Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar selamm :)
Ben çok bilmiyorum ama bir şey danışmak istiyorum..
Arkadaşım hamile doktor ona progestan mı ne öyle bişiler vermiş..
Düşük riski varmış sanırım düzenli kullanması için. ama etrafında ki herkes ona işte herkese veriliyor ilk 3 ay herkes kullanıyor falan demiş ama; bununla ilgili bilginiz var mı.
hayır ben hamileliğimin başından beri 2 prof 1 doçent 2 uzman olmak sureti ile 5 doktora gittim hiçbiri tehlikem olmadığı halde vermedi :KK70:

benimkiler mi yanlış biliyor:işsiz:
Tabi ki de herkese verilmiyor
Düşük riski olanlara veriliyor canım

Benim doktor beni kandırdı heralde :)
Yoo öyle düşünme canım, benim de kanamam ya da ağrım falan yoktu ama doktor önlem olarak vermişti, biraz doktorun bakış açısına göre değişiyor sanırım, kimi tedbir için veriyor kimi eğer bebek sağlıklıysa zaten tutunur diye gerek görmeyebiliyor.

[QUOTE="Ogrtmnanne, post: 60410177, member:
Çok sağol canim🙂
[/QUOTE]
Doğum günün kutlu olsun nice mutlu sağlıklı huzurlu şansla dolu güzel yaşlara ve Rabbim tez vakitde anneliği yaşatır size inşallah isteyen herkese cümlemize yaşatsın ve tamamına erdirsin inşallah

Yoo öyle düşünme canım, benim de kanamam ya da ağrım falan yoktu ama doktor önlem olarak vermişti, biraz doktorun bakış açısına göre değişiyor sanırım, kimi tedbir için veriyor kimi eğer bebek sağlıklıysa zaten tutunur diye gerek görmeyebiliyor.
Evet canım , bende çok şükür kanama filan bişey olmadı. Doktordan doktora değişiyor olabilir. Sağol açıklaman için :) ne zamana kadar kullandın sen ?

Evet canım , bende çok şükür kanama filan bişey olmadı. Doktordan doktora değişiyor olabilir. Sağol açıklaman için :) ne zamana kadar kullandın sen ?
İlk başta vermişti ilk, 4 haftalık daha çok yeniydi, 100 mg birkaç kutu kullanmıştım, sonra daha ileriki haftalarda plesenta biraz aşağıda olduğu için tekrar vermişti, 200 mg, onu hala kullanıyorum fitil olarak, C.tesi sorarım yine belki artık gerek kalmamıştır.

Arkadaşlar selamm :)
Ben çok bilmiyorum ama bir şey danışmak istiyorum..
Arkadaşım hamile doktor ona progestan mı ne öyle bişiler vermiş..
Düşük riski varmış sanırım düzenli kullanması için. ama etrafında ki herkes ona işte herkese veriliyor ilk 3 ay herkes kullanıyor falan demiş ama; bununla ilgili bilginiz var mı.
hayır ben hamileliğimin başından beri 2 prof 1 doçent 2 uzman olmak sureti ile 5 doktora gittim hiçbiri tehlikem olmadığı halde vermedi :KK70:

benimkiler mi yanlış biliyor:işsiz:
Benim hep riskliydi 4 gebelik geçirmiştm 1 kez bile vermediler canım çünkü bakıyordu kanama lekelenme yok tamam gerek yok diyolardı ama bu gebelikte 4çhaftadan itibarwn kanamalı lekeler olunca hemen verdi dr fitil olarak alıyorum 15 gün sürdü geçti. Dr bıraktıemıyor. 12.haftaya kadar kullanacakmışım. Yani öyle kafasına göre herkese veriliyor diyip verilirmi hiç duymadım. Leke kanama düşüm riski olanlara veriliyor bence. Progestan değeri düşük oluyormuş bizde mesela o leke kanama yapıyormuş. Ya sizin yüksekse kullanınca iyice yükselirse allah korusun vücuda fazla ilaca ne gerek var ki bence sana dr uygun görseydi verirdi boşver. Zaten berbat bi ilaç 🙈

Ablaa benim 4+5 te leke kanamalı oldu ya bekleyemeden gittim mecbur 5+2 de gittik kese de bebiş de gördük 😍 üstten baktı hiç alttan bakmadı zaten gerek yok dedi
karından gördüğünü hatırladım da kaçtın onu hatırlayamadım.. senin hesaba göre mi 5+2 ultrason sonucu mu 5+2 kuzu.. cumaya aldım randevuyu mecbur cumartesi adam doluymuş.. görünücek mi derdindeyim.

Maria26 Maria26 canım biz seninle aynıyız sanırım :)
kaç hafta kaç günlük senin ki boyu ne kadardı biraz bhseder misin :)
Evet canım aslında benimde doğum şubat 1 ama ben öyle 31 ocak yaptım 😁 belki sezeryan olur zaten 3 5 gün önce olur doğum diye.en son gttiğiimde böyleydi 😍 7 haftalık ama kıbırdamaya başlamış, bende gördüm resmen vucudu oynuyordu ya🙈 bu çok haraketli aceleci olacak dedi hatta dr dalga geçti 🙈 20190618_112047.jpg

karından gördüğünü hatırladım da kaçtın onu hatırlayamadım.. senin hesaba göre mi 5+2 ultrason sonucu mu 5+2 kuzu.. cumaya aldım randevuyu mecbur cumartesi adam doluymuş.. görünücek mi derdindeyim.
Kaç oluyosun cuma günü. Sata göre galiba 5+1 di abla, ultrasonda 5+2 çıkmıştı bebek görünmese bile bence kese görünür yaa benim dr baya baktı 15 20 dk inceledi bide bastırıd biraz bebeği de görelim dedi gördü

Kaç oluyosun cuma günü. Sata göre galiba 5+1 di abla, ultrasonda 5+2 çıkmıştı bebek görünmese bile bence kese görünür yaa benim dr baya baktı 15 20 dk inceledi bide bastırıd biraz bebeği de görelim dedi gördü
cuma sata göre 5+1 oluyor kuzu inşallah görür yaa olmadı kesemizi görelim.. özele aldım ki ilk bir iki randevu giderim rahat rahat baksın iki konuşsun... sonrasında devlete devam ederiz. :)

cuma sata göre 5+1 oluyor kuzu inşallah görür yaa olmadı kesemizi görelim.. özele aldım ki ilk bir iki randevu giderim rahat rahat baksın iki konuşsun... sonrasında devlete devam ederiz. :)
En iyisini yapmışsın valla abla. Sen dr a de uuzun baksın 😍🙏🏽 inşallah kese kesin görür de bebiş de görse bonus olur 😍😍

X