Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kansızlık olmasın diye de her sabah pekmez içmeye başladım. Artık 100 kiloyken doğururum ben heralde :)
Benim dr um oğlumda sabah aç karnına pekmez, sütü mutlaka gece yatarken iç deddi bende 1 bardak içerdi sadece canım. Olsun ya sağlıklı dopsun da bebeişler 😊 benimde bulantılar bitsin başlarım pekmez içmeye şu an kan değerlerim iyi çok şükür

Benimde gebelik öncesi 2.5 du sonra hamileliğin 1.ayında hemen baktık 2.5 tu yine ilaca gerek yok dedi. Ama şimdi 1 ay sonra 0.5 e düştü yaa. 1 ay da bu kadar düştü. Dr 0.5 ile 2.5 arası normal 1 ay daha bekleyelim bakalım diyor da ben geç kalma korkusuna stresine girdim. Geçen sene 6 haftalıkken öğrendik 0.1di tsh ama t4 değerlerim de alt üst olmuştu, başka bir dr ihmaline kurban gittim. Bana gerek yok yükselir sonra dedi 4 hafta sonra kalbi durdu maalesef. Şimdi hepsini değiştim dr ların tabi. Tamam bende prof oldum ya şu lanet t4 yükselmedikçe sorun yok ama ya birden yükselirse diye korkuyorum. Azda olsa ilaca başlatmalı diye düşündüm o yüzden başka bir daha iyi dr dan fikir alacağım inşallah canım. Senin ki gayet iyi. Gebelikte düşüyormuş biraz zaten normal dedi geçti dr moralim bozuldu ben diken üstündeyim zaten. Neyse içim rahatalr en azından gideyim de başka dr a
aynen git kuzum içinde küçükte olsa bi şüphe kalmasın :)
alalhın izniyle bi problem cıkmaz inşallahh

Senin düşen troit mi? Benimde bu ay tahlilimde saglik ocagi 8e falan cikmisti. Her zaman gittigim doktora gittim 2hafta sonra 3e dusmus doz yukseltti. Ne kadar zor ya Rabbim sifa versin
Tsh canım. T4 t3 değerlerim normal. Tsh 0.5 normali aslında 0.5-2.5 yükselmesi riskli düşmesi sıkıntı değil korkma dedi ama bana korkma dedi yani ben diken üstündeyim şu 3 ayı tamamlayabilsek diye .. ben 1 yıldır hipertiroid tedavi oldum camım 2 ay kesti ilacı dr. Ben kesmesek gebelikte devam etsek dedim o ısrarla gerek yok bebeğe fazla ilaç gider dedi. Şimdi düştü ya değerim ona kızdım ben dr a. Belki düşük doz ilaç verse düşmicek işte .. beni hep zaten 0.0001 lerdeydi aylardır ilk kez 2 ye çıktı hamile kaldım eee şimdi tekrar düşüyo işte başıma ağrılar girdi 😑 cumartesi olsa da hemen önce kadın doğuma gideyim. Bakalım ne dicek dr

Tsh canım. T4 t3 değerlerim normal. Tsh 0.5 normali aslında 0.5-2.5 yükselmesi riskli düşmesi sıkıntı değil korkma dedi ama bana korkma dedi yani ben diken üstündeyim şu 3 ayı tamamlayabilsek diye .. ben 1 yıldır hipertiroid tedavi oldum camım 2 ay kesti ilacı dr. Ben kesmesek gebelikte devam etsek dedim o ısrarla gerek yok bebeğe fazla ilaç gider dedi. Şimdi düştü ya değerim ona kızdım ben dr a. Belki düşük doz ilaç verse düşmicek işte .. beni hep zaten 0.0001 lerdeydi aylardır ilk kez 2 ye çıktı hamile kaldım eee şimdi tekrar düşüyo işte başıma ağrılar girdi 😑 cumartesi olsa da hemen önce kadın doğuma gideyim. Bakalım ne dicek dr
kızım ne geriyosun kendini 0,5 normal sınırlar arasında işte yükseği tehlikeli düşüğünde sıkıntı olmaz da demiş... zaten kendin de diyosunn benim hepp 00001 diye .. ee şimdi kendini gerip bebişimi neden üzüyosuun ama lütfenn hadi.. ben mutlu meryemi istiyommm :KK200:

Benim dr um oğlumda sabah aç karnına pekmez, sütü mutlaka gece yatarken iç deddi bende 1 bardak içerdi sadece canım. Olsun ya sağlıklı dopsun da bebeişler 😊 benimde bulantılar bitsin başlarım pekmez içmeye şu an kan değerlerim iyi çok şükür
Ben pekmez hayattta sevmem de içmem de ama işte sırf şu riski atlatayım iyi ve sağlıklı olsun diye katlanıyorum :KK43:
Diyetisyene de gittim , kilo veremezsin ama kilonu koruyabiliriz dedi. Sigara içiyodum bi de ben :KK43: Kesin kilo alcam kesin

Ben pekmez hayattta sevmem de içmem de ama işte sırf şu riski atlatayım iyi ve sağlıklı olsun diye katlanıyorum :KK43:
Diyetisyene de gittim , kilo veremezsin ama kilonu koruyabiliriz dedi. Sigara içiyodum bi de ben :KK43: Kesin kilo alcam kesin
Kaç kilosun canım şu an sağlıklı olun da varsın kilo al verirsin elbet

Kaç kilosun canım şu an sağlıklı olun da varsın kilo al verirsin elbet
Şu anda 68 kiloyum canım , diyetisyen eğer sağlıklı ve dengeli beslenirsen 75 ile doğum yaparsın dedi. 68 i koruyarak s adece bebeğin ve eşinin kilosu eklenirse 74-75 civarı oluyorum işte. Tabi ki , o sağlıklı olsun da ben her şekil de veririm allahın izniyle..

kaç kg ile hamile kaldın hepimizin ortak derdi heralde cok kg almamak :KK70:

kaç kg ile hamile kaldın hepimizin ortak derdi heralde cok kg almamak :KK70:
Canım mben anlamadım ki geçen hafta kilo aldım diye yakınıyodum. 70 kiloydum. Bugün bi tartıldım 68 e düşmüşüm. Normal de kilom 63-64 dü. şu anda sabahtan beri 3 litre su içmişim yemek yedim ve tok karnına 68 kilo geldim. sen kaç kiloyla hamile kaldın ?

X