2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
yiyorum canım aynen o yönden sıkıntım yok ama böyle yararlı olabilecek sebzeleri hiç canım almıyor hep kahvaltılık yiyesim geliyor. Onu da şeye bağlıyorum sabahları iştahım çok iyi akşama doğru git gide canım yicek birşey istemiyor gibi oluyor. Çorba falan yada kahvaltılıkla iidare ediyorum bende.

Akşamları benimde çıkıyor. 1 pantolonum hariç hiçbirine giremiyorum :KK43: Beli olmuyor. Yiyecek meseleside yazdığım gibi. Sadece kahvaltılık canıım çekiyor gerisini zorlama yiyiorum hep.
Ben de aynı durumdayım canım adam akıllı yemek yiyemiyorum kahvaltılık türü yiyorum daha çok. Benim de iştahım akşama doğru kapanıyor

Ay kızlar aynı sizin gibi benimde akşamları göbüş çıkıyor baya. Bende iyi beslenmediğimi düşünüyorum canım hiç birşey istemiyor artık ne bulursam onu yiyorum sırf yemek için bazen çok karışık şeyler yiyorum sanki bebişe faydalı olmuyor :KK43:
İlk aylarda çoğu kişi aynı durumda canım yapacak bir şey yok yeme sorunu yaşıyoruz hepimiz :)

İlk üç ay yediklerinin çocuğa pek bi faydası olmuyormuş die okumuştum ne kadar doğru bilmem. Bende çok bişey yiyemiyorum. Eskiden her sabah yumurta mutlaka yerdim. Şimdi tiksiniyorum :KK43: dün gittim ceviz aldım bugün ondan yedim. Süt aldım şimdi madıradan, onu içmeye çalışıcam ama hiç sanmıyorum içebileceğimi:KK43:(

Ben yumurta hiç yemiyorum bende tiksindim. Sulu yemeklerden tiksindim. Kırmızı etten tiksindim. :KK43:

Ay kızlar aynı sizin gibi benimde akşamları göbüş çıkıyor baya. Bende iyi beslenmediğimi düşünüyorum canım hiç birşey istemiyor artık ne bulursam onu yiyorum sırf yemek için bazen çok karışık şeyler yiyorum sanki bebişe faydalı olmuyor :KK43:
Evet benim de karnım baya çıkmaya belli olmaya başladı daha şimdiden böyleysek :/

Ay evet ya piyasanın düzelmesini umut ediyorum:ruh: Yoksa 3. ay bitiminde ben herşeyi almaya başlıcam yavaştan.

Canım şuan çalışmıyorum ama yanlış olduğunu biliyorum çalıştırmanın bu konuyu iyice araştır istersen. Düşük tehlikesiyle alakası yok.

Ben sabahları salatalık domates peynir yumurta sürekli bunları yemeye çalışıyorum. Başka birşey canım almıyor zaten. en az 1 kase yoğurt mutlaka yiyorum çünkü süt içemiyorum. Geriside o günkü iştahıma ve canımın ne istediğine bağlı olarak değişiyor. Dün akşam hiçbir şey yiyemedim mesela. Salata yaptım oturdum onu yedim o_OBirde mevsim meyvelerinden yiyorum. Banada eksik besleniyorum gibi geliyor ama yiyemiyorum işte herşeyi eskisi gibi:mad:
Sendika baskani dondu ve kesinlikle oyle birseyin olmadigini belirtti. Zaten inanmaistim

canim bi sitede şöyle yaziyor...
Gebe veya emziren çalışan günde yedi buçuk saatten fazla çalıştırılamıyor. Bu 7.5 saatin haricinde anne adaylarının doktor kontrolleri için sınırsız izinleri de var. Bu tedavi ve kontroller ne kadar sürüyorsa anne adayı o kadar ücretli izin kullanıyor.
Evet canim zaten 7.5 saat calisma saatim ama aksam vardiyasi sikinti oldu. 10 a kadar calisiyoruz. Magaza sektorundeyim. Bana halen dusuk riski olanlar die iddia ediyor kendisi zor durumda kalmamak icin ama ogrendim ben yok oyle bisey

Kızlar ilk uç bebek annenın depolarından beslenıyor.doktor bana o çok küçük şuan beslenmenın önemi yok dedı.kendiniz için yiyın sadece.hangi şehırlerde oturuyorsunuz.ben bursadayım
Aynen öyle bide tanıdığım biri 9 ay bulantı ve kusma yaşadı ama maşallah çok sağlıklı 3 buçuk kilo doğum yapmıştı, onlar her şekilde büyüyorlar çok şükür
Ben İstanbul bu arada

Kızlar yazmıstım belki hatırlarsınız, kahverengi lekelenmem oldu diye. Doktoruma gittim her şey yolunda çok şükür. Küçük bir damar çatlamış olabilir, ondan olmus olabilir dedi. Ama yine de progestan verdi yatmadan önce vajinal kullan dedi. Haftasonu dinlen, pazartesi normal hayatına devam et işine gidebilrsin dedi.

Dün akşam ilk kez kullandım. Fakat bugün kahverengi lekeler devam ediyo az az. Bu normal mi? Progestan kullananlar ne zaman gecti lekeler?

Kızlar yazmıstım belki hatırlarsınız, kahverengi lekelenmem oldu diye. Doktoruma gittim her şey yolunda çok şükür. Küçük bir damar çatlamış olabilir, ondan olmus olabilir dedi. Ama yine de progestan verdi yatmadan önce vajinal kullan dedi. Haftasonu dinlen, pazartesi normal hayatına devam et işine gidebilrsin dedi.

Dün akşam ilk kez kullandım. Fakat bugün kahverengi lekeler devam ediyo az az. Bu normal mi? Progestan kullananlar ne zaman gecti lekeler?
Aynı şekilde benımde oluyor.çok az peçeteye kan gelmiştı ve geçmiştı.progestanı fitil olarak kullanmaya başladım tekrar koyu renkli gelmeye başladı.koyu olursa eski kan geliyormuş.ben ignede yaptırıyorum

Yarın sabahtan sağlık ocağına gideceğim kaydımı yapacaklar, kalp atışından sonra çağırmışlardı.. Bakalım D vitamini için birşey diyebilecek mi.. Bu arada benim folik asitimde b12 takviyesi olduğu halde o da sınırda çıkmıştı neden anlamadım. Onda da kararsız kaldım bitince aynısından mı alsam gibisine aile hekimi önermişti bu aldığımı:KK45:

Aynen öyle bide tanıdığım biri 9 ay bulantı ve kusma yaşadı ama maşallah çok sağlıklı 3 buçuk kilo doğum yapmıştı, onlar her şekilde büyüyorlar çok şükür
Ben İstanbul bu arada
Uç ay yazacaktım uç bebek çıkmış mankenler gram kılo almıyorlar bebeklerıde kılolu çıkıyor

X