2019 da Doğum Yapacak Tüp Bebek Hamişleri, Gelin Beraber Gün Sayalım :)

Aaaaa ikiz bunlar, içinde bebelerde var. Rabbim saglıkla kucağına almayı da nasip etsin inşallah, çok sevindim

Dikkat etmiyorlar demek ki. İnsan gerçekten sinir oluyor

Dikkat etmiyorlar demek ki. İnsan gerçekten sinir oluyor
Aynen canim. benden merakliydi kadin. Hemen acti gebelik takip kaydini gelicegim gunleri de yazdi oncesinde tetanoz asilarini oldun mu dedi ilk hamileliginde. Hatirlamiyorum ama olmusumdur heralde dedim hastenden cok saglikocagina giderdim dedim. Gecmis zaman ustunden 8 sene gecmis nerden hatirliyim bana ahiret sorusu sordu yaa. Kac yasinda adet olmusum. Ne bileyim dedim zaman tutmuyorum yaa.

Bildiğim kadarıyla eğer kayıtsız gebe olursa ceza alıyorlar bu nedenle bilmem kaçıncı haftaya kadar gebelerin kaydını yapmak zorundalar. Aslında burda çalışan değil sistem sorunlu. Ben bebeklerimin birini kaybetmişim diğeri yoğunbakımda telefon üstüne telefon ediyor sağlık ocağındaki ebe epikrizde epikriz. Arkadaş ben bebeğimi kaybetmişim diğerinin beyni kanıyor akciğeri kanıyor yaşayacakmı belli değil evrak peşinde mi koşayım. Ama tabi çalışanın suçu değil evrağı isteyen bakanlık. Hatta epikriz geç yazılınca neden hala yazılmadı diye sağlık müdürlüğü başhekimliği aramıştı.

Tekrar basin sagolsun. Gebe kaydini almalari iyi hem anne bebek sagligi icin hemde abuk subuk insanlar dogurup sonra saga sola atamasin diye cok guzel bence ama dedigin gibi bazi gereksiz prosedurleri var. Bana illa tetanoz oldun mu diyo tamam hakli sormakta bi daha yapmamak icin ama madem sistem de sistem. Sistemden gorsun naptigimi. 8 sene olmus ben neler yasamisim kac kere hastanelere gitmisim onu mu hatirlicam. Kolundan yapmislardir hatirla diye beni zorluyo. Ben vucudumun igne batabilecek her yerinden zaten igne oldum oluyorum bunca sene ki hamileligimin o zamanlarinin cogunu zaten hatirlamiyorum

Dediğiniz çok doğru benim annemde aile hekimliğinde eğer kayıt yapmazlarsa suç işlemiş oluyorlar üstüne maaşlarından çok büyük kesintiler yapılıyor
Başınız sağolsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…