2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar herşey o kadar pahalandı ki kim bilir biz doğum yapmaya muayene ler doğum ücretleri ne kadar uçacak Bari şu normal doğuma özel hastaneler ücretsiz olacak diyorlar ya o çıksaydı doğuma kadar
Aynen ya ben de cok korkuyorum. Bezler, bebek urunleri o kadar pahalanmis ki.. mobilyalar falan ucmus yani. Ablam da simdiden bisiler al ufak ufak diyor. Zaten doguma dogru cok masrafin olacak diyor. Bakalim napicaz.

Aynen ya ben de cok korkuyorum. Bezler, bebek urunleri o kadar pahalanmis ki.. mobilyalar falan ucmus yani. Ablam da simdiden bisiler al ufak ufak diyor. Zaten doguma dogru cok masrafin olacak diyor. Bakalim napicaz.
Tuvalet kağıdı 60 TL Twitter dün yıkıldı.
Kim bilir bebek bezleri ne kadar olmuştur :):):):)

Bu arada kaynarca da Medical park acildi biliyorsunuzdur. Yeni acildigi icin oldukca temiz bir hastane. Ve dogum ucretleri muthis uygun. Benim arkadasim sezeryani 2.350 ye oldu. Doktor adi bilmiyorum ama orayi da bir arastirin derim.

Kizlar ozelde calisan var mi? Normalde aksam 8 den sonra calistirilamiyoruz benim bildigim bu. Ama isyerim bana sadece dusuk tehlikesi olanlarin calistrilamiyacagni soyledi. Benim ayni isyerinde 2. Gebeligim fakat yonetim degisti. Bana inandirici gelmiyor. Sendikaya ulasamadim. Cok sinirlendm. Bilgisi olan var mi

Günaydın kızlar. Nasıl besleniyorsunuz ?
Gün içerisinde kaç öğün yiyorsunuz ve ne yiyorsunuz?

Birde merak ettiğim kaç haftalıkken hamile göbeği çıkmaya başlıyor ? Sizde görünüyor mu ?

Birde merak ettiğim kaç haftalıkken hamile göbeği çıkmaya başlıyor ? Sizde görünüyor mu ?
Benim belli bir öğün sayım yok midem alır şimdi dediğim zaman yiyorum, kahvaltımı kesinlikle aksatmıyorum yumurta zeytin peymir domates salatalık yiyorum mutlaka. Öğün aralarında meyve yemeye çalışıyorum. Akşam yemekleri değişiyor canım pek yemek istemiyor çünkü hiçbir şey yiyemezsem çorba içiyorum. göbek ne zaman çıkar bilmiyorum ama akşama doğru şişkinliğim arttığı için hafif göbeğim çıkıyor :)

Canim ben maalesef hic bir sey yiyemiyorum diyebilirim. Sabah kahvalti tost yiyorum kucuk bir parca bir tek o bastiriyor. Sonra bir tane elma yiyorum aksam sadece salata ya da haslanmis patates yiyebiliyorm ama o da %90 istifra ediyorum.
Arada beyaz leblebi yiyorum o bastiriyor bulantilarimi bir sure.
Gobus de aksamlari cikiyor benim biraz. Normal sartlarda erken ama siskinlik gibi dha ziyade benim ki. Bir cogumuzun da oyle sanirim.

Kızlar herşey o kadar pahalandı ki kim bilir biz doğum yapmaya muayene ler doğum ücretleri ne kadar uçacak Bari şu normal doğuma özel hastaneler ücretsiz olacak diyorlar ya o çıksaydı doğuma kadar
Ay evet ya piyasanın düzelmesini umut ediyorum Yoksa 3. ay bitiminde ben herşeyi almaya başlıcam yavaştan.
Canım şuan çalışmıyorum ama yanlış olduğunu biliyorum çalıştırmanın bu konuyu iyice araştır istersen. Düşük tehlikesiyle alakası yok.

