2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar ben çıktım doktordan embriyo oluşmuş ama maalesef kalp atışı yok dedi. Yani aslında kalp atışı olmuş ama durmuş dedi. Kesenin şekilde bozulmuş büyümemiş önce karından baktı şuan sonra vajinal baktı. Kalp atışı yok maalesef. İster bekle ister alalım sen karar ver dedi. Bu ikinci kaybım çok üzülüyorum :KK43: Bugün 3 te müsaitmiş birşey yeme istersen alırız dedi. 7+3 olduk. Beklemek daha çok canımı acıtıyor. Hemen kürtaj olup unutmak istiyorum. :KK43:Yanlış mı düşünüyorum.Hayırlısı Allahtan tabi ki ama ilk kayıptan sonra çok heveslenmiştik. Çok şükür Allah’a 1 oğlumuz var.Allah ona uzun ömürler versin.
Allah oğluna uzun ömür versin canım. Şuan çok üzgünsün haklı olarak :KK43: En hayırlı zamanda Allah 2.evladını kucağına almayı nasip etsin inş.

Burda da okuduklarım kadarıyla ben şunu çıkardım canım. Adet tarihleri aynı bile olanlarda kese,kalp atımı farklılık gösterebiliyo.4+5de kese görmüşsünüz bak ben gitsem görmeyecekti muhtemelen 5+5 deyim kese minnacık. Doktorun senin kese boyutuna göre karar verip çağırıyo olabilir mi acaba? Bana 3 hafta sonra görüşelim dedi doktorum. Oysa burda birçok arkadaş 6 ya da 7.haftasında kalp atışlarını duydular.
Ne bilim her gidiş ekstra ücret.
Alttan muayene ediyor keseyi görmek için ama aynı gün devletteki doktoruma da gittim o karından gördü.
Özel doktor 5mm gördü devletteki doktor 6mm gordu.
İki resimde elimde.
Özel doktor liste liste test verdi.
Devletteki doktoruma anlattım kalp atımı görülmeden bunlara gerek yok rahat ol dedi.
Bu yüzden sizleri okuyunca aklım karisti.

Daha önce doğum yapanlar bebeğin görünmesi ile kalp atisi duyulmasi aynı anda mi oluyor ya da kaç gün fark oluyor arada biliyorlar mı acaba.
Ben kızım için gittiğimde önce keseyi görmüştük sonra bi tarih vermişti ve kalp atışını duymuştuk. Şimdi de keseyi gördük 3 hafta sonraya çağırdı kalp atışı için. Bebeği görmesi derken neyi kastettin canım tam olarak ?

Canım mesela ben 4+4te gittim ama beta değerim daha keseyi görmeye yetmiyordu ve bayramdan sonra gel dedi. Senin büyük ihtimal görüldüğü için kalp atışını duyabiliriz diye çağırmıştır gibime geldi. Kimilerinde 6. Haftada duyanda var ki diyelim duyamadın, özellerde 2 hafta içinde kontrole gidince extra ücret verilmiyor olması lazım..1 hafta sonra tekrar gidip duyarsın hayırlısıyla
Yok cnm, iki hafta sonra gitsem nerde para almayacaklar.
Pazartesi devlete gideyim en iyisi.

Ne bilim her gidiş ekstra ücret.
Alttan muayene ediyor keseyi görmek için ama aynı gün devletteki doktoruma da gittim o karından gördü.
Özel doktor 5mm gördü devletteki doktor 6mm gordu.
İki resimde elimde.
Özel doktor liste liste test verdi.
Devletteki doktoruma anlattım kalp atımı görülmeden bunlara gerek yok rahat ol dedi.
Bu yüzden sizleri okuyun aklım karisti.
Bak benimkide şuan 5 mm ve 3 hafta sonra dedi benimki canım. Testler gebeliklerde rutin yapılıyor da devlet heralde kalp atışı henüz olmadığı için gebeliği başlamış saymadı. Çünkü bebek yoksa testlerin anlamı kalmıyor. Benim doktorumda test listesini verdi testleri yapıp gelirsin dedi nerde istersen yaptırabilirsin dedi hani burda yaptır demedi. Ama dediğim gibi olurda bebek olmazsa bişey olursa testlerin anlamı kalmıyor

Yok cnm, iki hafta sonra gitsem nerde para almayacaklar.
Pazartesi devlete gideyim en iyisi.
Bizim burada o şekilde canım kontrolde ekstra ücret vermiyorsun 2 hafta içinde gidersen.. Bende şu şekilde yapaacam hem devlet hem özele gitcem büyük ihtimalle. Devlette testleri yaptırıp özelde muayene olmayı düşünüyorum. Para kolay kazanılmıyor.

