Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar alakasız ama bişey sormak istiyorum. Süt hormonum en son 21.1 lerdeydi ve 2-3 lerde olması gerektiğini bildiğim için düşürmenin yollarını ararken bi arkadaş dostinex ilacın güzel etkisi olduğunu söyledi ve kullanmak istedim. Bu ay kullanmaya başladım, ilacı da zor buldum. Bugün 4. ilacı içicem ama doktor vermedi sizce yarım mı içsem? Zararı olur mu? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? :KK43:

Arkadaşlar merhaba
21 Aralık son adet tarihim
Beta hcg değerlerim
16 Ocak 32.3
17 Ocak 30.7
23 Ocak 222
24 Ocak 277
Kese görünmedi henüz
yavaş ilerleme var sağlıklı bi gebelik değil gibi dedi doktor
Sizlerde varmı böyle durum yaşayan
Daha cok yeni canim. Gunluk yapilmis bekle biraz bakalim hakkinda hayirlisi olsun.

Arkadaşlar merhaba
Beta hcg değerlerim
16 Ocak 32.3
17 Ocak 30.7
23 Ocak 222
24 Ocak 277
Kese görünmedi henüz
Net bişey söylemek için iki günde bir kan vermen lazımdı ..
normalde ilk betanı göz önune aldımızda .. %50 lik bir artış eklersem 24 ünde 1033 falan olması lazımdı değerinin ..
inşallah değerlerin artar ..
Sürekli dua et . Hayırlısıyla yicek ekmeği varsa sana sımsıkı tutunacak ..
allah koruusn ama giderse de kendını kahretmek yok ..
Allahım tekrar nasip eder inşallah

Kızlar alakasız ama bişey sormak istiyorum. Süt hormonum en son 21.1 lerdeydi ve 2-3 lerde olması gerektiğini bildiğim için düşürmenin yollarını ararken bi arkadaş dostinex ilacın güzel etkisi olduğunu söyledi ve kullanmak istedim. Bu ay kullanmaya başladım, ilacı da zor buldum. Bugün 4. ilacı içicem ama doktor vermedi sizce yarım mı içsem? Zararı olur mu? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? :KK43:
Su arkadasim su ilaci onerdi diye ilac kullanilir mi kuzum. Isin ucunda baska yerlere zarar veeme ihtimalin varken.. madem biliyorsun yuksek oldugunu dr verirdi uygun ilacini.. bence icme ve dr
Git tekrar.

Bi ara benim de 36 çıktı canım ama dostinex doktor kontrolsüz kullanılmaz ki kuzum ya çok kuvvetli bi ilaç. Bana yarım kullandırmıştı doktorum pazartesi ve perşembe gece içiyodum sadece. Toplamda 2 tablet içtim ve 11 e düştü direkt. Sonra bi kaç ay sonra yine yükselmişti 26 olmuştu bu kez, o zaman da aynı şekilde kullandırdı doktor ve 13 e düştü bi daha yükselmedi şimdilik. Ayrıca değerin normal sınırlar içerisinde. Tabi en uygun değer 7-17 arası diye okumuştum. Doktoruna danış bence canım

yarenhande yarenhande canım sendende beta testını tekrarlayınca istiyorum .
Yalnız test tamamen gözüksün lütfen ..

Walla bugun bisi cikmadi adet gunum henuz olmadim.gaz disinda bir belirtim yok.su an kv demin yaninda ankaradayim.yarin istanbula donecegim artik pzt ye kadar olmazsam kan vermeye gidecegim pzt gunu.haberdar ederim mutlaka sizleri.

canım dostinex hergün kullanılan bi ilaç değil haftada 2 kez alınır. ayrıca hormonal ilaçları reçetesiz kullanma ağrı kesici değil sonuçta hele birde gebelik gibi bir istedğin varsa prolaktin hormonu gebeliğin oluşumuna rol oynar bence bir kadın doğumcuya git ve testini tekrarla ve lütfen bir daha reçetesiz ilaç kullanma :KK200:

Su arkadasim su ilaci onerdi diye ilac kullanilir mi kuzum. Isin ucunda baska yerlere zarar veeme ihtimalin varken.. madem biliyorsun yuksek oldugunu dr verirdi uygun ilacini.. bence icme ve dr
Git tekrar.

