İyi gelir meyve candır:KK53: Devam etmez bulantılar inşallah kuzum zor çünkü çıkartmadığım halde ben zorlanıyorum bulantım olduğu zaman..
Zormuş gerçekten canım dün özellikle çok kötü oldum biraz yürüyüş yaptım iyi geldi ama bulantısız geçen günlerin kıymetini anladım :KK48: bebişim iyi olsun da bulantıya da razıyım ne yapalım :KK48:

Zormuş gerçekten canım dün özellikle çok kötü oldum biraz yürüyüş yaptım iyi geldi ama bulantısız geçen günlerin kıymetini anladım :KK48: bebişim iyi olsun da bulantıya da razıyım ne yapalım :KK48:
:KK45: Temiz hava banada iyi geliyor. Dışardayken daha az bulantım oluyor gibi. Kıymetini bilelimm bulantısız günlerin :) Siz şimdi kaç haftalık oldunuz bakayım

SAĞLIKLA KAVUŞALIM İNŞALLAH
folik asit değerin kaç çıktı ? benim 24 çıktı fazla olduğunu söyledim 3 doktorada kullanmaya devam et dedi
bu arada testide kendim yaptırmıştm görmeden için diyolar, fazlası zararlı çok ortada kaldım 1 gün multivitamin alıyorum bigün almıyorum içinde folik asit 400mg mevcut
Benimde 20 çıktı ama bazı hastanelerde değişiklik gösteriyor bir kere devlet hastanesinde 24 çıkmıştı. Zaten 3 ayda kullansan hemen değerin yükseliyor benim uzun süre kullanmam sorun.artık yapacak birsey yok.Allahım ne derse olur.12 .haftadan sonra bırakıyoruz zaten.kan ve vitamin e baslayacaz

Canım ben de gittim sağlık ocağına kaydımı aldılar. Beni kendileri aradı gelin kaydınızı yapalım diye. 7. Haftamda gittim boy kilo ölçümü yaptılar tansiyonumu ölçtüler kullandığım ilacın ismini aldılar ve genel bilgiler verdiler. Yemem gereken şeyler yememem gereken şeyler dikkat etmem gerekenler hakkında konuştuk. Numaramızı kaydedin dedi. Bir de 20. Hafta için bir iğne söyledi, 20. Haftada gidip onu vurduracakmışım ama doktoruma danışmadan böyle bir şey yapmam tabi ki. Onun dışında tekrar çağırmadılar beni.
Tetenoz ignesi yapiliyor gebelikte iki tane dogumdan sonra 3 tane diye biliyorum onun bi zarari yok aksine bazi enfeksiyonlardn koruyor dogum zamani kullanilan aletlerden bulasacak bi enfeksiyon gibi durumlar icin arastirip yapmanizi tavsiye ederim

Tetenoz ignesi yapiliyor gebelikte iki tane dogumdan sonra 3 tane diye biliyorum onun bi zarari yok aksine bazi enfeksiyonlardn koruyor dogum zamani kullanilan aletlerden bulasacak bi enfeksiyon gibi durumlar icin arastirip yapmanizi tavsiye ederim
Anladım canım, bilgim olmadığı için doktora sormak istedim ben de ne olur ne olmaz diye :)

Benimde 20 çıktı ama bazı hastanelerde değişiklik gösteriyor bir kere devlet hastanesinde 24 çıkmıştı. Zaten 3 ayda kullansan hemen değerin yükseliyor benim uzun süre kullanmam sorun.artık yapacak birsey yok.Allahım ne derse olur.12 .haftadan sonra bırakıyoruz zaten.kan ve vitamin e baslayacaz
Testte ne olarak geçiyor folik asit? Benim bakılmamış galiba, bende gebelikten önce kullanmaya başlamamıştım onun için merak ettim

X