Kızlar ben çıktım doktordan embriyo oluşmuş ama maalesef kalp atışı yok dedi. Yani aslında kalp atışı olmuş ama durmuş dedi. Kesenin şekilde bozulmuş büyümemiş önce karından baktı şuan sonra vajinal baktı. Kalp atışı yok maalesef. İster bekle ister alalım sen karar ver dedi. Bu ikinci kaybım çok üzülüyorum :KK43: Bugün 3 te müsaitmiş birşey yeme istersen alırız dedi. 7+3 olduk. Beklemek daha çok canımı acıtıyor. Hemen kürtaj olup unutmak istiyorum. :KK43:Yanlış mı düşünüyorum.Hayırlısı Allahtan tabi ki ama ilk kayıptan sonra çok heveslenmiştik. Çok şükür Allah’a 1 oğlumuz var.Allah ona uzun ömürler versin.
Çok üzldümm:KK43:( baska bir doktorada gitsen canım bi

Ben kızım için gittiğimde önce keseyi görmüştük sonra bi tarih vermişti ve kalp atışını duymuştuk. Şimdi de keseyi gördük 3 hafta sonraya çağırdı kalp atışı için. Bebeği görmesi derken neyi kastettin canım tam olarak ?
Internette izlediğim doktor videolarında önce kese sonra yolk sonra embrio ve so ra da kalp atisi diyor. Acaba embrionun ortaya çıkması ile kalp atisi hemen olmuyor mu diye onu merak etmiştim canm

Bizim burada o şekilde canım kontrolde ekstra ücret vermiyorsun 2 hafta içinde gidersen.. Bende şu şekilde yapaacam hem devlet hem özele gitcem büyük ihtimalle. Devlette testleri yaptırıp özelde muayene olmayı düşünüyorum. Para kolay kazanılmıyor.
Devlette tüm testleri yapıyolar mı acaba biliyomusun canım? Bir de bana şimdi doktorum liste verdi o listeyi devlette yaptırmak için önce kadın doğumamı çıkmam gerekiyo biliyomjsun?

Internette izlediğim doktor videolarında önce kese sonra yolk sonra embrio ve so ra da kalp atisi diyor. Acaba embrionun ortaya çıkması ile kalp atisi hemen olmuyor mu diye onu merak etmiştim canm
He anladım şimdi. Süreç öyle işliyordur da doktorlar ikinci randevuyu kalp atışı tahminine göre veriyor sanırım. Bak burda da hep öyle oldu herkese.

Devlette tüm testleri yapıyolar mı acaba biliyomusun canım? Bir de bana şimdi doktorum liste verdi o listeyi devlette yaptırmak için önce kadın doğumamı çıkmam gerekiyo biliyomjsun?
Evet canım yaparlar zaten bir hamilelikte 7-8 tüp kan alıyorlar artı idrar herşeye bakmak zorundalar, devlette olsa özelde olsa farketmez. Kadın doğuma gidersin ya kendi yaptırır yada artık sen söylersin bu testleri yaptımak istiyorum diye. Yaptırır zaten.

Sonradan durduğunu anlayabiliyor mu ki canım ya :110: Hakkınızda hayırlısı olsun canım kesinlikle birşey söyliyip yanlış yönlendirmek istemem..o_O
Onu nasıl anladı ben de anlamadım kalbi atmış ama durmuş dedi. Ben umutlu değilim beklesek te bir değişme olmayacak dedi doktor. Çok kesin konuştu. Cihazları çok iyi çok bilinen bir doktor. Bilemiyorum ya. Şöyle düşündüm şimdi normalde önce kese sonra bebek sonrada kalp atışı için çağırıyorlar ya. Benim 8 gün önce kese vardı yolk sac oluşmuş ama bebek yok demişti. 8 gün geçti geç döllenme olduysa bebek yeni oluştuysa 1 hafta beklesem kalp atışı zamanı belki gelmemişse. Doktora dedim ki beklesem biraz istersen bekle ama benim hiç umudum yok bebek canlanmış ama sonra kalp atımını durdurmuş dedi. Keseyi de gösterdi yamuk gibiydi. İncecik uzundu. :KK43:
Allah oğluna uzun ömür versin canım. Şuan çok üzgünsün haklı olarak :KK43: En hayırlı zamanda Allah 2.evladını kucağına almayı nasip etsin inş.
Amin canm inşAllah. Zaten öğrendiğimden beri tedirgindim. Rabbim kararlamıştır doğru zamanı.
İnşAllah sizler sağlıkla kucağınıza alırsınız yavrularınızı. Ben arada girip okurum yine sizi.
Sizlere sağlıklı hayırlı gebelikler diliyorum:dua:

