2019 da ikizleri olacaklar

siz kaç haftalık hamilesiniz? Allah sağlıkta kucağımıza almayı nasip etsin inş... benim aklımda 3 tip bebek arabası var ama kararsızım tek kararlı olduğum şey kesinlikle yan yana olandan almıycam :)
Benimkiler 14 haftalık canım en çok düşündüğüm konu beşik - yatak - oda ve araba nasıl yapsak kullanışlı ve bize pratik olur aynı zamanda ekonomi de önemli benim için. Kıyafet vs her türlü olur da

merhaba, ikiz bebek arabası olarak neyi tercih ettiniz?
Benimde kafam bu konuda cok karisik canim:) daha erken ama dusundm birz. arkali onlude biri tam yatmiyo birde cocugn birinin onu kapali olck raht gelmiyo. Yanyanalarin kimileri cok genis. Ayri ayri dusundm baya ondada ikisi araca zor sigar diyo esim bide hep biri olmali yanimzda. Bitane model gordum yanyana ama onu tek tekerlek bole hacim olark daha dar geldi. Biz araci saticaz sanirim bu yuzden bagajimiz kucuk:) besige karar verdim iki adet sepek besik alicam karyolalar cok buyuk okadr yerim yok evdebirde sepet besikleri cok begendm tam istedgm tarzda:)

Sepet beşikleri uzun süre kullanamazsanız. Ama tabii sizin ilk bebek olduğu için belki çok beğenmiş olabilirsiniz. Benim tercihim yatak konusunda kesinlikle ilk etapta park yataktan yana olacak. ilk 4 - 5 ay aynı yatakta yatırın mutlaka diyor uzmanlar. Bebekler anne karnında 9 ay birlikte yaşadıkları için en sağlıklısı olan bir süre ayırmamakmış. 5. aydan sonra 2. park yatak alıcam. Odalarını açıkçası hemen yapmak istemiyorum. İlk çocuğumda da 3 yaşında yapmıştım odasını.

Ben de hiç ahşap mobilya beşik almamaya karar verdim ilk olarak iki park yatak alacağım önce birini kurup 4 ay birlikte yatiracagim uyku egitimine geçince digerini de kurup ayiracagim odalarında insallah. Park yatağı 4 yaşına kadar kullanıp tek kişilik yatağa geçiren tanidiklarim da var bana da makul geldi. İlk 8-9 ay için arabaya güzel iki puset alacağım arka koltukta kemerle sabitlenebilen

Bu arada ikiz bebek arabamızı aldık :))) kafamdaki en büyük soru işaretlerinden birinden kurtulmuş oldum. Çok içime sindi. Eğer kararsız olan varsa yorumlarımı paylaşabilirim :)

Bu arada ikiz bebek arabamızı aldık :))) kafamdaki en büyük soru işaretlerinden birinden kurtulmuş oldum. Çok içime sindi. Eğer kararsız olan varsa yorumlarımı paylaşabilirim :)
Gule gule kullan canim. Hangi marka aldin? Bende gecen cumartesi aldim casual ikiz arabasi ayrilil tekerli de kullanilabiliyor.

Hangi marka model aldınız canım?
Merhabalar, Baby Jogger City Select aldım. Yan yana olanların İstanbul sokakları için gerçekten çok kullanışsız olduğunu söyledirler.
Bu arada ciğer gelişim iğnesi yaptıranız var mı? 30. haftadan sonra yapılıyormuş galiba... Bu konuda siz ve doktorunuz neler düşünüyor?

Eklentiler

• Screen Shot 2019-03-13 at 13.01.25.png
    310,3 KB · Görüntüleme: 49
  • Screen Shot 2019-03-13 at 13.01.07.png
    182,2 KB · Görüntüleme: 55
Canim benim doktorum rahim olcumu yapiyor surekli kisalma ve erken dogum riskim yokmus, buyuzden yapmiyor. Erken dogum ihtimaline karsi yapiyorlar ciger gelistiriciyi

Benim doktorum da hiç riskim olmadığını söylüyor canım iğnenin henüz lafını bile etmedik. Allah hepimizi sağ salim kavustursun cocuklarimiza

Canim benim doktorum rahim olcumu yapiyor surekli kisalma ve erken dogum riskim yokmus, buyuzden yapmiyor. Erken dogum ihtimaline karsi yapiyorlar ciger gelistiriciyi
bebeklerin durumu ve erken doğum riskine karşı yapılıyormuş dediğiniz gibi... ben henüz 25 haftalık hamileyim. haftaya şeker yükleme testi yaptırmaya gittiğimde tekrar ölçüm yaparmı bilmiyorum. kaç cmde risk başlıyor acaba?

3-3.5 un altinda sanirim ama emin degilim. Eger onceki olcumun iyiyse araliklarla yapar. Ben senin kadarlikken ya 1 kere yada 2 kere bakilmisti. Yeni yeni basladilar sık sık olcmeye o da kasik agrilarim olmustu o yuzden

Hanimlar,
bebislerinizi saglikla ve kolay bir dogumla kucaginiza alirsiniz insallah.
Benim henüz hamilelik gibi bir durumum yok ve cok yakinda zamanda düsünmüyoruz,
yinede konu cok ilgimi cekti. Benimde konuyu 2020 olarak acmam nasip olur insallah diyelim,
saglikli ikizlerim olsun cok isterim

Amin inşallah canım Allah isteyen herkese versin sağlıkla

Arkadaşlar merhaba. Ben 23haftalık ikizlere hamileyim. Dünden beri çok şiddetli bel ağrısı var. Böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu aramızda. Bilgi verirseniz çok sevinirim

Arkadaşlar merhaba. Ben 23haftalık ikizlere hamileyim. Dünden beri çok şiddetli bel ağrısı var. Böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu aramızda. Bilgi verirseniz çok sevinirim
Canim bu hafta benim de karnimda genisleme acıları oldu, sırt ve bel ağrısı oldu ama aksama kadar oturarak çalıştığım için herhalde uzaninca belim rahatliyor. Eğer şiddetli ise dinlenerek gecmiyorsa doktora gitmen en iyisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…