2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Arkadaşlar folbiol hakkında bi kaç şey paylaşılmış.
Bende bugün öğrendiklerimi yazayım.
Benim gibi vücudu kesinlikle folik asit ve B12 üretmeyen hasta grubuna veriliyor folbiol.
Çünkü folat miktarı çok yüksekmiş folbiol de.
Bana daha once tüp bebek tedavisinde verilmişti doktor bunu duyunca çok kızdı. Her gün içirmişlerdi.

Hatta ben bile folbiol u her gün icmeyecegim haftada üç gün iceceğim.

canım bence doktorlarımıza güvenmeliyiz. herkezin değerlerine göre veriyordur diye düşünüyorum. Benim pıhtılaşma testi raporlarında da folik asit eksikliği ile birleşince oran artar gibi birşey yazıyordu... Bana da folbiol e devam et dedi... Bildiğim kadarıyla folik asit depolanmıyor zaten vucutta

Aynen cnm, yoksa ben uzun yaşamak kısa yaşamak derdinde değilim.
Ölümden korkmam, hiç öyle bı korkum olmadı, yeterki Rabbimi utandırmayayım.
Benim o kadar iyi bi eşim var ki, çocuğumuz olsun diye çok uğraştık çabaladık. En sonunda Rabbim kendisi nasip eyledi.
Karnımdaki için mücadele edicem.
Amin canım hepimize bebeklerimiz inşallah uğur getirsin. İyi kalpli, imanlı evlatlarımız olsun inşallah.
İnş canım.kaç yıl sonra oldu çocugun

Kızlar doktora gıtmeden önce bol su için iyice idrara sıkışın.dun başka bır doktora gıttım keseyi gordu bebegı göremedi yarın acıle gel iyice idrara sıkış dedı.diger doktorumun verdıgı testleri de gereksız gordu kan pıhtılaşması testı degılmış.145 tl kazıklandım. dun çok az kanamam oldu ilk gıttıgım doktora soyledım muayene bıle etmedı üstüne birde sakınleştırıcı yazdı.bende dırek başka doktora gıttım.bebekte adet tarıhımle tam uyumlu çıktı

canım bence doktorlarımıza güvenmeliyiz. herkezin değerlerine göre veriyordur diye düşünüyorum. Benim pıhtılaşma testi raporlarında da folik asit eksikliği ile birleşince oran artar gibi birşey yazıyordu... Bana da folbiol e devam et dedi... Bildiğim kadarıyla folik asit depolanmıyor zaten vucutta
Evet cnm folat depolanmıyor vücutta.
Hele benim vücudum kesinlikle ne folat ne B12 üretiyor.
Benim pazartesi, çarşamba, cuma folik asit alicam. Salı, perşembe, cumartesi B12.
Eğer vücudum ağızdan alınan B12 yide dışkıyla atar vücuduma almazsa B12 binde iğnesini olucam.
Bir ay sonra bakacak tekrar kanıma.
Doktor demeden folbiol kulanmamak gerek.
Bana bu bilgiyi kadın dogumcu veremedi bilmiyorum dedi. Perinatoloji doktoru verdi.
Oda bütün testlerimi inceledikten sonra miktarını yukarıda yazdığım gibi belirledi.

Bence doktorun ne dediyse onu yap. Aklına takıldıysa doktoruna sor. Belki benim tam içmem lazım senin yarım :)) doktorun elbet vardır bi bildiği.
Bu doktorla devam etmeyi düşünmüyorum o yüzden eski ilacıma devam edip haftaya yeni doktora gidince ona göre değiştiririm artık :) şimdi o da başka bi ilaç söylerse sürekli farklı farklı olmasın dedim :)

İnş canım.kaç yıl sonra oldu çocugun
Cnm 3 yıl uğraştık.
Ya orda da işte karın zarlari yapışıklığı, rahim karın zarı yapisikligi, bir tüpüm hidroselpens bağırsağa yapışık, miyom, kist yazarken gülüyorum:):) inan bunda bile 2 ameliyat e zaman geçiyor derken orda da başıma gelmeyen kalmadı.
Bu süreçte de maceradan maceraya kostum :):):)

Kizlar sanirim ben kalpten gidecegim :KK22:

Gebeligimin basinda bhcg 93 iken iki gun sonra kan tahlili vermistim sonuc 19 cikti. Hemsire degerin dusuyor dedi . Yikildim. Sonra tekrar aradilar kanima tekrar bakmislar deger 170 mis makine yanlis olcmus.

