Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ayy cok heyecanli valla yaa bende esime testi gostermistimm:)) annelere soylemeyelim dediydik ama duramadik tabi herkes ogrendi:))
Bu arada hsg bende hic istenmedi.. israrla neden hsg istensin deniyor anlamiyorum canim. Bi bilgin var mi?
Senin sağlıklı bir doğumun olduğu için belki gerek görmemiş olabilirler bence. Bende hsg sonucunda rahim y şeklinde üstten basık çıkmıştı ve bir tüpte de genişleme çıkmıştı. Rahim şekli doğuştanmış, embriyonun tutunacağı yer çok dar olduğu için düşüklere de neden olabilirmiş. Tüpteki genişleme ile de tüpte sıvı birikmesi varsa o sıvının rahme akması da tutunmayı engelleyebilirmiş. O nedenle ameliyat olmuştum ben.

Bütçen müsaitse önce Hsg çektir bence canm dediğin gibi tekrar tıkanmışsa ve Hsg ile açılabiliyosa ne mutlu. Ben 2 gün üst üste çektirdim ilk doktor 3 defa denedi hic bi şekilde açılmadı, sonraki gün 2 defa denedi yine açılmadı ameliyat göründü.. Ağustosta ameliyat geçirdim Ekimde tekrar Hsg yi yeniledik o zaman ilaç gitti ancak. Henüz gebelik yok orası ayrı ama nasip diyoruz..
Çekilcem o zamn diyormmm ameliyat zormydu canmm Allahım hayırla nasip etsnn

Kızlar ilk gebeligimde 7 haftalıkken kalbi durmuştu yavrunun kurtaj oldum 5 ay sonra hamile kaldim şimdi 4 haftalık hamileyim bir daha aynı şeyleri yaşamamak için ovulasyon testi kullandım 7 ocakta adet oldum 19 ocakta yumurtladım günde 3 kere ilişki oldu kocam resmen kudurmuştu:))))))sperm kalitesi malitesi önemli olmadı çünkü onu Allah belirlemişti 8 gün sonra kan testinde hamile olduğum cıktı ve o gün doktorum her ihtimale karşı kan sulandırıcı iğne her gün kendime vuruyorum coraspin verdi ben devlet hastanesinde genetik test yaptırdım 2 ay önce ama hamile kaldım sonucum 2 ay sonra çıkacak kimyasal dış böyle gebelikler genellikle pihtidan oluyormuş doktorum sonucum negatif çıkarsa bırakırız pozitif çıkarsa iğneye devam edecez ve 1 0 önde olcaz riske atmadık arkadaşlar çok soruyordu benim hikayem bu şu an bi arada gogsum çok acıyor midem hafif ekşiyor ama kusturmuyor beta güzel yükseliyor rabbim kucagimiza aldırsın inşallah olmayanlara da tez vakitte versin
Maşallah Rabbim hayırlı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah darısı başımıza olur inşallah Aminnn

Yok olumsuz hiçbir şey düşünmüyorum canım her şey güzel olucak inşallah.
Rahatlama sürecine girdiğinde daha çabuk gelir zaten bebiş canım. Eşine de sana da çok geçmiş olsun. Öncelikle kendi sağlığınız önemli, ondan sonrası inşallah sırasıyla oluyo
Sabrdan başka bişy düşmyr güzlmm bize ❤️❤️

Senin sağlıklı bir doğumun olduğu için belki gerek görmemiş olabilirler bence. Bende hsg sonucunda rahim y şeklinde üstten basık çıkmıştı ve bir tüpte de genişleme çıkmıştı. Rahim şekli doğuştanmış, embriyonun tutunacağı yer çok dar olduğu için düşüklere de neden olabilirmiş. Tüpteki genişleme ile de tüpte sıvı birikmesi varsa o sıvının rahme akması da tutunmayı engelleyebilirmiş. O nedenle ameliyat olmuştum ben.
Hmm evet mantikli. ameliyatin zor gecmis olmali orayi genisletmek normal haline getirmek.. ne kadar oldu ameliyat olali.. masallah basarili gecmis ki cok sukur bebisin geldii:)

Hmm evet mantikli. ameliyatin zor gecmis olmali orayi genisletmek normal haline getirmek.. ne kadar oldu ameliyat olali.. masallah basarili gecmis ki cok sukur bebisin geldii:)
Ekim’de olmuştum canım, ağrım sadece ameliyattan çıkınca vardı, sonra kanama oldu sadece uzun süre. Spiral konmuştu ameliyatta yapışıklık olmaması için, 6 hafta sonra onu çıkarıp balon uyguladılar, iyi buldular sonucu. Bir de tesadüf müydü bilmiyorum ama ameliyattan sonra adet ağrılarım çok azalmıştı.

Ekim’de olmuştum canım, ağrım sadece ameliyattan çıkınca vardı, sonra kanama oldu sadece uzun süre. Spiral konmuştu ameliyatta yapışıklık olmaması için, 6 hafta sonra onu çıkarıp balon uyguladılar, iyi buldular sonucu. Bir de tesadüf müydü bilmiyorum ama ameliyattan sonra adet ağrılarım çok azalmıştı.
Yok sanmam mudahalenin etkisidir... benim hsg cekilmedi ama rahimden parca aldilar bir sey cikmadi... hala agrir 3 4 gunu gunde 4 agri kesici ile dururum. Cok yogun gelir..
Ozel mi oldu dev.mi?

Hazır doktor konusu açılmışken,ilk kontrole gidildi diyelim reglin 3.gunu,o testler kandan alındı.peki ultrasonla bakmak isterse yumurtalıklara filan o karından mi..ya da alttan mi bilen var mı kızlar.hic doktora gitmedim ben bu konuda..
Canım bu durum doktora göre değişiyor ben kürtaj sonrası gebelik takibi yapan doktoruma gittim karından baktı eşim araştırma yapmış başka bir doktora gittik adet olduktan sonra 3. gün gittiğimizde direk alttan baktı sonra tahlil istedi çok şükür tahlillerim iyi çıkmıştı sadece gebelik nedeniyle prolaktin yüksek çıktı o da kısa zamanda düşer dedi çok şükür o da düştü canım

Evvet kızlarrr kötü bir haberim var yaaa internet paketim bitti bitcek :KK43:
10 nunda yenılenıyo . Eşim evdeyken ondan kullanıyorum ama 3 gün seyahate gidiyor :KK43:
3 gün buralarda olamıcam .
Kendinize iyi bakın hpinizi çok seviyoeum :KK200:
dvtb dvtb kuzum lh kara devam gelince karşılştırırız :KK200:

10 nunda yenılenıyo . Eşim evdeyken ondan kullanıyorum ama 3 gün seyahate gidiyor :KK43:
özlicez seni:KK200::KK200:

Aaaa cok bekletme canim yaaa nesemizsin sen

Yok sanmam mudahalenin etkisidir... benim hsg cekilmedi ama rahimden parca aldilar bir sey cikmadi... hala agrir 3 4 gunu gunde 4 agri kesici ile dururum. Cok yogun gelir..
Ozel mi oldu dev.mi?
Özelde olmuştum canım hem daha fazla vakit kaybetmemek hem de riske atmamak için, bi de ben bir sene önce bi kere daha ameliyat olmuştum polip için, onda nasıl farketmediler şekil bozukluğunu diye şaşırdı 3 doktor da:KK70:

X