Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canısı 15i benimde. yeni dikkatimi çekti. Sormak istedim : ) birde eğer adet olursam doktorum adetin 3günü hormon testi yap dedi. Kandan mı belli oluyor yada alttan da bakıyorlar mı.

Kandan bakılıyo canm. Insallah hiçbir sorunun yoktur. Hsg filmini de ihmal etme derim canm.

Evet canim kandan bunlar... hazirlanin bakalim demezse baktirmazsin... sikintini anliyorum fakat doktor o kadin erkek olarak bakmayin.. bende adetliyken mi diye sormustum evet herkese oyle bakiliyor demisti. Kendini kasmamak hem kendin icim hem dr icin daha kolay olur.. istemezsende baktirmazsin yani.. bazan kandaki sonuclar gercegi yansitmayabiliyor ultrasonla teyit etmek gerekebilir.. ya da tam tersi olabiliyor. misal ultrasonda pco gorumumu oluyor kan testi desteklemiyor.. ya da kan sonucu pco diyor ama ultrason duzgun. O yuzden kisiye gore durum degerlendirmesi onemli... kimsenin durumu kimseye benzemiyor..
Güzel açıklamışsın canım .teşekkür ederim :KK200:Elbet te bende doktor ayrımı yapmam ama özel bölge olunca ve ayık bir şekilde olunca utanıyor insan . :olamaz: Narkoz vererek bakabilirler :KK70:

Hani kaderde belli değişmeyen şeyler var denir ya canım,ölüm ve doğum tarihi gibi..aslında hepimiz kayıtsız olarak o zamanı bekliyoruz.sadece bilmiyoruz..bilmeyip ve olmadıkça da yıkılıyoruz..

Maalesef öyle canm. O zaman tez vakit gelsin inşAllah..

Onu doktorum önermedi ama bir kaç ay sonra onada baktırırım hem o filmi çekince hemen hamile kalıyorsun diyorlar tabi kişiden kişiye kesin değişiyordur :KK31:
Evet canım hem hafif tıkanıklıkları açabiliyor sanırım hem de rahim şekli ve diğer sorunlar varsa en iyi hsg ile teşhis ediliyor.

Onu doktorum önermedi ama bir kaç ay sonra onada baktırırım hem o filmi çekince hemen hamile kalıyorsun diyorlar tabi kişiden kişiye kesin değişiyordur :KK31:

Hemen kısmına katılmıyorum da faydası oluyormuş tüplerde sorun yoksa, inşAllah ona da gerek kalmadan pozitif sonuç alırsın.

Soyledin mi annene esine?
Tasindin demi esyalar icerde o zaman problem yok yavas yavas yerlesirsin.. zaten simdi hamilesin cok yormaman gerek kendini...
Hee onlara söyledim henüz ailecek şaşkınız:eğlence:
Aynen c.tesi taşındık her şey içeride ama yerleşmesi yarım yamalak, ben hep yataşşş

Hemen kısmına katılmıyorum da faydası oluyormuş tüplerde sorun yoksa, inşAllah ona da gerek kalmadan pozitif sonuç alırsın.
Bencede kişiden kişiye değişiyordur. Ama okuduğum kadarıyla o ay hamile kalanlar varmış. Amin canım ya bakalım bata son 9 bugün idrarım dikkatimi çekti baya koyuydu. Ama sanmıyorum ki hamilelik belirtisi olsun. Bizim kide bir umut işte :KK54:

Hee onlara söyledim henüz ailecek şaşkınız:eğlence:
Aynen c.tesi taşındık her şey içeride ama yerleşmesi yarım yamalak, ben hep yataşşş
Ayy cok heyecanli valla yaa bende esime testi gostermistimm:)) annelere soylemeyelim dediydik ama duramadik tabi herkes ogrendi:))
Bu arada hsg bende hic istenmedi.. israrla neden hsg istensin deniyor anlamiyorum canim. Bi bilgin var mi?

X