Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Günaydın arkadaşlar an iti bari ile bat birgün gecti bel agrım kasık agrım var dogum yapanlar bilir bu bel ağrısını hanı 8. Aydan sonra bebek assagıya iner de omur ilikte bir agrı olur tasıma oyle bir agrı ama umut yok gün içinde hastalanmaz isem yarın sabah test yapıcam
Ay inşallah güzel haberlerle gelirsin .. bekliyoruz :halay:

Kuzularr bende sanırım eylül annesi olucam tabiki daha çok yeni öğrendim sağlıklı bi hamilelik olursa eylül annesiyim. Birbirimize bu dönemde destek olalım ki zamanlar güzel geçsin. Hepinizin inşallah tek tek hamilelik haberini alırımm bende :anneadayı::emir_bebek:
Mrb cnm bende yeni ogrendim 5 haftalik benim haftaya gidicem doktora tekrar keseyi gormeye saglikli hayirli bi sekilde ilerleyelim insallah

reglim başlayalı 4 gün olmuş bilee :işsiz:

Ara vericem diyordum eşimle oturup konustuk birde doktorumla konustum ..

İkiside ara vermemem gerektiğini önerdi ..

Ovulasyonla takip et ama günün gelmeden gebelik testleri yapma dediler :işsiz:

Ayrıca ultrasonla bakıldı dedim parça marça bişey kalmışmıdır kimyasalda ..

Hiçbir sıkıntın yok hersey çok güzel dedi ..

6 ay deneyin olmazsa bekliyorum dedii ..

Bizde durumlar şimdilik böyle ..
Reglim bitsin ovu ya devam :KK47:

Bu arada işyerimde son 1 hafta :halay:Geri sayım başlasınnn :dondurma:

Hayırlısı olsun tatlım hakkında inşallah 6 ay içinde sapasağlıklı gebeliğin olur da dr a gerek kalmaz. Benimde inşallah nisan mayısa kadar olur da dr a gerek kalmasın inşallah :)
Yanlış anlamayacağını düşündüğüm için söylüyorum canım. Dr un korun yada 1 2 ay dinlendir rahimi falan demedi mi, gerek mi duymadı acaba. Benim dr lar mı çok pinpirikli acaba :olamaz: 2 3 ayrı dr a gidiyorum ben malum riskli gebe.olduğum için. Şimdi bu mayıs ayında 10 haftalık kürtaj olmuştu kesinlkle en az 1 2 ay, ama 3 ay da korunsan çok iyi olur dedi dr. Neyse korundum sonra zaten korunmadığım ay yine hemen hamile kaldım ağustos kimyasal, dr a sordum dinlen istersen yine 1 2 ay dedi bende baktım kimyasal sonrası herkes hemen hamile kalıyo bende deniyim dedim pat yine oldu o da kimyasal :olamaz: ya ben çok kötü örneğim hiç beni takma kafana da işte diyorum öyle. Bu 3 gebelikte de tek ilişki ile oldu bu arada :olamaz::KK53:
Neyse Rabbimin işine kalmış bişey bu kimi kprunmaz kürtaj sonrası öbür ay hamile kalır doğum yapar sağlıkla. Kimi de bekler bekler yıllarca korun dinlen olmaz işte. Yani benim dr lar kimyasala bile aman dinlendir falan diyolar kiii cidden bende belki sorun var bilmiyorum son kimyasaldan sonra benim 4 gün süren regl 7 günü buldu 3 ay. Yoğun parçalı oldu her ay bol ağrılı. İlk kez bu ay benim kanamam tertemiz parçasızdı. İşte bu bana özgüdür belki anca 3 aya temizleniyodır belki rahmim ya ne biliyim. Çok uzun oldu ya kusura bakma canım :olamaz: insan kendi vücudunu tanıyor gerçekten. Sende anlarsın zaten hazırsan tabikii denersin beklemenim anlamı yok ki çok örnek vat kimyasal sonrası sağlıkla gebe kalan inşallah sendr onlardan olursun

Kızlar benim betam düştü 1180 den bugün 814 e düştü 4haftalık falandı sizce kendiliğinden düşermi kürtaja falan gerek yok demi
Canım ağrın sızın varmı dr kontrollerini aksatma allah korusun dış gebelik olmazsa kendiliğinden düşmesini dr lar 1 hafta 10 gün sana bırakır sorar. Sen istemezsen kürtaja alırlar hemen.

Yok kese görüldü ama devam etmedi
Canım o zaman dr un sana bilgi vermesi gerek. İstwrsen 1 hafta 10.gün bekle kanama başlar zaten somrasında da hep kontrollü olmam lazımki içerde parça kalmasın kalırsa yine kürtaj olmak zorunda kalabilirsin. Yada dr garanti olsun diye direkt kürtajı önerir canım. Çok geçmiş olsun en kısa sürede yeni sağlıklı bebiş versin Rabbim

Kızlar benim betam düştü 1180 den bugün 814 e düştü 4haftalık falandı sizce kendiliğinden düşermi kürtaja falan gerek yok demi
İnşallah gerek kalmaz canım . Sıfırlanana kadar takipte kal . Sıfırlanınca bir kontrole gidersin bakarlar parça kaldımı falan diye ..

