2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Amin canım inşallah, hoşgeldin aramıza durumun hakkında pek bilgim yok en doğrusunu doktorlar bilir çözülmüş gibi zaten, hayırlı olsun
Hadi bakalım sıkıntı olmamasına sevindim canım
Teşekkür ederim canım

Teşekkürler canım Allah sağlıkla sıhhatle bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. Benimde ara ara hafif derecede kasık ve karın ağrım oluyor belki de o yüzdendir
Amin canım inşallah inşallah
Belkide bu yüzden canım arkadaş söyleyince fark ettim bende daha önce hiç aklıma gelmedi

Canım bilgiler için sağol kilo kontrolü falan yaptılar mı,ayda bir D vitamini için mi gitmen gerekiyomuş yoksa tüm gebeler mi ayda 1 gitmeliymiş bilgin var mı :)
Ay çok sordum yine
Biz daha gidip kayıt yaptırmadıkta merak ediyorum

Canım ben de gittim sağlık ocağına kaydımı aldılar. Beni kendileri aradı gelin kaydınızı yapalım diye. 7. Haftamda gittim boy kilo ölçümü yaptılar tansiyonumu ölçtüler kullandığım ilacın ismini aldılar ve genel bilgiler verdiler. Yemem gereken şeyler yememem gereken şeyler dikkat etmem gerekenler hakkında konuştuk. Numaramızı kaydedin dedi. Bir de 20. Hafta için bir iğne söyledi, 20. Haftada gidip onu vurduracakmışım ama doktoruma danışmadan böyle bir şey yapmam tabi ki. Onun dışında tekrar çağırmadılar beni.

Kilo-boy bilgilerini aldılar canım LoveAndMarriage te yazmış, tansiyona da baktılar 10/7 çıktı benim gayet iyi dedi. Tetonoz aşısı için çağıracaklarmış 4. aydan sonra. Bu vitamin işinide benim için dedi galiba çok düşük çıkmış onu ayda bir gel kontrol edelim dedi. Çok şeyler söyledi ama unuttum 20 dk kadar oturduk konuştuk

Anladım canım çok sağol bilgilendirme için daha gitmediğim için merak ediyorum.
Bildiğim kadarıyla iğne tetenoz iğnesi doğumda mikrop kapılmasın aletlerden diye oluyo.
Kimi hastane tetenoz iğnesini kendi yapıyormuş kimiside sağlık ocağında yaptırıyomuş

Anladım canım çok sağol, ihmal etme o zaman vitaminini canım.
Kaç çıktı peki boy kilonuz kaç kiloya kadar izin verdiler :)

SAĞLIKLA KAVUŞALIM İNŞALLAH
folik asit değerin kaç çıktı ? benim 24 çıktı fazla olduğunu söyledim 3 doktorada kullanmaya devam et dedi
bu arada testide kendim yaptırmıştm görmeden için diyolar, fazlası zararlı çok ortada kaldım 1 gün multivitamin alıyorum bigün almıyorum içinde folik asit 400mg mevcut

Anladım canım çok sağol, ihmal etme o zaman vitaminini canım.
Kaç çıktı peki boy kilonuz kaç kiloya kadar izin verdiler :)
160/60 Kilo alımı için bana ortalama 10-13 kilo alman normal olur dedi. Ne kadar az alsak iyi tabi :) Bu arada süt içemiyorsan bol peynir ve yoğurt ye dedi. Ayrıyetten en az haftada bir balık veya et ye dedi. Bir hafta balık bir hafta et şeklinde de olur dedi.

Benim normalde tansiyonum 9a 5 falan çıkar hastanede her ölçtüklerinde 13e 7 falan çıktı heyecanlandım mı ne yaptıysam bana dedikleri de tetonoz aşısıydı galiba emin olamadım ama doktora sormak lazım

Benimde normalde hep düşük çıkardı. Hele heyecanlanınca daha düşük çıkıyordu genelde ama neden bilemedim normal çıktı Kaç kere kızılaya kan vermeye gittiğimde tansiyon düşüklüğünden verememiştim, veremiyordum. Tetanozdur canım o aşı.

Abooo ben yandım o zaman
Sıvı bişey içemiyom bulantıdan
İlk tiksindiğim peynir oldu ardından kırmızı et veee daha bir sürü şey bi ara bütün günümü sadece 1 kase yoğurt ve çeyrek ekmekle geçiriyodumhaliyle yoğurttanda tiksinti geldi
Anam ben ne yiyem

Rica ederim canım, evet A April wind yazınca hatırladım ben de tetonoz olduğunu :) yalnız bana kilo için bir şey demediler şu kadardan fazla alma falan diye :)

Bana da normal dedi bir şey demedim ben de tansiyonla ilgili benim de her ayağa kalktığımda başım dönerdi tansiyon düşüklüğünden, şimdi de yükseldiği için dönüyor demekki

Canım sende nasıl oluyor bilmiyorum ama benim sabahları iştahım biraz açık oluyor o yüzden yiyebildiğimi öğlen gibi yemeye çalışıyorum. Benimde hayatta içemediğim şey süt. Yoğurtla arayı kapatmaya çalışıyorum. Yoğurdun içine birşeyler atarak yemeyi denesen? Mesela bir gün az limon sık, bir gün şekerli ye, bir gün salatalık at gibi. Gerçi yine 12. haftada bütün vitamin mineral takviyesini yapıyorlar ama.. Depoları dibe düşürmemek lazım bebiş için :) Bende pek sağlıklı beslenemiyorum sabah ne aldıysam o.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…