Izmırden çok iyi bi doktor buldum telefonda görüştüm ve testimi ilettim prolaktinin yüksek engel tabiki dedi 2 3 lerde olması daha kolay olcak ama muayne olmadan da çok bise diyemem dedi. Benim doktor hormonlarında sıkıntı yok deyip gönderdi 3 ay da olmazsa gel dedi. 2 senedir uğraşınca süt hormonunun düşmesi için yollar aramaya başladım. :KK43:

Arkadaşlar merhaba
Beta hcg değerlerim
16 Ocak 32.3
17 Ocak 30.7
23 Ocak 222
24 Ocak 277
Kese görünmedi henüz
canım pek sağlıklı durmuyor malesef betahcg de öyle parametre harici yükselmelerde dış gebelik şüphesi vardır. mutlaka iyi bir kadın doğumcuya git tüplere yerleşmiş bir oluşum varmı değerlendirilsin.

Bi ara benim de 36 çıktı canım ama dostinex doktor kontrolsüz kullanılmaz ki kuzum ya çok kuvvetli bi ilaç. Bana yarım kullandırmıştı doktorum pazartesi ve perşembe gece içiyodum sadece. Toplamda 2 tablet içtim ve 11 e düştü direkt. Sonra bi kaç ay sonra yine yükselmişti 26 olmuştu bu kez, o zaman da aynı şekilde kullandırdı doktor ve 13 e düştü bi daha yükselmedi şimdilik. Ayrıca değerin normal sınırlar içerisinde. Tabi en uygun değer 7-17 arası diye okumuştum. Doktoruna danış bence canım

Evet kuvvetli denildi daha çok da o yüzden kullanmak istedim ve kullandım 2 senedir pozitif bi sonuç bekliyorum nasip olmadı hiç bi şekilde. :KK43: Bende haftada 2 kez kullanıyorum ama bütün olarak. Eczacıya danışınca da kullanabilirsin dedi testimi de gösterdim her doktor vermez zaten ilaç dedi. :KK43:

canım dostinex hergün kullanılan bi ilaç değil haftada 2 kez alınır. ayrıca hormonal ilaçları reçetesiz kullanma ağrı kesici değil sonuçta hele birde gebelik gibi bir istedğin varsa prolaktin hormonu gebeliğin oluşumuna rol oynar bence bir kadın doğumcuya git ve testini tekrarla ve lütfen bir daha reçetesiz ilaç kullanma :KK200:

Bende haftada 2 kere olarak kullandım canım hergün kullanmadım ama kötü mü yapıyorum acaba diye düşündüğümden sormak istedim. :KK43: Arkadaş da bu ilaçla kullandığı ay hamile kaldığını söyleyince bi umut mu oldu diyim ne diyim. :KK43:

Bende haftada 2 kere olarak kullandım canım hergün kullanmadım ama kötü mü yapıyorum acaba diye düşündüğümden sormak istedim. :KK43: Arkadaş da bu ilaçla kullandığı ay hamile kaldığını söyleyince bi umut mu oldu diyim ne diyim. :KK43:
tatlım tabiki kötü yapmışsın prolaktin yüksekliği gebeliği engelliyor evet ama senin değerine göre doz ayarlanması lazım ve ilaç yan etkisi çok olan bir ilaç allah korusun çok şükür bişey yapmamış ama bence sen en kısa zamanda bi doktora git.

tatlım tabiki kötü yapmışsın prolaktin yüksekliği gebeliği engelliyor evet ama senin değerine göre doz ayarlanması lazım ve ilaç yan etkisi çok olan bir ilaç allah korusun çok şükür bişey yapmamış ama bence sen en kısa zamanda bi doktora git.

Evet çok şükür aşırı bi etki etmedi sadece çok uyku bastırıyor bu aralar. Başka bi doktora görüneyim o zaman ben en kısa zamanda. Gittiğim doktor hormonlarında sıkıntı yok diyor, farklı doktor prolaktinin yüksek diyor. :KK43: Ovulasyon testim de bi acayip cıktı bu ay.

Evet kuvvetli denildi daha çok da o yüzden kullanmak istedim ve kullandım 2 senedir pozitif bi sonuç bekliyorum nasip olmadı hiç bi şekilde. :KK43: Bende haftada 2 kez kullanıyorum ama bütün olarak. Eczacıya danışınca da kullanabilirsin dedi testimi de gösterdim her doktor vermez zaten ilaç dedi. :KK43:
Canım senin değerin normal sınırlar içerisindeymiş zaten, senin değerinden biraz daha düşük olmasını istiyolar fakat seninki ilaç kullanmayı pek gerektirmez bence. Çünkü prolaktin hormonu en ufak stresten bile etkilenen bi hormon olduğu için dalgalanmalar olabilir değerde, belki her zaman o kadar yüksek değildir değerin. Bilemedim ama bence iyice doktor kontrolünden geçerek kullanılmalı. Sonuçta prolaktin gebelik için de gerekli bi hormon, çok düşmesi de sorun yaratabilir

X