Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aman aman sakın dur 1 hafta dinlen. Abşa tavsiyesi dinle sen :) ben geçen sene kürtajdan sonra böyle aman bişeyim yok dedim temziliğe vurdum kendimi stresten. Sonra gece bi ateşlendim sıtma tuttu fenalaştım. Salak gibi yordum kendimi sonra 1 hafa yattım anca iyileştim. Vücut şu an hastalıklara açık kuzum aman dikkat et 🙏🏽 sıkıkırsan çık gez dolaş dışarda biraz yürü temiz hava al

Bende temizlikle dünyayı unutanlardanim 😊 7 haftadır hamileyim diye geziyorum bu sabah dank etti artık

Aynen öyle valla bu gece hiç rüya görmedim sabah kalktığımda kendimi garip suçlu hissettim sen tarihlerden iyi anlıyorsun erkânmı davrandım biraz dahamı bekleseydim yada başka doktora mi gözükseydim bilmiyorum emindim sanki çünkü son adet tarihim 4 mayıs çatlama 20si olsa 29unda ogrendim geç dollenme olsa aslında bu kadr erken öğrenmezdim dimi diğer kese ondan ufakti hele o imkansız en son ilişkim korumasız 22 mayıs bidada stm iki kere anca olmuştur oda korunmalı yani mantıken aslında imkansız di sonra gözükmesi geç dollenme olsa dahi bu zamana kadar gözükürdü dimi erken davranmadım 😑😔

Canım hiç suçlama kendini, tamam başka bir dr görünebilrdin ama şöyle bişey var o senin dr undu biz bilemeyiz ama onlar daha iyi anlıyorlar. Ve gerçekten hissediyor insan. Ben kimyasalları saymazsam 4 gebelik yaşadım. 3ünde de anladım hep kötü his vardı içimde, hep mutsuzdum, hayal kuramazdım, her gece kötü rüyalar görrüdüm, yani hissederdim hep bişey olacak derdim bağlanmak istemezdim. Oğlumda o kadar farklıydı ki peşpeşe hamile kalmıştım, ölü doğum, arkası dış gebelik, hemen arkasına 3.ayda oğluma hamileydim ve o kadar rahattım ki çok huzurluydum. Geçen yılki gebeliğimde hep ağlıyordum 10.haftaya kadar kesin bişey olacak, lendimi hep kötü hissettim her sabah kötü uyandım kötü rüyalar gördüm. Ve ben hissettim bi anda bomboş kaldı içim sanki tüm belirtiler çekildi, karnıma dokundum doluluk hissi bile gitmişti sanki akşam dr a gittik yoktu kalp atışı, ertesi gün kendi dr a gidince kesinleşmişti zaten. İnsanoğlu neler neler yaşıyoruz hep yaşadıklarımdan ders aldım her zaman alırım. Şimdi bu gebeliğimde de rahatım çok şükür, şimdilik kötü hissim yok ama Allah ne verir ne yaşatır bilemem. Sabredelim yeterki 🙏🏽 sende sabrının mükafatını alacaksın kuzum

Aynen öyle valla bu gece hiç rüya görmedim sabah kalktığımda kendimi garip suçlu hissettim sen tarihlerden iyi anlıyorsun erkânmı davrandım biraz dahamı bekleseydim yada başka doktora mi gözükseydim bilmiyorum emindim sanki çünkü son adet tarihim 4 mayıs çatlama 20si olsa 29unda ogrendim geç dollenme olsa aslında bu kadr erken öğrenmezdim dimi diğer kese ondan ufakti hele o imkansız en son ilişkim korumasız 22 mayıs bidada stm iki kere anca olmuştur oda korunmalı yani mantıken aslında imkansız di sonra gözükmesi geç dollenme olsa dahi bu zamana kadar gözükürdü dimi erken davranmadım 😑😔
Kuzum artık bunu düşünmen için çok geç hiiiç kendini üzme .
Doktorun zaten gerekeni söylemiştir.

Doktoruna güven hiçççç aklını böyle saçama seylerle meşgul etme .
Bunlarla ilgili konular okuma.
Mesela ben o süreçte çok doktor gezdim .
Hepsinden bir umut ışığı aradım.
Ta kii elçin kanama alanı olusmuş denilene kadar . O gün aldırdım .
Ama gel gör ki kayınvalideme göre bebek 3 aylıkken canlancaktı 😹😹

Canım 13
Haftaya kadar bakılıyor diye biliyorum. Ben daha önce 2 gebeliğimde 11+3 11+4 gibi çğırmıştı dr lar öyle yaptıemıştım. Şimdide dr en son gittiğimde öyle demişti hesaplamıştı, 11+4 11+5 gibi randevuyu ayarlarız demişti. Senin dr un bu tarihi verdiyse tabiki sıkıntı yok dediğim gibi zaten 13.haftaya kadar vakit var
İkili test için geliceksin dedi tarih falan vermedi kuzum. Bende öyle yaparım geç kaldıysam da yaptırmam çok gerekli değil

