Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
kizlaar birsey sorcam sizlere benim bat'a daha 6 gün var ama kasik agrisi bel agrisi ve ögleden sonralari yorgunlukdan haric hic bi belirtim yok.. öyle yerlesme kanamasida olmadi.. bu durumda olupda hamile olanlar varmi.. pazar yada pazartesi erken gebelik testi yapcam ama hic ümitli degilim

Kızlar 2 li test için 240 tl fiyat verdi hastane normalmi bu test için. Yaptırmayanlarda oluyormuş ama yaptrmakta fayda var değilmi?. Birde bebeğe zararı varmı bu testlerin?
Bebeğe zararı yok bu testletin, gayet iyi fiyatı canım. Riskliler de dr öneriyor aslında. Bana dr istersen bunu yapalım yada istersen grldiğinde radyolog ayrıntılı baksın dedi. O daha da pahalı olabilir belki ama pazartesi gidince dr la beraber karar vericem ben. Enseye gelişime bakarız. Eğer sorun yoksa yaptırmayabilirm. Dr yaptıralım sen rahatla derse de yaptırıırm nasıl olsa kan veriyoruz sadece. İlk bebeğimde benim çıkmıştı mesela ense de çok kalındı, trizomi 18 denmişti kromozom anomalisi, tabi 10 tane dr gidip kesin olmayabilir falan demişlerdi zaten aldırmayı düşünmediğimden beklemiştim .. en azından bu testle için rahatlar, yada Allahım korusun hepsini bir sorun var sa da önceden öğrenip kendini hazırlayabiliyorsun .. dr a ve sana bağlı yani canım.

olabilr neden olmasın bendede yerleşme kanaması vs olmadı hiç herkeste olmalı diye birşey yokki :)
inşallah bebişin seninledirr bu arada erken gebelik testini yarın 5 kala yapabilirsin ben 3 kala yaptım sonucum 42 flndı cıkmıştı 5 kalada yapsam muhtemelen cıkardı cok daha ince bi çizgiyle :)

Ah canım inşallah eşin etkilenmez ilerde de hep böyle devam eder. Bende hamileyken öyleydi. Sonra doğum olunca üşüşürler peşine dk başı bebek görmeye, işin kötüsü oğullarının eşine çocuğuna sevgi göatermesi bazen çok zorlarına gidiyor heralde yarış haline getiryorlar olayı.. arada kalmayan eş varsa sorun olmuyor ama arada kalıyorsa bi yerde maalesef patlak veriliyor. Allah yardım etsin sanada canım çok zor aile binasında oturmak.

Merhaba kızlar, oğlan 2 gündür ateşli onla uğraşıyprum. 3 gündür de benim aşırı arttı bulantılarım. Kusmuyorum diyordum dilimi ısırmayı unuttum hiçbişey yiyemiyprum yersem kusyyorum .. kendime mi oğlana mı yetişicem şaşırdım kaldım. Eşim Allahtan bugün son gün iş, oğlum bari toparlansa da biraz .. kendimde bu kusmalar geçmezse artık ilaç isticem dr dan dayanamaz hale geldi gece bile uyuyamıyorum bulantıdan ..

Mariam çok geçmiş olsun paşamıza da sana da Tuzlu çubuk kraker falan yemeye çalışsan hiç değilse az da olsa midene bir şey girer..

Mariam çok geçmiş olsun paşamıza da sana da Tuzlu çubuk kraker falan yemeye çalışsan hiç değilse az da olsa midene bir şey girer..
Yok canım asla geçmiyor, ben bu haftaya kadar resmen direndim iyi bile dayandım çok sağol canım. Ekmek peynir zeytin biraz rahatlatıyor şimdilik .. valla 1 hafta kaldı sabret diyorum kendi kendime inşallah geçicektir

Bayram üstü eşim camlari silmek istedi . Daha ozamanlar yeni hamileyim progestan kullaniyorum bana gore silmesemde olurdu Allah razi olsun sildi , kv demedigini birakmadi gencken bana niye yapmadilar yaptirsaydin yaparlardi dedim , yok ben onlari is buyurmazdim oyle dedi
Ayni seyi simdi cocukla ilgilense %100yasayacagimdan eminim. Cunku esim babasindan hic ilgi gormemis babam gibi olmak istemiyorum diyor. İmkanimiz olunca tasinmayi dusunuyorum zaten bakalim hakkimizda hayirlisi olsun

Az kaldı canım, 12.haftadan sonra hızla azalacak sende biliyorsun Allah yardımcın olsun çok zor, benim hiç midem bulanmadı çok nadirdir 1-2 kere belki onda bile nasıl zorlandım, rabbim size direnme gücü versin

Yok hayır doktorum sadece balik yagi verdi
18.haftadan sonra magnezyum eksikliği kramp ve ağrı yapıyor, ben 13.haftamdan beri kullanıyorum ki eksik mi diye test yapılmadı rutin veriyor bazı doktorlar. Ağrım geçti mi hayır ama azalıyor öyle adet sancısı gibi vurmuyor doktorunuza bi danışın isterseniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…