2019 da Doğum Yapacak Tüp Bebek Hamişleri, Gelin Beraber Gün Sayalım :)

Merhaba hanımlar okuyamadım birkaç gündür yoğundum. Umarım herkes iyidir. Ben bugün ikili tarama için perinatologdan randevumu aldımçok yoğun olduğu için 1 ay önce aramak gerekiyor. Onun harici kilolalarımla başım dertte allah günah yazmasında içimden geçti az kussamda kilo almasam diye. İçim bulanıp karışımca leblebi ekmekarası peynir kraker derken şimdiden 3 kilo almışım. Şekeri bugün itibariyle kestim artık kilomun artması demek yine gebelik sekeri riski demek. @beyazyaka canım doktor kontrolünün iyi geçmesine çok sevindim.

Canım sağ kasık ağrısı olanları oğlu olucak derler. Gelsin ilk yorum benden :-)

Gebelikte tansiyon sıkıntı. Tansiyonuzu düzenli ölçün dinlenmiş bşr haldeyken. Hatta yüksek çıkarsa eve nir tansiyon aleti alın. Gebelikte tansiyon preeklemsi denilen gebelik zehirlenmesi için risk oluşturuyor bu nedenledr dinlenmii halde ölçülen tansiyon 14ten fazlaysa onun sebebi araştırılmalı

çok teşekkurler :KK39::KK39:

Canim çok az kahverengi leke geliyor.ama kanama alanim buyuktu.yarin cagirdi tekrar gidecem.insallah olumsuz konusmaz
geçimiş olsun tekrar bir an önce normal rutine kavusursun inşallah
Ultrason cihazida biraz eskiydi kagitta cok detayli degl. Benim doktormda gunum 6+5 bugun cihaz kaynkli frkli ciksbilir blki. Bi kagitta 6+3 birinde 6+4 yaziyo. 2 farkli sayi da garip gldi. Cikti verdi ekledim kizlar ben cok anlamiyorm yeni tecrube ediyorum ilk bebegim bilginiz varsa yazarsaniz cok sevinirim❤ bnde tedaviden kalan kistler ve yumrta vrdi onlar sandim ben ilk icini gostrnce ikilemde kaldim. Haftaya gidicem bakalim. Hepsine kabuluz Allahim neyi nasip ettiyse:dua:
ikiz ya bunlar bariz tebrik ederim :21:
Kızlar bugün kontrolüm vardı 12 mm olmuş kesem bebeği göremedik ama üzüldüm biraz tabi sorun olmadıgına da sevindim normal dedi doktor 10 gün sonra gel dedi sizin kese boyutunuz benimki gibi yavaş büyüdümü gecen hafta çarşamba 7 mm di 5 mm büyümüş nasıl sizce
büyüme oranı iyi bence endişelenme şüphe olsa doktorun şimdiye 50 defa demişti merak etme felaket telalı gibiler
Hepinize saglikli hamilelik diliyorum,8.tedavime baslicam,omepa gibi vitaminler lazim,yumurta kalitem zayif
inşallah olumlu sonuclanır bu tedavin
Kızlar doktordan geldim. Bebiş gayet iyi, yumyumlar duruyor. Doktor bol su içmeye devam ağrın olursa gel dedi. Agrı olmazsa 10. Hafta da kontrole çağırdı :KK54:
çok sevindim :KK36: daha nice iyi kontrollere olsun
bana 11+2'de gel dedi ben de mi 10'da damlasam:-) yanlış anlamışım gelmişken bi bak derim
Bugün gittim kontrole
çok şükür iyi yavruşum
eksik 2test varmış
yine kan verdim
sonuçlar için pazartesi tekrar gidicem

Yani tekrar görürüm inşallah yavruşumu
Çok özlüyorum gerçekten kızlar ya
inşallah sevindim iyi olduğuna:nazar:

laiyka laiyka doktora sormadan perinatolog araştırsam ayıp olur mu acep? benimki kendi yapacak sanırım, oyle anladım gibi.
bir de İngiltere veya Amerikaya kan gönderiliyormuş genesis serenity test adı altında bilgin var mı?

