2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ense kalınlığı ile burun kemiği vs oluşmuş mu diye bakılıyor bildiğim kadarıyla bir de kan alıp ona göre bir oran çıkartılıyor. Fiyat hakkında bir bilgim yok canım
Anladım canım sağol :) 11 ile 14 hafta arasında olunca sonuçta değişiklik olmuyo mu ki

Kızlar aklıma bişey takıldı, ben gebelikten önce günde 1 tane folbiol içiyordum gebeliği öğrenince içinde folik asit olan bir vitamine geçtim. Bugün gittiğim doktor vitamini bırak günde yarım folbiol al dedi neden yarım doz acaba :KK57:
Canım bana da folbiolu bırak verdiğim.vitamini kullan dedi :KK48: her doktor farklı benim.bulantim çok olduğu için bıraktım

Canım bana da folbiolu bırak verdiğim.vitamini kullan dedi :KK48: her doktor farklı benim.bulantim çok olduğu için bıraktım
Tam tersi olmuş :KK48: ben folbiol kullanırken bırakıp vitamine başladım bu da vitamini bırak folbiol’e dön dedi ne yapacağımı şaşırdım :KK48:

Kızlar bugün gittim doktora, perinatoloji doktoru ile görüştüm direk.
Sanırım devlet hastanesinde bi ilki başardım.
50 dakikaya yakın görüşme sürdü.
Neyse kan pıhtı gen testlerindeki sorun cikan 3 geni kaale almadı. Bunlar herkeste var dedi. Önemli olan bir gen var.
Ailemde hiç bir sağlık problemli kişinin olmaması çok ilginç bulundu. Sanırım ben seçilmiş kisiyim :):):):)
Folik asit, B12, d vitamini, coraspirini ömrüm boyunca kullanacağım.
Ölüm riskim çok yüksek.
Uzun bı ömür ancak Allah nasip ettiyse olur. Uzun bı ömrüm olacağı muamma :)
Her an beynim de bir pıhtı, kalbimde bir kriz ve gecirebilirim.
Ailemde çok hekim var d vitamini, B12 iğne, folik asit kullandığım halde homosistein çok yüksek olduğu, doktor bunları kullandığın halde homosisteinin bu kadar yüksek dedi. Çok şaşırdı. İyi bişey olmadığını zaten biliyorum, bende farkındayım.

Ömrüm boyunca diyetim var çok sevdiğim delisi olduğum yiyecekleri bunlar sonra sadece uzaktan bakıp el sallayacagim:) yada bir iki tane yiyeceğim.
Sizlerin yediğiniz bir peynir dilimini... artık ben onu o gün yediysem bu içerikte hiç bir besini de ağzıma sürmeyeceğim.
Homosistein kalp damarında birikirse kalp krizi, beyin damarlarımda birikirse beyin kanaması, ya da her hangi bir iç organıma giden damarda birikirse ani ölüme neden olabilir, plesenta da birikmesi söz konusu olursa düşüğe neden oluyormuş.
Ve bu değer bende 21.6.
Gelelim benden istenen testlere, bu testler benim gibi özel hastalara yapılıyor :)
İnanın ince bı defter olur aldığım çıktıdan.
Dışarı da yaptırmaya kalksam 7/8 bin TL dedi doktorum.
Bu iki sorun dışında hiçbirinde problem yok.
Eşimle hastaneden çıkınca inşallah mucizeyi Rabbim dünyaya gelmesini nasip ederde, bana bişey olsa bile eşim onunla ilgilenir, bı parçası olur diye dua ettim.
Doktor, Doğumdan sonra aslında sağlığın için yapacakların koşturmaların başlayacak ama şu an gebeliğin için ugrasicaz dedi. Doğumdan sonra geleceksin ve gerekli yönlendirmeleri yapacağız dedi.
Her ay doktor değerlerimi kontrol edecekmiş.
Aslında bana uzun yada kısa yaşamak koymuyor kızlar bana hiç de koymaz böyle şeyler ben kaderciyim.
Gencecik sapaağlam insandı birden kalp krizi geçirdi öldü vs vs durumları oluyor ya işte bunların hepsini homosistein ve kan pıhtı bozuk genleri yapıyor.
Canım Allah sana bebeğine ve eşine hayırlı uzun ömür versin inşallah her şey güzel olacak inşallah içini ferah tut sağlıklı sıhhatli güzel bir gebelik ve doğum yapacaksın ve bebeğini eşinle birlikte mutlu mesut büyüteceksiniz evellallah iyi şeyler düşün hep :KK200::anneadayı:

Tam tersi olmuş :KK48: ben folbiol kullanırken bırakıp vitamine başladım bu da vitamini bırak folbiol’e dön dedi ne yapacağımı şaşırdım :KK48:
Benim vitamin hapı içinde folik asitte var canım o yüzden bırak dedi galiba . Değerlerim düşük olduğu için vitamin kullanıyorum belki senin değerlerin iyidir tek folik asite ihtiyacın vardır

Canım Allah sana bebeğine ve eşine hayırlı uzun ömür versin inşallah her şey güzel olacak inşallah içini ferah tut sağlıklı sıhhatli güzel bir gebelik ve doğum yapacaksın ve bebeğini eşinle birlikte mutlu mesut büyüteceksiniz evellallah iyi şeyler düşün hep :KK200::anneadayı:
Amin canım benim amin. Sağlıkla bebeklerimize hepimiz kavuşalım.

