Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben simdi bi dolu bi bos mu degerlendireyim ki hala canim ya dünü degerlendrdik bugunu es geceyim diorum sonuçta pik olunca arka arkaya degerlendrilmeli deniyor

2 günde 1 devam et bencede canm. Sperm 2 gün, yumurta 1 gün yaşıyor demişti doktorum o yüzden herkese 2 günde 1 öneriyorum demişti. :)

Ivıt ben o kişi gelmedi cuma günü ise canim eşime mesaj at dedim ama kendimizi reklam etmeyelim ben direk sorarım şimdi yazarız azından kaçırır felan dedi kimseyle konuşmuyoruz henüz öyle şeyleri oda çekiniyor iş yerinde yoruluyorum bahanesiyle aldı gerçi adam anlamıştır ama reklam etmeyelim dedi bende sana yazmayı unuttum valla kusura bakma inşallah pazartesi öğrenip yazacam

Tamam canm sorun değil kaçırmış olabilitim yada unutulmuş olabilir diye hatırlatmak istedim :olamaz:

Bi kaç doktorun görüşünü al bence canım. Çünkü sebepsiz infertilitede bile 1 sene doğal yoldan deneme süresi veriyolar. Sonra tedavi aşamasına geçiyolar ve bunun da ilk aşaması klomen ve çatlatma iğnesi oluyo genelde
Tesekkur ederim bilgi icin adetim 14 subat ki insallah olmam olursam gidicem

Bende daha başlamadım ama bilgin olsun avrupa yakasında bayrampasada kolon hastanesinde murat öztürk var çok çok iyi bi doktor diyorlar bizim burda komşular hep ona gidiyor randevu alıp gittiğin halde saatinde giremiyormussun okadar doluymus çok ilgili diyorlar bizim komşunun kızının bebeğini alacaklardı yaşamaz deyip adam öyle kaç kişinin bebeğini kurtarmış şimdi ben devletten randevu aldım tahlilleri yaptırip ondan randevu alacam genelde devlette yaptittiriyormus tahlilleri boşa para verilmesin diye de bi düşün istersen yinede araştırmaya devam et
Ya yol falan bilmedigim icin önceligim burda arnavutköydeki hastaneler ama aklimda olsun yinede esim izin alabilirse giderim tesekkurler umarim iyi sonuc alirsiniz

Arnavutköy cnm baktim herkesin doktor folik asit vitamin ilaci vermis yumurta takibi yapmis ben kac doktora gittim hicbiri yapmadi bunlari mesela bu ay ablam hemsire folbiol ic dedi sabah yarim tane 10 gündur ona basladim bu dedigin ne icin cnm

Farketmeden hamile kalirsan çocuğa zarar verir folbiol folic plus veya muadillerini kullan vitamin sabah öyle aksam iç

Evey folik asit de iyi tabiki zaten hamile de kalsan doktor vericek mutlaka öncesinden kullanmak da iyi diyorlar folio var ona iyi diyolar canm biraz pahalı diğerlerine göre ama folik asit, b12, vitamin vs. var daha etkili denildi bende ondan kullanıyorum 4 aylık kullanımlı zaten. 120li günde 1 iciliyo. Klomen de sağlıklı yumurta oluşturan ilaç benim doktor Hsg çekene kadar 3 ay denetti sonra ameliyata karar verilince sonrasında kullanmamıştım ama 3 aydır yine kullanıyodum. Regl olursam yine kullanıcam zararı yok çünkü.
Anladim bi arastirayim onuda olmadigi doktora gidincede sorarim

Özel yok mu canm merkezde vardı sanki diye biliyodumda.
Avrupa hospital var cnm rahim filmini orda cekildim ama doktorlardan memnun kalmadim zaten herkes sikayetci sonuc gostermeye gittim film cekildigim gün doktor bana basim agriyo yarin gel dedi tekrardan ödeme yapip numara alayim diye tam para tuzağı yani ilgi sifir şok olup çıktım özel şafak hastanesi varmis bide bu seferde orayi denemeyi düşünüyorum

Hangi bölüme gidiliyor ben 13 unde doktora gidicem ama omu yönlendirir eşimi yoksa bana baktıktan sonramı eşimi yollarlar
Genelde bi süre doğal yoldan denetiyolar canım ve kadında bi problem çıkmazsa erkeğin de kontrolden geçmesini istiyolar. Üroloji bakıyo erkeklere canım

X