çok teşekkurler :KK39::KK39:

geçimiş olsun tekrar bir an önce normal rutine kavusursun inşallah

ikiz ya bunlar bariz tebrik ederim :21:

büyüme oranı iyi bence endişelenme şüphe olsa doktorun şimdiye 50 defa demişti merak etme felaket telalı gibiler

inşallah olumlu sonuclanır bu tedavin

çok sevindim :KK36: daha nice iyi kontrollere olsun
bana 11+2'de gel dedi ben de mi 10'da damlasam:-) yanlış anlamışım gelmişken bi bak derim
inşallah sevindim iyi olduğuna:nazar:
Aynen erkenden gidersin, yanlışlık olmuş dersin :sus:sagol canım :KK60:
:nazar::anneadayı:

1 cm’i geçmiş 7 hafta 1 günlük görünüyor maşallah kuzucuk. Bekleden doğum tarihide 17 temmuz :-)
Aynen oyle canım, sezeryan oldugu için 1 hafta önce doguruyorum:KK45:

Günaydın tatlı anne. O jeli ve ilaçları kullanmaktan o kadar bıkmıştım ki bazen günde bir kullanıyordum. sonra son bir kutuyu ve diğer tüm ilaçları bıraktım. Mide bulantısı çok yaşıyordum.ağzıma su koyamazken o ilaçları içmek bana zulüm geliyordu ağlıyordum. ama sen doktorun dediği gibi günü gününe kullan canım az bir şey kaldı bitecek hepsi Allahın izniyle.
Gunaydin tatlim:) benimde esim dakik takintilidir bole konularda benim savsaklicagimi biliyo saati saatine hersey bnde:)) inss canim sagolasn senin az yolun kaldi hayirlsiyla kavusucan bebisine❤

Kızlar doktordan geldim. Bebiş gayet iyi, yumyumlar duruyor. Doktor bol su içmeye devam ağrın olursa gel dedi. Agrı olmazsa 10. Hafta da kontrole çağırdı :KK54:
Gozun aydin masallah canim:) benmde sag tarfta cok vsr ya. Zamanla gider diyolar bakalim suruyom hrp gebelige zarari olmaz dimi yok diyolar:)

Gozun aydin masallah canim:) benmde sag tarfta cok vsr ya. Zamanla gider diyolar bakalim suruyom hrp gebelige zarari olmaz dimi yok diyolar:)

Kizlar aranzda anneler var daha deneymlileriniz var. Ultrasonun bebege zarari olur mu sik olursa? Onceki ctesi gecen ctesi doktordaydim.1 hafta ara hadi normal. Bide meraktn dun gittim. Ctesinden sora 4. Gun oldu. Merwk ediyorm bu ctesi gidelm netlesir blki diyorm ozamanda 3 gun gecms olck esim olmaz zirt pirt etkilenecek diyor. Haftayi bkle diyo bana da merak iste:)) arkadasi vr cocuk doktoru bide o demis mi sik olmasn die tamam artik o dogan bebeklere bakiyo sonucta:KK48: kendi doktorumada fotolari atmadim blki bisi der nedn gittin kisa surede die hic bilemedm napsam ya:s

Benim doktorumda bazı hastalarda olur, zamanla kaybolur dedi.
Kizlar aranzda anneler var daha deneymlileriniz var. Ultrasonun bebege zarari olur mu sik olursa? Onceki ctesi gecen ctesi doktordaydim.1 hafta ara hadi normal. Bide meraktn dun gittim. Ctesinden sora 4. Gun oldu. Merwk ediyorm bu ctesi gidelm netlesir blki diyorm ozamanda 3 gun gecms olck esim olmaz zirt pirt etkilenecek diyor. Haftayi bkle diyo bana da merak iste:)) arkadasi vr cocuk doktoru bide o demis mi sik olmasn die tamam artik o dogan bebeklere bakiyo sonucta:KK48: kendi doktorumada fotolari atmadim blki bisi der nedn gittin kisa surede die hic bilemedm napsam ya:s
bugun doktor bunun için fazla iyi olmadıgını, dalgalanmaların rahatsız edecegını soyledi. Kalp atışı için mi dedi ultrason için mi dedi tam bilmiyorum. o_O

Benim doktorumda bazı hastalarda olur, zamanla kaybolur dedi.
bugun doktor bunun için fazla iyi olmadıgını, dalgalanmaların rahatsız edecegını soyledi. Kalp atışı için mi dedi ultrason için mi dedi tam bilmiyorum. o_O
Dun aksam gittgm kalp atisi icin dedi acmadi mesela dalgalar etkiler dedi bi hasar kalmasn acmiyorm yuksek ses dedi. Benm doktormda kisik sesle cok az saniyelk acp kapamsti emn olalm die:) ultrasonu hic bilemedm smdi soncta ondada radyasyn yokmudir ki

Dun aksam gittgm kalp atisi icin dedi acmadi mesela dalgalar etkiler dedi bi hasar kalmasn acmiyorm yuksek ses dedi. Benm doktormda kisik sesle cok az saniyelk acp kapamsti emn olalm die:) ultrasonu hic bilemedm smdi soncta ondada radyasyn yokmudir ki
Aynen canım, doktorun dedigi tarihte gitsek daha iyi olur :)

X