Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim genelde böyle başlayıp sökülürdü senin normalde böyle olmuyorsa bı test yap istersen. Yada ilaç falan aldıysan kür yaptıysan o da etkili olmuştur

Yok benim doğumdan sonra eve gelince hiç kanama olmadı az az 1 hafta sürdü kesildi ama hastanede bebek alındıktan sonra çok ciddi oldu denmişti, birazda heyecan falan yapınca ben kısa süreli yoğun bakımda beklettiler toparlanınca odaya çıkmıştım. Odada 3 4 kez hemşireler temizliyor rahimi pamuklarls falan baya orda kan gidiyo zaten. Yoksa hiç aşıır ped kullanmadım ben. 1.günden sonra az az geldi hep

Ben 1 gece kalmıştım 3 tane koymuştum sanırım, zaten ilk saatler sezeryandan dolayı altında koca Bi bez oluyo akan kanlar ona gidiyo habire temzliyo hemşireler, sonra temizleme işlemi bitip bacaklarım uyuşukluk geçince giydirmişlerid beni, 1 kez hasta bezi koydular ben götğrmmeiştim onlar verdi. Yani belki 2 çamaşır harcamılımdjr orda hiç bileyim kan olmadı benim zaten hemşireler çok titizdi herleyşme koşuyolardı onlar yapıyordu 1 gece kaldım bide 2 gece kalınsa en az 4 5 çamaşır ihtiyaç olabilir

Kuzm benide Listeye eklermisn Tekrardan Ve listeye nasl bakabilrim belki aylar sonra iyi gelecek burası banaa ❤
Kuzum bat neydi ?
Benım yedim çok şükür kuzu.
Eşiö dün cuma çıkışı hayır yapan birinden almış 3 kase oturup hepsini aynı anda yedım

En azından tecrübe olmuş oğlan bunda çok heyecan yapmazsın şu temizleme işi çok kötü ya ablama yapmışlardı aklıma geldikçe doğumdan çok ondan korkuyorum

Şimdi benim doğumda ameliyat olup olmayacağım da belli değil canım. Kasık fıtığı var denilmişti geçen devlet hastanesi yok dedi. Başka bir doktora daha gidip netleştirmem lazım. Belki ikisi bir arada olursa hastane de yatış sürem uzar hasta bezi ve depend de alacam yanıma

Benimde kasık fıtığım vardı canım, ilk kaybım 6 aylık ölü normal doğum oldu hemde baya zordu maalesef.. Devlet hastanesinde olmuştu riskli diye, sonr abi daha hiç kasık ağrım falan olmamıştı, hatta oğlumda da dr yok bişey olmaz diyip beklemiştik ama oğlum sezeryan oldu. Belki derecesi vardır fıtığın seninki ciddiyse riske girme hiç

Kuzum bat neydi ?

Benım yedim çok şükür kuzu.
Eşiö dün cuma çıkışı hayır yapan birinden almış 3 kase oturup hepsini aynı anda yedım
Ohhh bal şeker olsun bu haftada da yaparlar getirirler bize de inşallah yapmaya halim yok bu aralar

Reactions: H E
En azından tecrübe olmuş oğlan bunda çok heyecan yapmazsın şu temizleme işi çok kötü ya ablama yapmışlardı aklıma geldikçe doğumdan çok ondan korkuyorum
Aynen canım yok nolucapını biliyorum heyecan falan yapmam ama o temizleme ve ilk ayağa kalkma sıkıntı sezeryanda yoksa başka sıkıntı hatırlamıyorum

Ohhh bal şeker olsun bu haftada da yaparlar getirirler bize de inşallah yapmaya halim yok bu aralar
Valla iyi yapmayı göze alıyosun
Eşim dedi ben sana yapayım
Yok dedim soğumak şstemiyorum aşureden

İlk doktor elle muayene yaptığında şişme az belki ultrason da görünmez bile dedi ama onun cihazında göründü. Devletin cihazından görünmemeş olabilir sorduğum kadın doğum ve genel cerrah doktorları fıtık varsa doğumda yaptır ameliyatı diyor.

Benim genelde böyle başlayıp sökülürdü senin normalde böyle olmuyorsa bı test yap istersen. Yada ilaç falan aldıysan kür yaptıysan o da etkili olmuştur
Sanırım üşütmüşüm aşırı ağrım var yine belimde kasıgımda. Kopkoyu bi kırmızıyla geldi beklenmeyen misafir :) 9 ekim yeni bat H E kuzum

Aynen canım yok nolucapını biliyorum heyecan falan yapmam ama o temizleme ve ilk ayağa kalkma sıkıntı sezeryanda yoksa başka sıkıntı hatırlamıyorum
Onada şükür canım ya çok ağrılı sancılı bir süreç olmasında insan katlanıyor İlk giyinme için gecelik düşünüyorum pijama sıkıntılı olabilir diye sonrası için(ilk geceyi atlatıp taburcu olmadan önce) de boydan düğmeli pijama bakıyorum.
Hayaller dantelli gecelik gerçekler anne pijaması olacak gibi

Valla iyi yapmayı göze alıyosun
Eşim dedi ben sana yapayım
Yok dedim soğumak şstemiyorum aşureden
Son aylarda olsam hayatta uğraşmam şimdi bile zor ayakta duruyorum da oğlanı uyuturum, akşamdan bütün malzemeleri ayarlarım, sabah kahvaltı ıvır zıvır bittikten sonra yavaş yavaş yaparım en büyük tencerem 6 7 litrelik sanırım ona göre az yaparım zaten yaa az dediğim de o işte yarısı bize bol bol yerim, yarısını da komşu falan öyle veririm yakınlara. Ama annem yapar bana aşırı fazla getirirse yapmaktan vazgeçebilirim yada sen buraya geldiğinde yapıcam dedi bilmiyorum şu detaylıdan sonra Bi kaç gün kalmaya giderim 28inden sonra

Ben oğlanda 2 tane süslü püslü pijama 1 tane gecelik aldım gecelik hiç giymedim pijamlar zaten lohysa pijaması sezeryan dikişe gelmiyor da gecelik hiç sevmiyorum ben 1 kere bile giymeidm ama pijamaları severek giydim, çok rahattı biri beyaz biri pembeli şimdi almaya gerek yok Allahtan onları giyerim yine tertemiz duruyorlar 1 ay giydim en çok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…