Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Allah sabır versin. Tvde bir imam oğlunun mezarı başında konuşuyordu. Dediki zamanında dedelerimiz neneleriz öldü annemiz babamız öldü ama belli bir zaman sonra unuttuk. Ama oğlumu kaybedeli 366 gün oldu acısı hala dün gibi.
:KK43: bir ismi bile yok bu acının. Annesi ölenin var babası ölenin var ama evlat acısının adı yok. Peygamber ağlatmış bir imtihan bu.
Rabbim dusmanima yadatmazsin insallah bol bol dua et namaz kil ancak Rabbim acini hafifletir

Herkes yaşın genç yine olur diyor inşaallah olur ama kim bilir ne zaman?
Olsada o acı orda kalır. Dr yapacak bir şey yok dediğinde yaşlandım oğlumun mezarının başında diz çöküp ağlarken eridim resmen 20 yıl gitti sanki. :KK43: zamanında saçma sapan şeyler için ağlardım salak gibi. Pişmanım döktüğüm gözyaşlarım için
Kac yasindasin her kesin yeri farkli bu acinda kalicak yureginde ama insallah birgun mutlulukla dolar o yuregin hafifler acin

23:KK43: bebeğimi kaybettikten birgün sonrası doğum günümdü. Kendimi 40 50 yaşında hissediyorum
Gercekten cok gencsin annem abimin ismini kardesime takti insallah seninde cok yakin zamanda oglun olur ve sende ona bu ismi koyarsin. 40 ta degilsin 50 de vardir Rabbimin bir bildigi emin ol bize farkinda olmazsakta Rabbim bizim icin her zaman hayirli seyleri yapiyor biz goremiyoruz ama Rabbim bizden cok daha iyi biliyor herseyi

H E H E canım bende geldim aranıza. Kabul ederseniz :KK43:
Benim hikayemi bilen vardır kızlar. Allah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah hepimize. Önemli olan hamile kalmakta değil:KK43:
Sonuna kadar sağ salim devam ettirebilmek. Sağlıklı bir şekilde kucağa almak ben onu anladım. 3.5 yıl boyunca hamile kalmak için bekledim. Çok ağladım yeri geldi vazgeçtim herşeyden.sonra Allah nasip etti 2018 nisanda öğrendim ama dış gebelikti alındı. Eylülde tekrar hamileliğimi öğrendim. Aralık 25 e kadar herşey yolundaydı her kontrolde doktor maşallah çok iyi durumdayız diyordu.
Bir anda olanlar oldu ve kaybettik:KK43: 5 ayın bitmesine 10 gün kala:KK43: Yıkıldık...
Ben o günden beri düşünüyorum ne oldu diye. Kanda veya idrar yollarındaki enfeksiyon dedi doktor. Hiç farkedemedim. Allah bu acıyı yaşayan herkese sabır versin inşaallah kimselerede evlat acısı vermesin. Bu acıyı unutturacak başka acılar vermesin.
Diyeceğim o ki olmayanlar üzülmeyin Allah öyle büyük ki zamanı gelince nasip ediyor. Önemli olan sağlık...
Ben yarım kalmışlığın acısıyla yanıyorum. Biri tüpün yarısında kaldı biri 270 günlük yolculuğun 142.gününde kaldı. Belki bir daha hamile kalıcam Allah nasip ederse ama geçmeyecek bu yarım kalmışlık hissi. Uzattım yine kusura bakmayın. 2018 iyi gelmedi bana inşaallah 2019 iyi gelir bana ve hepinize...

Çok üzüldüm allah bir daha evlat acısı ile sınamaz inşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza tez zamanda

Özelde olmuştum canım hem daha fazla vakit kaybetmemek hem de riske atmamak için, bi de ben bir sene önce bi kere daha ameliyat olmuştum polip için, onda nasıl farketmediler şekil bozukluğunu diye şaşırdı 3 doktor da:KK70:
yani şaşırtıcı diyemicem poliple ilgilenip çok da geride değildiyse farkedilmemiştir.. hani film çekerek gördü diğer dr da. inşallah sağlıkla tutunur miniğin de sağlıcakla alırsın kucağınaa:)

Mcz09 Mcz09 selam canım hoş geldin.. bıraktığım yerdesin demek.. kuzum yazdığına bir şey demem tabi ki. aynı durumda olduğuna hayıflanıyorum daha çok gençsin... elbet unutlmuycak ama artık önüne bakma zamanı kalbinin bir köşesine beyninin bir köşesine almalı ve artık sağlıklı bir gebelik için yapabileceklerine bakmalısın...