Benim vitamin hapı içinde folik asitte var canım o yüzden bırak dedi galiba . Değerlerim düşük olduğu için vitamin kullanıyorum belki senin değerlerin iyidir tek folik asite ihtiyacın vardır
Benim vitaminde de var folik asit canım, daha değerlerime bakmadan bu vitamini verdi diğer doktor. Hatta ondan sonra gittiğim doktor ne kullanıyorsun dedi bunu söyleyince devam et çok güzel dedi. Doktorumu değiştirmeyi düşündüğüm için şimdilik devam edeceğim sanırım vitamine. Şimdi çok fazla yemek yiyemiyorum belki iyi olur vitamin takviyesi almam :)

Kızlar ben şunu vicdan yapıyorum telefonu çok sık elime alıp facebook instagram WhatsApp a giriyoruz sonuçta radyasyon yayıyor ve özellikle ilk 3 ay kritik olunca bebeğe zarar verir mi acaba diye hiç aklımdan çıkmıyor. Ama bırakamıyorum da ne kadar çok sokmuşuz hayatımıza

Arkadaşlar folbiol hakkında bi kaç şey paylaşılmış.
Bende bugün öğrendiklerimi yazayım.
Benim gibi vücudu kesinlikle folik asit ve B12 üretmeyen hasta grubuna veriliyor folbiol.
Çünkü folat miktarı çok yüksekmiş folbiol de.
Bana daha once tüp bebek tedavisinde verilmişti doktor bunu duyunca çok kızdı. Her gün içirmişlerdi.

Hatta ben bile folbiol u her gün icmeyecegim haftada üç gün iceceğim.

Arkadaşlar folbiol hakkında bi kaç şey paylaşılmış.
Bende bugün öğrendiklerimi yazayım.
Benim gibi vücudu kesinlikle folik asit ve B12 üretmeyen hasta grubuna veriliyor folbiol.
Çünkü folat miktarı çok yüksekmiş folbiol de.
Bana daha once tüp bebek tedavisinde verilmişti doktor bunu duyunca çok kızdı. Her gün içirmişlerdi.

Hatta ben bile folbiol u her gün icmeyecegim haftada üç gün iceceğim.
LoveAndMarriage LoveAndMarriage cnm bende yarim içiyorum hatta içmiyorum hiçbirşey arada aklıma gelince 1 tam içip 2_3 gün içmiyorum
Pek önerilmiyor anladığım kadarıyla, ben en iyisi diğer vitamine devam edeyim içinde folik asit var zaten. Teşekkür ederim :KK68:

Bende yarın 8 haftalık olacağım kalp atışını duymadım bakalim yarin duyabilcekmiyim.ben balık yağı ve folik asit dönüşümlü kullaniyorum.sizin kullandığınızın adi ne

Arkadaşlar folik asit çok önemli ilk 3 ay 400 mg , sonra ilerleyen aylarda gerekirse başka vitaminler veriliyormuş zaten

Kızlar bugün gittim doktora, perinatoloji doktoru ile görüştüm direk.
Sanırım devlet hastanesinde bi ilki başardım.
50 dakikaya yakın görüşme sürdü.
Neyse kan pıhtı gen testlerindeki sorun cikan 3 geni kaale almadı. Bunlar herkeste var dedi. Önemli olan bir gen var.
Ailemde hiç bir sağlık problemli kişinin olmaması çok ilginç bulundu. Sanırım ben seçilmiş kisiyim :):):):)
Folik asit, B12, d vitamini, coraspirini ömrüm boyunca kullanacağım.
Ölüm riskim çok yüksek.
Uzun bı ömür ancak Allah nasip ettiyse olur. Uzun bı ömrüm olacağı muamma :)
Her an beynim de bir pıhtı, kalbimde bir kriz ve gecirebilirim.
Ailemde çok hekim var d vitamini, B12 iğne, folik asit kullandığım halde homosistein çok yüksek olduğu, doktor bunları kullandığın halde homosisteinin bu kadar yüksek dedi. Çok şaşırdı. İyi bişey olmadığını zaten biliyorum, bende farkındayım.