Bak benimkide şuan 5 mm ve 3 hafta sonra dedi benimki canım. Testler gebeliklerde rutin yapılıyor da devlet heralde kalp atışı henüz olmadığı için gebeliği başlamış saymadı. Çünkü bebek yoksa testlerin anlamı kalmıyor. Benim doktorumda test listesini verdi testleri yapıp gelirsin dedi nerde istersen yaptırabilirsin dedi hani burda yaptır demedi. Ama dediğim gibi olurda bebek olmazsa bişey olursa testlerin anlamı kalmıyor
Kalp atımı duyulduktan sonra benim bildiğim testler yapılıyor.
Tutuşturdu elime testleri, bende pek oralı olmayınca istediğin yerde yap dedi.
Bu arada ben genetik test ve kanıma bakılması için temmuzda test yaptırdım devlette.
O testlerimin çıkmasına da az kaldı mesela.
Bu hamilelik mucize oldu.
Doktorlarım herkes sok, Allah'ın işi olmaz diyemiyorlar ama şaşkınlarini bı görün.
Ben çok uğraştım için beni çok ince noktalardan vurmaya çalışıyorlar gibime geldi.
Devletteki doktor bu testlere gerek yok ki istediğimiz bı kaç tane var dedi.
Birde kalp atımı 10. Cu haftada da duyulabilir insanları erkenden çağırıp telaşa sokuyorlar bence.

Son düzenleme:
Merhaba kızlar nisan 2019 annelerine bende dahilim. 5+3 te minik kesemizi gördük 18 ağustosta,,Bebis için 10-12 gün sonrasi gelin dedi dr. Ilk gebelik tup bebek 2. Denemede pozitif gördüm.Allah bekleyen herkese nasip etsin,sağlıkla kucagimiza almayı göstersin inş.

Hayirli olaun canim:KK200:

Onu nasıl anladı ben de anlamadım kalbi atmış ama durmuş dedi. Ben umutlu değilim beklesek te bir değişme olmayacak dedi doktor. Çok kesin konuştu. Cihazları çok iyi çok bilinen bir doktor. Bilemiyorum ya. Şöyle düşündüm şimdi normalde önce kese sonra bebek sonrada kalp atışı için çağırıyorlar ya. Benim 8 gün önce kese vardı yolk sac oluşmuş ama bebek yok demişti. 8 gün geçti geç döllenme olduysa bebek yeni oluştuysa 1 hafta beklesem kalp atışı zamanı belki gelmemişse. Doktora dedim ki beklesem biraz istersen bekle ama benim hiç umudum yok bebek canlanmış ama sonra kalp atımını durdurmuş dedi. Keseyi de gösterdi yamuk gibiydi. İncecik uzundu. :KK43:
Aklında geç döllenme gibi bir şüphe varsa bekle derim ama kese bozulmuş diyorsun çok zor durum:KK34: En azından başka bir doktora daha görünsen canım? Aklında soru işareti kalıp üzülme sonra diye diyorum.. Allah yardımcın olsun

Cnm inan artık zorlanıyoruz. Bı kaç ay icinde ameliyatım ve tüp bebeğe 15 000 TL verdik.
Ve inan tüp bebeği devlet raporu ile yaptım özelde rapor olmasa daha da fazla tutuyor. Tütubebek de tutmadı.
Her gidiş ücretli, birde testler bilmemneler.
Yani bu paralar kolay kazanılmıyor.
Keşke çok para olsa da sende, bende isteriz parmağımızı kimildatmadan herşeyi özelde yapmayi.

Cnm inan artık zorlanıyoruz. Bı kaç ay icinde ameliyatım ve tüp bebeğe 15 000 TL verdik.
Ve inan tüp bebeği devlet raporu ile yaptım özelde rapor olmasa daha da fazla tutuyor. Tütubebek de tutmadı.
Her gidiş ücretli, birde testler bilmemneler.
Yani bu paralar kolay kazanılmıyor.
Keşke çok para olsa da sende, bende isteriz parmağımızı kimildatmadan herşeyi özelde yapmayi.
Aynen öyle canım.. Madem doktorunda öyle dedi sende testlerini devlette yaptır yada komple devlete geç gerçekten iyi doktorlar oluyor.. Sadece odada bilmem kaç kişi oluyor o sıkıntı ama ona da yapacak birşey yok:110:

Bende erkenden doktora gitmeyi dusunmuyorum kizlar ilk gebeligimde surekli doktordaydim maddi olarak cok zorluyo insani ozelse hele bi ne tesadufse tam muayene suresi varya on gun mu ne onun bitimine randevu veriyorlar takrar muayene ucreti oduyosun bu gebeligimde daha sakinim sureklide gitneyi dusunmuyorum bebej bir hafta gelisimde geri kalsa bir ay uzuluyorum o bile yoruyo beni boyle bir karar aldim bakalim

X