Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bazen şeytan çok vesvese veriyor farkındayım ama biliyorumda tabiki bekleyen de bi çok kişi vardır Rabbim herkesin bekleyişini hayırla nasip etsin inşAllah 🤲🏻 Bende öyleyim kuzu girmiycem diyorum çok fazla takmıycam diyorum ki uyguluyorumda ama yine tutmuyor, bu ay da taşınma telaşım vardı takmadım yine olmadı ve yine regl geldi. Nasip olcak zamanımı beklemekten başka çarem yok sanırım. :)
Ben buraya bu mesajı yazdığımda hamileymişim meğer 🙈 evet herkesin dediği gibi en beklemediğim anda geldi bebişimiz 🙏 hamileliğimi öğrendiğim gün randevu vardı aşılama doktorunda görüşmeye gitcektim. Takma düşünme stres yapma diyen çok oluyor ama mümkün değil bunu çok iyi biliyorum ben işe başladım ve o iş bana hem meşgale oldu hemde sebep oldu diyebilirim kendimizi oyalayacak bişeyler bulmak önemli bence canım. Hayırlısı olsun rabbim tez zamanda herkesin kucağını doldursun 🙏

canım ben de seni çok iyi anlıyorum aynı süreçlerden geçiyoruz hepberaber
ben mesela şöyle düşünüyorum buraya girmemezlik yapmıyorum , etkilenmiyorum da , çünkü burada bizler gibi okadar çok arkadaşımız varki
hamilelere seviniyorum , benimle aynı süreci yaşayan insanlardan da güç alıyorum
aslında böyle düşünsen kuzum daha iyi hissedersin
bir de burdan öğrendiğim okadar çok şey olduki
ovulasyon testleri, ilişki zamanları, kürler
en son mesela macun duyup macun aldım
ilk kez yumurtlamam 3 gün sürdü ve ovulasyonda kıpkırmızıyı ilk kez gördüm
biribimize destek ola ola hepimiz bu güzel süreci bazen sırayla,bazen peşpeşe yaşayacağız
moralini sakın bozma dua ederek hep diğer aya umutlu ol kuzum :KK200:
birbirimize destek için varız hepimiz:nazar:

Çok güzel yazmışsın yüreğine sağlık canm ❤ Bi çok şey denedim hiç olumlu bişey görmedim bazen eşim bu duruma da kızıyo ne duysan uyguluyosun sana bi zararı olcak sonra diye korkuyorum diyo. Ovulasyon testinden haberi bile yok ama kaç ay denedim ovu testi ondan da olumlu sonuç alamadım. Oturdum nasibimi zamanımı bekliyorum artık elimden başka bişey gelmiyo çünkü :)
Hamile haberleri duyduğumda bende çok seviniyorum anlatamam diyorum bigün bende güzel haberi vericem biliyorum ama demekki hâla zamanı var.

Ben buraya bu mesajı yazdığımda hamileymişim meğer 🙈 evet herkesin dediği gibi en beklemediğim anda geldi bebişimiz 🙏 hamileliğimi öğrendiğim gün randevu vardı aşılama doktorunda görüşmeye gitcektim. Takma düşünme stres yapma diyen çok oluyor ama mümkün değil bunu çok iyi biliyorum ben işe başladım ve o iş bana hem meşgale oldu hemde sebep oldu diyebilirim kendimizi oyalayacak bişeyler bulmak önemli bence canım. Hayırlısı olsun rabbim tez zamanda herkesin kucağını doldursun 🙏

Çalışıyorum zaten canm kendi işim var direkt bi meşgalem var ki boş kalmıyorum zaten boş zamanda da bi uğraş buluyorum en kötü ihtimal oyun oynuyorum 🤭🙂 Ama ben ne kadar takmıyorum desem de regl zamanı yaklaştıkca acabam oluyo genelde. Bu ay mesela erken geldi Yarın yada perşembe felan bekliyordum dün geldi. Rabbim hepimize hayırlısıyla sağlıkla tez zamanda nasip etsin inşAllah kimseyi bu yolda imtihan etmesin 🤲🏻🤲🏻