Canım hiç suçlama kendini, tamam başka bir dr görünebilrdin ama şöyle bişey var o senin dr undu biz bilemeyiz ama onlar daha iyi anlıyorlar. Ve gerçekten hissediyor insan. Ben kimyasalları saymazsam 4 gebelik yaşadım. 3ünde de anladım hep kötü his vardı içimde, hep mutsuzdum, hayal kuramazdım, her gece kötü rüyalar görrüdüm, yani hissederdim hep bişey olacak derdim bağlanmak istemezdim. Oğlumda o kadar farklıydı ki peşpeşe hamile kalmıştım, ölü doğum, arkası dış gebelik, hemen arkasına 3.ayda oğluma hamileydim ve o kadar rahattım ki çok huzurluydum. Geçen yılki gebeliğimde hep ağlıyordum 10.haftaya kadar kesin bişey olacak, lendimi hep kötü hissettim her sabah kötü uyandım kötü rüyalar gördüm. Ve ben hissettim bi anda bomboş kaldı içim sanki tüm belirtiler çekildi, karnıma dokundum doluluk hissi bile gitmişti sanki akşam dr a gittik yoktu kalp atışı, ertesi gün kendi dr a gidince kesinleşmişti zaten. İnsanoğlu neler neler yaşıyoruz hep yaşadıklarımdan ders aldım her zaman alırım. Şimdi bu gebeliğimde de rahatım çok şükür, şimdilik kötü hissim yok ama Allah ne verir ne yaşatır bilemem. Sabredelim yeterki 🙏🏽 sende sabrının mükafatını alacaksın kuzum

Bilmiyorum bende emindim kötü şeyler olacağına hamile olduğumu öğrendiğimden beri her gece kabus şeklinde rüyalar gördüm bebekle ilgili dün bile boş gebelik olduğunu gördüm doktor karnından baktığında kese baya büyümüştü geçen haftaya gore doktor tek kelime etmeden bu boş dedim dakikalarca baktı bazen kenarda okuyor dedi

Anne babanın huylarına çeker kuzum 😹 benım bebekleiğim çok usluymusta eşimin fena eğer babasına çekerse ben yandım 😹😹😹
Ultrasonda gördüğümüz kadar babaya benziyo bakalım sonumuz hayır olsun 😂😂
Bu kızların hepsi mi babaya cekiyor acaba? Benimki de sanki babasına çekmiş gibi utrasyonda babası gibi uzanıyordu🤣 Ellerini aynı onun gibi birleştirip uyuyordu minik cadım🥰

Kenarda oluyor dedi sesi bile açtı belki duyulur diye yok dedi alttan bakalım öylede baktı dedi idrarını yap öylede bakayım alttan yaptım tekrar gittim alttan baktı yol kesesini aradı oda yok küçük keseye baktı ondada yok beklemeyelim dediğinde hiç tereddüt etmedim emindim çünkü artık geç dollenme dahi olsa gözükmesi lazım di ama bu sabah suçlu uyanmak yanlismi yaptım hissi kötü etti beni

İkili test için geliceksin dedi tarih falan vermedi kuzum. Bende öyle yaparım geç kaldıysam da yaptırmam çok gerekli değil
Aynen canım boşver. Bizde enseye bakıcaz gelişimine bakarız dedi, ya ayrıntılı bi doplerr de renkli bakarız geldiğin gün yada istersen için rahat olsun diye ikili testi yapalım stresinde azalır rahatlarsın dedi ama bilmiyorum. Bakalım o haftada gidince karar vereceğim.

Kuzum artık bunu düşünmen için çok geç hiiiç kendini üzme .
Doktorun zaten gerekeni söylemiştir.

Doktoruna güven hiçççç aklını böyle saçama seylerle meşgul etme .
Bunlarla ilgili konular okuma.
Mesela ben o süreçte çok doktor gezdim .
Hepsinden bir umut ışığı aradım.
Ta kii elçin kanama alanı olusmuş denilene kadar . O gün aldırdım .
Ama gel gör ki kayınvalideme göre bebek 3 aylıkken canlancaktı 😹😹

Bilmiyorum normalde hislerim kuvvetlidir zerre tereddüt etmedim doktor alalım dediğinde emindim sanki kaynanamlar felan annemler kimse bekle demedi yada başka doktora gözükun demediler tecrübeli oldukları için belkide bilmiyorum dün çok iyiydim bu sabah niye böyle hissettim bilmiyorum of seninse canını sıkıyorum neye kuzum boşver geçer birazdan fit alışverişini yap aldıklarının resmini mutlaka at bak ben çok seviyorum bebis eşyalarını özellikle bebek arabaları farklı modellerini bekliyorum fotoraf

Bilmiyorum bende emindim kötü şeyler olacağına hamile olduğumu öğrendiğimden beri her gece kabus şeklinde rüyalar gördüm bebekle ilgili dün bile boş gebelik olduğunu gördüm doktor karnından baktığında kese baya büyümüştü geçen haftaya gore doktor tek kelime etmeden bu boş dedim dakikalarca baktı bazen kenarda okuyor dedi
Hiç kendini yıpratma düşünme canım dr una güven, bebek olsaydı kenarda köşede olurdu ve görürdü emin ol. Vakumla da alamazdı bence yani, ben 3 kürtaj oldu 3ü de kazıyarak alındı. Geçti gitti bir daha da olmayacak Allahın izni ile 🙏🏽

Aynen canım boşver. Bizde enseye bakıcaz gelişimine bakarız dedi, ya ayrıntılı bi doplerr de renkli bakarız geldiğin gün yada istersen için rahat olsun diye ikili testi yapalım stresinde azalır rahatlarsın dedi ama bilmiyorum. Bakalım o haftada gidince karar vereceğim.
Renkli doppler fikri iyiymiş 😊

X