Allah o güne gelene kadar bize yürek ferahlığı versnnn içimmm yanıyor dün eşim yattı yanında birden bire hıçkıra hıçkıra agladm istemszce hayatmda böle bişy yapamadmm çokkk sıktım kendimi ama durmuyordu gözyaşlarmm :KK43:
Bazen insan çok doluyo kuzum ve engel olamıyo kendine. Ağlama demiycem sana ağla ki hem psikolojik hem fizyolojik rahatla. Sonra daha güçlü daha canlı oluyosun. İnşallah Rabbim gözyaşlarının mükafatını vericektir

Aa aa aa aa aa LH testl yapıp duruyoz yaaa kız kaç gündğr hiç mi okumuyosunnnn

Canım lütfen üzülmek yok ..
yenı bir başlangıc ..
senin minnoş kasım bebesi olcak belki . Üzülme lütfen

Hemmmeeenn düzenliyorum kuzum
Ahahahahah biliyorum kız yumurtlama testini de yapmadığımı belli etmek için öyle dedim :olamaz:

Günaydın kızlar :KK50:
Bir şeyler soracağım, sizi darlama vaktim geldi:KK53:

Öncelikle reglim bugün yarın bitecek. Yasmin kullanıyordum ben, yasminden sonraki ilk adetim 10 gün gecikmeli geldi hapı içerken döngüm 28'di. Şimdi haptan sonra ne olur bilmiyorum. Düzene oturana kadar ovü testini reglden 5 gün sonra yapmaya başlasam olur mu yoksa testleri ziyan mı etmiş olurum?

Testin kullanımında 15:00-16:00 gibi yapın diyor ama çalışıyorum küçükte bir yer akşamları yapsam olur mu?

Su hormonu inceltir içmeyin dediler buna diğer sıvılar da dahil mi?

En Büyük KK

Öncelikle reglim bugün yarın bitecek. Yasmin kullanıyordum ben, yasminden sonraki ilk adetim 10 gün gecikmeli geldi hapı içerken döngüm 28'di. Şimdi haptan sonra ne olur bilmiyorum. Düzene oturana kadar ovü testini reglden 5 gün sonra yapmaya başlasam olur mu yoksa testleri ziyan mı etmiş olurum?

Testin kullanımında 15:00-16:00 gibi yapın diyor ama çalışıyorum küçükte bir yer akşamları yapsam olur mu?

En Büyük KK
Ben aksam is cikisi evde 6 7 gibi yapiyordum canim.. siviya corba dahil degil diyorlar:) bu ay ziyan edebilirsin d.kontrol hapindan sonra 10 gun gecikmeli geldi dedin ya sonrasina da bakarsin duruma gore.. agrilarindan anlamaz misin peki?

En Büyük KK
Bildiğim sorudan baslayayim canım.Benim yasminden sonra döngüm 30-31 gün oldu.Heyecanima yenik düşerek regl ertesi hemen testlere başladım.Ama pik olayını yani ovulasyon testlerinde adetle birlikte 17.gunde gördüm.
Adeti saymazsakta 11.gunde benim testler amacına ulasti.Bence adetten 5 gün sonra da testlere baslasan olur.
Bende öğretmenim,testleri yanıma da alıyorum öğle arası 12 de testi uygulayıp kendi kabına koyup saklıyorum.Eve gidince üstüne gün tarih belirtiyorum kıyaslama için.
Testleri sabah ilk idrarla yapmamak lazımmış.Cok geç saatlerde de onerilmiyor pek.2-3 saat sıvı tüketmeden uygulamak gerekiyor ve beklemiş idrarla.
Benden bu kadar galiba:)

Ben aksam is cikisi evde 6 7 gibi yapiyordum canim.. siviya corba dahil degil diyorlar:) bu ay ziyan edebilirsin d.kontrol hapindan sonra 10 gun gecikmeli geldi dedin ya sonrasina da bakarsin duruma gore.. agrilarindan anlamaz misin peki?
6-7 benim içinde çok uygun canım, ay ne bileyim çay kahve soda içerim ben de acaba dedim onlarda dahil mi. Suyu da çok içerim ama testten 3-4 saat öncesinde kesmek lazım sanırım. Hiç bilmiyorum ki kuzum anlarım aslında ama şansa bırakmak istemiyorum işte birazcık heyecanlıyım da :) Günde 1 kez testi yapsam yeterli olur değil mi?

X