Merhaba arkadaşlar konuyu görünce bende tecrübemi paylaşmak isterim 2013 yılında evlendim ve doktor bende rahim duvarı inceliği sebebi ile anne olamıyacagimi soyledi taşıyıcı annelik düşün dedi şok oldum.sonra bir arkadaş tavsiyesi ile her sabah akşam taze sıkılmış nar suyu içtim. 2 ay sonra doktorum bile sol oldu 3 milim olan rahim duvarım 12 milim olmuştu nar suyu deyince defterine kendisi de not aldı. Fakat buna rağmen yine hamile olamayınca doktor bu sefer sende bir sıkıntı görünmüyor dedi eşime sperm testi yaptı 2 milyon cıktı hareket yüzde 4 du bu şekilde imkansıza yakın dedi aşılama önerdi onda bend OHSS oluştu ölümden dondum 1 hafta asm hastanesinde tedavi gördüm tabimden şu çektiler yoğun bakım riski var dendi . Çok korktum sonra tüp bebek dediler ama korktuğumdan denemek bile istemedim. O ara bir arkadaşın annesi bir kadın önerdi kadın eski bir ebe imis babası fitoterapist mis. Kadina gittik bizden sperm testi istedi bana bunun kopyasını vereceksin. Sana bir ilaç yapicam icinde tam 41 çeşit bitki var bunu esin 1.5 ay içecek sonra yeni test yaptır. Eğer artmaz ise ben verdiğin parayı geri vericem dedi . Zaten bu ilaç masrafı ama ben o kadar güveniyorum ki garanti veriyorum dedi artma varsa 2. Kavanoz dan sonra sende bir sorun yoksa hamile kalırsın dedi . Ve ben kavanoz bitmeden hamile kaldım. Kizim şimdi 3 yaşında. 2. Yi istedik ben 2 kez ilaçsız hamile kaldım ama 8 haftayı geçemeden kalbi durdu. Doktor Sperm testi istedi yine düşük çıktı bu sebep olabilir sperm kalitesiz dedi. Şimdi yine o kadına gittim abla biz 2. Yi istiyoruz diye tekrar ilaç yaptırdık ve ben yine olacağından eminim. Sizlere de tavsiye ederim isteyen olursa özelden nosunu paylaşırım

canım ben de seni çok iyi anlıyorum aynı süreçlerden geçiyoruz hepberaber
ben mesela şöyle düşünüyorum buraya girmemezlik yapmıyorum , etkilenmiyorum da , çünkü burada bizler gibi okadar çok arkadaşımız varki
hamilelere seviniyorum , benimle aynı süreci yaşayan insanlardan da güç alıyorum
aslında böyle düşünsen kuzum daha iyi hissedersin
bir de burdan öğrendiğim okadar çok şey olduki
ovulasyon testleri, ilişki zamanları, kürler
en son mesela macun duyup macun aldım
ilk kez yumurtlamam 3 gün sürdü ve ovulasyonda kıpkırmızıyı ilk kez gördüm
biribimize destek ola ola hepimiz bu güzel süreci bazen sırayla,bazen peşpeşe yaşayacağız
moralini sakın bozma dua ederek hep diğer aya umutlu ol kuzum :KK200:
birbirimize destek için varız hepimiz:nazar:
Ayy değerlendirdin mi o 3 günü. Yumurtlama uzun sürünce bak burda kaç kişi hemen gebe kaldık 🙏🏽 hadi inşallah gelsin gÜzel haberler sizlerden de sıra sıra canım 🙏🏽

Çok güzel yazmışsın yüreğine sağlık canm ❤ Bi çok şey denedim hiç olumlu bişey görmedim bazen eşim bu duruma da kızıyo ne duysan uyguluyosun sana bi zararı olcak sonra diye korkuyorum diyo. Ovulasyon testinden haberi bile yok ama kaç ay denedim ovu testi ondan da olumlu sonuç alamadım. Oturdum nasibimi zamanımı bekliyorum artık elimden başka bişey gelmiyo çünkü :)
Hamile haberleri duyduğumda bende çok seviniyorum anlatamam diyorum bigün bende güzel haberi vericem biliyorum ama demekki hâla zamanı var.
Denedin mi bilmiyorum ama şu çörekotu ve eşe keçiboynuzunu deneyin canım ben fayda gördüm ya istiyorum ki hepinizde deneyin inşallah vesile olsun da güzel haber verin 🙏🏽 ama 2 3 ay devam edin keçiboynuzu resmen mucize kendimize bakarken eşlere de destekde bulunmak lazım

Ayy değerlendirdin mi o 3 günü. Yumurtlama uzun sürünce bak burda kaç kişi hemen gebe kaldık 🙏🏽 hadi inşallah gelsin gÜzel haberler sizlerden de sıra sıra canım 🙏🏽
Değerlendirdim kuzumm
İnşallah okadar çok istiyorumki size güzel haber vermeyi
Bugünde bitince kalacak 3 😍

Kızlar idrar testim 45 dakika sonra böyle oldu. 4 gündür bat geçiyor bu nedir bi fikri olan varmı

Eklentiler

• IMG_0748.JPG
    IMG_0748.JPG
    83,7 KB · Görüntüleme: 43
Sevgili hamişler
Acaba sizin göğüsleriniz belirti olarak şişmişmiydi ya da acıyormuydu?
Benimkilerde tık yok da acaba herkes de oluyormuş hassasiyet ya da büyüme?

Denedin mi bilmiyorum ama şu çörekotu ve eşe keçiboynuzunu deneyin canım ben fayda gördüm ya istiyorum ki hepinizde deneyin inşallah vesile olsun da güzel haber verin 🙏🏽 ama 2 3 ay devam edin keçiboynuzu resmen mucize kendimize bakarken eşlere de destekde bulunmak lazım

Eşimin hiç deneyeceğini düşünmüyorum açıkcası. O daha çok moralimi sinirimi bozuyor zaten doğrusu. Sperm testi çok iyi çıkmıştı her doktor gayet güzel demişti bişey denemek istemiyo Bey efendi "ye ters etki ederse" savunması oluyo, öyle de olunca ben daha çok kendimi sorunlu hissediyorum. Allah kimseye yaşatmasın. Çörek otu kürü nasıl onu bilmiyorum canm ?

X