Hayırlısı olsun tatlım hakkında inşallah 6 ay içinde sapasağlıklı gebeliğin olur da dr a gerek kalmaz. Benimde inşallah nisan mayısa kadar olur da dr a gerek kalmasın inşallah :)
Yanlış anlamayacağını düşündüğüm için söylüyorum canım. Dr un korun yada 1 2 ay dinlendir rahimi falan demedi mi, gerek mi duymadı acaba. Benim dr lar mı çok pinpirikli acaba :olamaz: 2 3 ayrı dr a gidiyorum ben malum riskli gebe.olduğum için. Şimdi bu mayıs ayında 10 haftalık kürtaj olmuştu kesinlkle en az 1 2 ay, ama 3 ay da korunsan çok iyi olur dedi dr. Neyse korundum sonra zaten korunmadığım ay yine hemen hamile kaldım ağustos kimyasal, dr a sordum dinlen istersen yine 1 2 ay dedi bende baktım kimyasal sonrası herkes hemen hamile kalıyo bende deniyim dedim pat yine oldu o da kimyasal :olamaz: ya ben çok kötü örneğim hiç beni takma kafana da işte diyorum öyle. Bu 3 gebelikte de tek ilişki ile oldu bu arada :olamaz::KK53:
Neyse Rabbimin işine kalmış bişey bu kimi kprunmaz kürtaj sonrası öbür ay hamile kalır doğum yapar sağlıkla. Kimi de bekler bekler yıllarca korun dinlen olmaz işte. Yani benim dr lar kimyasala bile aman dinlendir falan diyolar kiii cidden bende belki sorun var bilmiyorum son kimyasaldan sonra benim 4 gün süren regl 7 günü buldu 3 ay. Yoğun parçalı oldu her ay bol ağrılı. İlk kez bu ay benim kanamam tertemiz parçasızdı. İşte bu bana özgüdür belki anca 3 aya temizleniyodır belki rahmim ya ne biliyim. Çok uzun oldu ya kusura bakma canım :olamaz: insan kendi vücudunu tanıyor gerçekten. Sende anlarsın zaten hazırsan tabikii denersin beklemenim anlamı yok ki çok örnek vat kimyasal sonrası sağlıkla gebe kalan inşallah sendr onlardan olursun
Kendi doktorum hiç korun demedi .
Sağlıklı rahım bebeği kabul eder dedi .
Rahmın hazır değilse gebe kalamazsın zaten korunmanı önermiyorum çok erken sonlandırdık zaten ruhen kötüysen sadece korun dedi . Onun harici sağlığın açısından sadece 1 regl dönemi bekle dedi.
Öyle yaptım tekrar hamile kaldım kimyasal oldu .
Bunuda kötüye yormadı çok güzel rahmın hala güzel çalışıyor .. tekrara hamile kalabildin güzel şeyler bunlar dedi .
Yaşadığım süreç doğalmış . 6 yıl korunmadan sonra tek ilişkide gebe kaldın çok sanslısın , sadece kötü bitti ama inan senın yerınde olup en azından hamile kalım diyen çok insan var .. sadece kafana takmanı istemiyorum dedi . Sen kafana taktıkça bünyen bebeği kabul etmıyecek dedi ..
Ve kimyasalı o kdr çok insan yaşıyor ki bilmeezsin dedi . Sende eğer takip etmesen sende bilmicektin dedi çokta haklı ..

Benım reglim gebe kalmadan önce bile parçalı gelirdi.
Reglimde değişen tek şey 7 gün dolu dolu geçerdi . Kürtajdan sonra çok azarlı gün 6 gün sürüyor ama az geliyor ..

Yok kese görüldü ama devam etmedi
Doktorun ne dedi ?
Mesela benımde kese oluştu .. bebek oluştu kalp atımı görüldü daha sonra kalp atışı durdu . 6 haftalıkken gelişm durdu ben 8 haftaya kadar bekledim .
Doktorum istersen sana bir hap verelim dedi . Ama ço ağrılı regl olursun . Ve parça kalırsa kürtaj yapmak zorunda kalıtım dedi .
Ben direk alın dedim .. kürtajı seçtim ..

Ama senın kanaman başlamış sanırım . Benım kanama yoktu . Ama aldırmasaydım 1 2 güne başlayacaktı

H E H E kuzumm nabalim gezmelerdeyiz bakamadim kulube:))

Karnemiz cok iyi maşallah takdir getirdi kuzumm... darisi basiniza insallah..
Sen de iyiymissin masallahh.. hakkimizda hayirlisi..:KK200:

Maria26 Maria26 canim nasilsin iyilestiniz mi iyice calismalar basladi mi :KK8:
Benim sag tarafta kipirdanmalar basladi... :rolleyes:
Ama adama dedim ben cocuk falan istemiyorum yapmicamm.. aa neden dedi
:-)

X