Ömrüm boyunca diyetim var çok sevdiğim delisi olduğum yiyecekleri bunlar sonra sadece uzaktan bakıp el sallayacagim:) yada bir iki tane yiyeceğim.
Sizlerin yediğiniz bir peynir dilimini... artık ben onu o gün yediysem bu içerikte hiç bir besini de ağzıma sürmeyeceğim.
Homosistein kalp damarında birikirse kalp krizi, beyin damarlarımda birikirse beyin kanaması, ya da her hangi bir iç organıma giden damarda birikirse ani ölüme neden olabilir, plesenta da birikmesi söz konusu olursa düşüğe neden oluyormuş.
Ve bu değer bende 21.6.
Gelelim benden istenen testlere, bu testler benim gibi özel hastalara yapılıyor :)
İnanın ince bı defter olur aldığım çıktıdan.
Dışarı da yaptırmaya kalksam 7/8 bin TL dedi doktorum.
Bu iki sorun dışında hiçbirinde problem yok.
Eşimle hastaneden çıkınca inşallah mucizeyi Rabbim dünyaya gelmesini nasip ederde, bana bişey olsa bile eşim onunla ilgilenir, bı parçası olur diye dua ettim.
Doktor, Doğumdan sonra aslında sağlığın için yapacakların koşturmaların başlayacak ama şu an gebeliğin için ugrasicaz dedi. Doğumdan sonra geleceksin ve gerekli yönlendirmeleri yapacağız dedi.
Her ay doktor değerlerimi kontrol edecekmiş.
Aslında bana uzun yada kısa yaşamak koymuyor kızlar bana hiç de koymaz böyle şeyler ben kaderciyim.
Gencecik sapaağlam insandı birden kalp krizi geçirdi öldü vs vs durumları oluyor ya işte bunların hepsini homosistein ve kan pıhtı bozuk genleri yapıyor.
Canım Allah sana şifa versin inşallah. İnan ki 1 saniye sonramızın bile garantisi yok bugun yarın başımıza ne iş gelir bilemeyiz şuan sen her şeyin farkındasın ne yapmaman gerektiğini nasıl yaşaman gerektiğini biliyorsun ve inanıyorum ki bebeğini de kucağına alıp mutlu bir hayat yaşayacaksın inşallah

Hoşgeldiniz benim de oğluşum 17 aylık aralarında 2 yaş olacak inşallah.
Benimki de sürekli memede uyuyan uykusu problemli bi bebek oldu hep aralıksız uyku unuttum. Bi kaç hafta oldu memeden kestim hem meme hassasiyetim artmıştı hem de gebeliğimi uykusuz geçiremezdim. Uykularımız yeni yeni giriyor düzene inşallah devamı gelir de rahat ederim diyorum
Nasıl uyutuyorsunuz peki benimki meme olmadan uyumaz gibi geliyor başka türlü uyumadı çünkü bi sorumda memeden kesmeyi Nasıl başardınız

Kizlar ben dun cok hastalandim atesik 38 e cikti ve titreye titreye usuyerek agladim. Cok halsizdim bacaklarim kollarimin dermani yoktu ölüyorum sandim kabus gibiydi :cry: Birde surekli wc ye gidip kan var mi siye bakmaktan ve goguslerimi yoklayip acaba bebegin kalbi atiyormu diye dusunmekten psikolojim oyle bozuldu ki :KK43: Hastanede yatarken kanama yuzunden birinin kesesi bozulmustu yanimda bebeginin 9 haftalik kalbinin durdugunu ogrendi o da beni cok etkiledi :cry:Cok kotuyum hala heryerim agriyor cok halsizik nolcam ben boyle

Kizlar ben dun cok hastalandim atesik 38 e cikti ve titreye titreye usuyerek agladim. Cok halsizdim bacaklarim kollarimin dermani yoktu ölüyorum sandim kabus gibiydi :cry: Birde surekli wc ye gidip kan var mi siye bakmaktan ve goguslerimi yoklayip acaba bebegin kalbi atiyormu diye dusunmekten psikolojim oyle bozuldu ki :KK43: Hastanede yatarken kanama yuzunden birinin kesesi bozulmustu yanimda bebeginin 9 haftalik kalbinin durdugunu ogrendi o da beni cok etkiledi :cry:Cok kotuyum hala heryerim agriyor cok halsizik nolcam ben boyle
Çok geçmiş olsun canım dikkat et kendine o_O en kısa zamanda atlatırsın inşallah. Kötü şeyleri de düşünme lütfen aklına böyle şeyler geldiği gibi olumlama yap birşey olmayacak diye. Bebişlerimiz Allah’a emanet :dua:

Çok
Geçmiş olsun canim hiçbirşey olmaz Allahın izniyle

X