Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım benim metanetini her zaman koru koru ki vucudun güçsüz düşmesin hastalanma. Sen iyi olacaksın bugünler de geçecek. İyi ki geldin buraya hiç değilse içini döküp rahatlarsın biraz. İçine atma hiç bişyi gerekiyorsa ağla ama içine asla atma. Kendinle konuşursan işin içinden çıkamazsın. Ne zaman için daraldı gel buraya burada dertleşecek güzel insanlar var . Hep birlikte birbirimize destek olarak atlatıcaksın atlatıcaz.

Acının sadece büyüklüğü değişiyor acı kalıyor. Ama evlat acısı başka. Ben şehit olan askerlerede ağlayan insanım Allah kimseye evlat acısı vermesin. Annen yaşıyor çünkü sizler varsınız. Ben evimden içeri girerken dizlerim tutmadı Evin her yerinde onu hatırlatacak bir şeyler var eşya değil ama anılar.

Biz burafa cok guzel bir gonul bagi kurduk senincli haberlerle mutlu oluyoruz uzucu olaylarla uzuluyoruz bazen mutluluktan bazende uzuntuden agliyacaz icindeki herseyi anlat seve seve paylasiriz acini

Tek olunca daha kotu evet insallah senin evinde de sesler yukselicek oh uyudularda biraz rahatladim diyecegin gunlerin olucak

Allah razı olsun hepinizden. Arkadaş dediklerim bile acımı paylaşmadı.
Kimse anlamıyorda kimseyle konuşmuyorum bende. Yazıyorum sürekli

Tek olunca daha kotu evet insallah senin evinde de sesler yukselicek oh uyudularda biraz rahatladim diyecegin gunlerin olucak
İnşaallah Allah hayırlısıyla nasip etsin hepimize. Hamileyken oturup bakıyordum etrafa birgün burdada bebek sesi gelecekmi ? Bebek bezleri olacak mı diye oğlum tekme atardı...

Lutfen ozur dileme sitem etmek icin soylemedim sadece kalbimde hissettim acini cok dokundu yuregime ondan dolayi dedim bol bol dua edicem sana acini unuttursun diye Rabbim
Hamilelerin olduğu sayfaya yazınca kızmışlardı neden anlatıyorsun etkileniyoruz diye. Ogeldi aklıma

Canım ben yine başka bir topikte bir yazı okudum ki o beni benden aldı resmen. Okursa oda burdan ona selam olsun. Kısaca anlatıyım ben. Oda senin gibi 4.5. Aylarında kötü haberi almış onun bebeği gelişmemiş sırtı açık kalmış ayakları gelişmemiş. Ve bir çok sıkıntı çevresi aldır demiş üstüne gitmişler ve o direnmiş hala yaşıyorsa aldırmam diye diretmiş ve aldırmamış 9 ay sonra sezeryan ile doğurmuş ve bebekte o sıkıntılar hala devam etmiş. Bebeği yoğum bakıma almışlar biraz zaman sonra bebeği ölmüş ki onun psikolojisini çok daha başka seviyede görmüş koklamış öpmüş. İşte canım Allah seni belki böyle bir durumdan korudu. Belki sağlıklı olmayacaktı. Ve sonrasında eklemiş Allah bir zaman sonra sabrını veriyor diye . Ben bunu okuduğumda kendi acım neymiş ki dedim. O güçlendiyse sende güçleneceksin bugünler de geçecek. Allah beterinden saklasın beklesin. Allah sabredenlerle beraberdir unutma

Hamilelerin olduğu sayfaya yazınca kızmışlardı neden anlatıyorsun etkileniyoruz diye. Ogeldi aklıma
Kendi adima konysayim beni asla rahatsiz etmedi yarin hepimiz yasaya biliriz Rabbim yasatmazsin ama bunda kotu birsey yokki neden kizdilar ki burada ki diger hamile arkadaslarinda kizacagini dusunmuyorum

Başın sağolsun canım benim : (

Görmedim o yazıyı ama dedim ya bebek büyüdükçe acısıda büyüyor. Yoksa hepsi aynı acı. Bir aylık olsada 6 aylık olsada sonuçta ömürleri yetse onlarda koca insanlar olacaktı. Tabikide dokunsam daha çok üzülecektim. Allah sabrını verecek inşaallah. Ciğer derler bizim burda evlatlarına. Benimde ciğerimi söktüler. Hastanede yaşadıklarımdan sonra bir daha gülebilirmiyim diyordum kendime. Zaman geçiyor acı hafifliyor ama bitmiyor. İnan bana deselerdi kolun kesilecek ama bebeğin sağlıklo bir şekilde kucağında olacak hemen kesin derdim.

Unutamazsın ama dediğin gibi hafifler üzüntün. Hiç değilse hamile kalabiliyorsun canım benim hamile kalmayı isteyen sorunları olan milyonlarca insan var. Böyle düşün. Allah tez zamanda tüm Kadınları annelik vasfına taşır.

Kendi adima konysayim beni asla rahatsiz etmedi yarin hepimiz yasaya biliriz Rabbim yasatmazsin ama bunda kotu birsey yokki neden kizdilar ki burada ki diger hamile arkadaslarinda kizacagini dusunmuyorum
Ben çaresizlikle üzüntüyle yazdım tepki gösterdiler. Benim amacım korkutmak değildi zaten. Şimdi girip bakıyorum arada hesap yapıyorum kaybettiğimizde 20+2 ydi. Şimdi 26+larda olacaktık. Allah kimsenin boynunu bükmesin böyle hevesleri kurılmasın inşaallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…