6+4 te yogun kanama gecirdim hastaneye yattim bebek dusebilir kanama alani var kese asagida dediler. Korkuyla duayla bekledim.

6+6 da yani bugun kontrole gittim. Doktor ustten bakti kesen duruyor ama ici bos dedi. Yikildim. Nasil bos olur iki gun once kalp atisi vardi dedim . Kesenin ici bos bilmiyorum dedi doktor. Bebegim dustu demekki dedim yikildim. Ultrasona da kese 5 haftalik gorunuyormus :KK57: Alttan bakayim dedi. Alttan bakti bebegi zar zor gordu. Kalbi atiyor dedi. Ama inanir misiniz hamileligimin basindan beri bu dusuk korkusu beni yedi bitirdi :KK61: Yanlis teshis yuzunden iki kez dusuk yapiyorsun dendi. Bir kerede kanama yuzunden toplam uc kez bu korkuyu yasadim. Purluton depod igne verdi uc gunde bir vurulacaksin dedi. Yakar biraz dedi yeterki bebegim iyi olsun dayanirim dedim. İnsallah bu dusuk korkusunu ne ben neden bir baska arkadasim hic yasamaz :oops:

Gebeligimin basinda bhcg 93 iken iki gun sonra kan tahlili vermistim sonuc 19 cikti. Hemsire degerin dusuyor dedi . Yikildim. Sonra tekrar aradilar kanima tekrar bakmislar deger 170 mis makine yanlis olcmus.

6+4 te yogun kanama gecirdim hastaneye yattim bebek dusebilir kanama alani var kese asagida dediler. Korkuyla duayla bekledim.

6+6 da yani bugun kontrole gittim. Doktor ustten bakti kesen duruyor ama ici bos dedi. Yikildim. Nasil bos olur iki gun once kalp atisi vardi dedim . Kesenin ici bos bilmiyorum dedi doktor. Bebegim dustu demekki dedim yikildim. Ultrasona da kese 5 haftalik gorunuyormus :KK57: Alttan bakayim dedi. Alttan bakti bebegi zar zor gordu. Kalbi atiyor dedi. Ama inanir misiniz hamileligimin basindan beri bu dusuk korkusu beni yedi bitirdi :KK61: Yanlis teshis yuzunden iki kez dusuk yapiyorsun dendi. Bir kerede kanama yuzunden toplam uc kez bu korkuyu yasadim. Purluton depod igne verdi uc gunde bir vurulacaksin dedi. Yakar biraz dedi yeterki bebegim iyi olsun dayanirim dedim. İnsallah bu dusuk korkusunu ne ben neden bir baska arkadasim hic yasamaz :oops:
Amin canım inşallah Rabbim korktuğunu yaşatmasın canım.
Annesini bırakmaya hiiiç ama hiiç niyeti yok senin miniğin sen içini ferah tut.
Bol bol dua et canım şeytanın vesvese vermesine izin verme

Canım ben beklemedeyim doktorum belki düşük yapabilirsin dedi ama inşallah bi sorun çıkmaz inşallah sende sağ salim kucağına alırsın bebeğini

Kızlar mümkün olduğunca hergün ceviz tüketin bebeğinizin zekası için çok önemli Hoppa

Merhaba bayanlar allah nasip ederse Nisan annesi olucam bende benim hesabıma göre 8 haftalık olması lazım ama dün doktor 6 hafta 4 günlük dedi ve bebeğimin kalbi yavas atıyormuş rabbim sağlıklı bir şekilde kucagimiza almayi nasip etsin inşallah Amin

Canim insallah bebegin toparlar kendini Allahim sifa versin. Bende 6+6 yim ama kimse bebegimin kalp atisi hakkinda bilgi vermedi hatta bana duyurmadilar benimde aklim karisti acaba nasil atiyor kalbi

X