Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İyi düşün canım bol bol dua et. Rababim hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin hepimize. Son regl tarihin neydi ?Daha 4 haftalık filandır muhtemelen minnoş :) Cümlemizin de kalbindekini versin tatlım.Biz ne kadar sağlıklı beslenirsek o kadar sağlıklı ve hızlı gelişir. Ben ilk duyduğumda doktorumu aradım o da bana 2 günde 1 tahlili tekrarla eğer 2 kat artış varsa problem yoktur 2 hafta sonra gel demişti. gittim gene göremedik keseyi. Beta 5000 olmadan kese görünmüyor. 3 gün sonra gittikte görebildik çok şükür. Biri bitiyo diğeri başlıyo. Şimdi de kalp atışını duymak için 2 hafta sonra gel dedi , sabırsızlıkla bekliyorum :) En önemli şey ceviz , ihmal etme.

Ya gercekten icimi cok rahatlattiniz ne guzel yazmissin tesekkurler canim benim iki hafta sonra gidelim bakalim ben iki gun sonra tekrar test vereyim bakalim sabırlı olmak ta lazim tabi.Bir de vajinal ultrason da dusuk tehlikesi varmiy miş bi tanidik ablam oyle soyledi USG de daha net görülüyor bence birde ozele gidio baktiracaktim suan korktum vazgectim

Canım son regl tarihim 27 mayis 5 haftalik anca

Ben ilk gittiğimde doktor vjinal ultrasondan görünür bakalımmı dedi , ben gerek yok 3 gün bekleriz dedim. Doktorum da bence de gerek yok dedi.Benim doktorum görevi gereği soruyor ancak vajinal ultrason taraflısı değil. Arkadaşım yeni doğum yaptı. İlk gittiğinde ona bakmışlar alttan ve kızın 2 gün kanaması oldu. Başka doktora gitti ağlaya ağlaya. Bazı doktorlar zararısız diyor baazıları gerek yok diyor. Benm fikrimce de gerek yok. 2 hafta merakla beklerim heycanla aklımda şüphe kalacağına... Bi de bana progestan verdi , ilk gebeliklerde ve ilk 3 ayda düşük riski olduğundan. İlacımı da kullanıyorum çok şükür birşeyim yok. Bi de herkesi çok dinlememek gerekiyor. Bana senin ki dış gebeliktir diyerek boş boş konuşup ağlatanlar bile oldu. Herkes bu sürede doktor kesiliyo insanın başına zaten ...

Canım son regl tarihim 27 mayis 5 haftalik anca
selam hayırlı olsun gebeliğin..:) ama görememişsin keseyi sanırım benim de sat 31 mayıs aynı gibiyiz cuma günü de ben gidecem inşallah görürüz yaa aslında beklicektim fakat yola çıkıcam gitmeden bir görüşelim istedik.

Ooo cok cok yakiniz ayni hemen hemen ne guzel
Ya vajinal ultrasinda belli oluyormuş biz devlete gidince pek ilgilenilmedi karında görünmemesi normalmiş yani

Kızlar ben öğretmenim. Hiç etkilemezdi beni salya sümük vs bugün bi anda koşarak tuvalete gitmem gerekti mide bulantısından. Bu da psikolojikse yok artık diyeceğim

Ooo cok cok yakiniz ayni hemen hemen ne guzel
Ya vajinal ultrasinda belli oluyormuş biz devlete gidince pek ilgilenilmedi karında görünmemesi normalmiş yani
:)) canım o senin bebeğin onların hiç bişeyi :) vajinal bakalım dediler mi sen mi istemedin? neyse biraz beklicez artık..
evet evet arayı da kapatır onlar sanırım :)
ben de 1 2 özele gideyim sonrasında devlete bağlarız tekrar, kızım eşim görmek istediğinde tekrar özele gideriz.. ama kısmetse doğumu devlette yaparım diye düşünüyorum:)

Mervecim icimi cok rahatlatiyorsun konusmak cok iyi geliyor bana şuan iki hafta beklerim ya o zaman sorun degil progesteronu yeni mi verdi bende mi alayim sence kullansam iyi olur degil mi ? Bu manyak doktor bana sadece folik asit verdi onu bende biliyorum o kadar da progesteron alsam sorun olur mu
Kız ne istememesi sormadi ki bisey eşimi de alsaydık içeriye dedim o kadar vaktimiz yok dedi hey allahim ya ama vajinali tavsiye etmiyor kimse oysa o daha ayrıntılı bi cihaz kanama oluyormuş vajinalden sonra.Ozele gidicem ama haftaya yine belki gosterir gari kendini yozgat fasulyesi şey

yok vajinalin tehlikesi yok kanaması olacağı varmış olmuş... öyle olsa neden vajinal baksınlar kuzu.. ha ama tercih senin tabi ki.. beklerim diyorsan beklersin.. :) şurda bir hafta on gün fark eder.

inşallah cuma görürüz biz de ya

Yok canım doktorun vermeden kullanma , herkeste aynı olacak diye birşey yok. Doktorunun verdiği dışında ilaç kullanma.

Arkadaşlar selamm :)
Ben çok bilmiyorum ama bir şey danışmak istiyorum..
Arkadaşım hamile doktor ona progestan mı ne öyle bişiler vermiş..
Düşük riski varmış sanırım düzenli kullanması için. ama etrafında ki herkes ona işte herkese veriliyor ilk 3 ay herkes kullanıyor falan demiş ama; bununla ilgili bilginiz var mı.
hayır ben hamileliğimin başından beri 2 prof 1 doçent 2 uzman olmak sureti ile 5 doktora gittim hiçbiri tehlikem olmadığı halde vermedi

benimkiler mi yanlış biliyor

Ben bi hafta sonra başka bir doktora gideyim özelde guvenebilcegim doktor tipleri var mi araştırayim inşallah gorursun canim bu arada bende Aydınlıyım

Ben bi hafta sonra başka bir doktora gideyim özelde guvenebilcegim doktor tipleri var mi araştırayim inşallah gorursun canim bu arada bende Aydınlıyım
benim kızımın doğum tarihinden esinlendim aydınla ilişkim didim e geleceğiz inşallaaah :)

amin inşallah görelim yaa.. bir de yola çıkamazsın diyormuşş Allahh esirgesinn ağzımla demiş olmayımm :))) iptal iptal iptal

Hayır canım öyle bir şey Yok benim de kızım da hiçbir tehlikem yoktu kullanmadım progestan felan onu düşük tehlikesi olanlara veriyorlar ilk üç ay

Hayır canım öyle bir şey Yok benim de kızım da hiçbir tehlikem yoktu kullanmadım progestan felan onu düşük tehlikesi olanlara veriyorlar ilk üç ay
Yani o zaman benim kullanmıyor olmam normal bu durumda..
Hayır arkadaşım kafamı kurcaladı sabah konuştuk işte kullanmak gerekiyormuş, düşüğü önlüyormuş herkese veriliyormuş aslında sana neden vermediler acaba dedi de, ben 5 doktora gittim öyle bişi olsa 1 i vermese diğeri verirdi mutLaka

Gönlünü ferah tut dikkatli ol gerisini Allaha bırak canım ...
Didim mi? Bende kuşadası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…