Ben sabahları salatalık domates peynir yumurta sürekli bunları yemeye çalışıyorum. Başka birşey canım almıyor zaten. en az 1 kase yoğurt mutlaka yiyorum çünkü süt içemiyorum. Geriside o günkü iştahıma ve canımın ne istediğine bağlı olarak değişiyor. Dün akşam hiçbir şey yiyemedim mesela. Salata yaptım oturdum onu yedim Birde mevsim meyvelerinden yiyorum. Banada eksik besleniyorum gibi geliyor ama yiyemiyorum işte herşeyi eskisi gibi

Şükret canım yine iyi yiyorsun yani yengemi hatırlıyorum da 2. Ayı dolana kadar sadece çubuk kraker ve elma yedi o da az az. Ben yine şanslı hissediyorum kendimi

Benim gobek simdiden cikmis tabi kizimdan kalma ama 3 aydan sonra gobek cikiyor birazda kisinin fizigine bagli kilolular da biraz daha gec cikiyor diye biliyorum ama benim ilk gebelikte 3 ay bitince gorunmeye basladi 4 ayda disardan bakan hamile oldugunu anliyor

Ay kızlar aynı sizin gibi benimde akşamları göbüş çıkıyor baya. Bende iyi beslenmediğimi düşünüyorum canım hiç birşey istemiyor artık ne bulursam onu yiyorum sırf yemek için bazen çok karışık şeyler yiyorum sanki bebişe faydalı olmuyor

canim bi sitede şöyle yaziyor...
Gebe veya emziren çalışan günde yedi buçuk saatten fazla çalıştırılamıyor. Bu 7.5 saatin haricinde anne adaylarının doktor kontrolleri için sınırsız izinleri de var. Bu tedavi ve kontroller ne kadar sürüyorsa anne adayı o kadar ücretli izin kullanıyor.

Canim ben her kontrolde tartiya ciktigimda yikiliyorum cunku kilo Veriyorum.
Ama doktorum dedi ki uc aya kadar hic korkma. Kandan beslenecek. Yiyememen kendi vucut direncin icin sakincali dedi. Bn de cunku sut icemiyirum yogurt yiyemiyorum. Hatta yedigim ne varsa cikartiyorum. Ornegin sabah kahvaltimla az once vedalastim. Ama gonlumu ferah tutmaya calisiyorum napim.

Şükret canım yine iyi yiyorsun yani yengemi hatırlıyorum da 2. Ayı dolana kadar sadece çubuk kraker ve elma yedi o da az az. Ben yine şanslı hissediyorum kendimi
yiyorum canım aynen o yönden sıkıntım yok ama böyle yararlı olabilecek sebzeleri hiç canım almıyor hep kahvaltılık yiyesim geliyor. Onu da şeye bağlıyorum sabahları iştahım çok iyi akşama doğru git gide canım yicek birşey istemiyor gibi oluyor. Çorba falan yada kahvaltılıkla iidare ediyorum bende.
Akşamları benimde çıkıyor. 1 pantolonum hariç hiçbirine giremiyorum Beli olmuyor. Yiyecek meseleside yazdığım gibi. Sadece kahvaltılık canıım çekiyor gerisini zorlama yiyiorum hep.

Doktorun haklı şu an bunun için stres yapma 3 ay geçince bulantıların kusmaların geçer sende beslenmeye başlarsan. Benim de midem bulanıyor ama kusmuyorum o yüzden şu an için beslene biliyorum

Ozelde calistim canim hamileler gece vardiyasina ve fazla mesaiye kalamaz. Sendika da varmış daha rahat korurlar hakkını. Is güvenliği uzmanı özellikle bilgilendirdi beni

İlk üç ay yediklerinin çocuğa pek bi faydası olmuyormuş die okumuştum ne kadar doğru bilmem. Bende çok bişey yiyemiyorum. Eskiden her sabah yumurta mutlaka yerdim. Şimdi tiksiniyorum dün gittim ceviz aldım bugün ondan yedim. Süt aldım şimdi madıradan, onu içmeye çalışıcam ama hiç sanmıyorum içebileceğimi(

Ben ilk doğumumu acıbadem de yaptım orada yıl sonu anlaşma yaparsan eski yılın fiyattan ödeyebiliyordun inşallah yeni hastanem de öyledir

Pek düzenli yiyemiyorum canım bulantıdan dolayı.
Ama gün içinde mutlaka ceviz badem fındık antep tüketiyorum çocuğun zekası için çok önemliymiş özellikle ceviz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…