Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba arkadaslar Uzun zamandir takip ediyorum sizleri ikinci defa yaziyorum. Ben de 3,5 yillik evliyim. Biz de 6 aydir deniyoruz ama olmuyor; duzenli doktor kontrollerini takip eden birisiyim. 6 ay önce doktorum yumurtalik kistlerin var istersen “dogum kontrol hapi “ na baslatabilirim seni demisti. Ben istemedim sogan kürünü denedim.sogan kürünü denedikten 1 ay sonra benden (yari iltihapli-yari kanli mukus gibi bisey) geldi. Ayni zamanda da calismalara devam ettigimiz icin ben yerlesme kanamasi oldugunu dusunup cok mutlu olmustum. ( sevincten az daha trafik kazasi yapiyordum:) ama degilmis hemen 4 gun sonrasinda adet oldum. Dün 6 ay sonra yine doktora göründüm tertemiz cikti ultrason ve kan tahlillerim. Ve doktor yumurtluyorsun suan, denemelere devam edin dedi. Ben sasirdim cunki ovulasyon testi kullandigim icin uzun zamandir; adim gibi bilirim yumurtlama gunlerimi ve vucudumdaki degismeleri. (Sanirim iki haftadir havuc-incir kürü yapiyorum o yuzden erken yumurtladigimi düsünüyorum)
Simdi arkadaslarim benim hikayem böyle
2 sorum olacak sizlere?
1. Hamile kalmada cok ise yaradigini okudum-duydum incir-havuc kurunun. Deneyenler var mi aranizda?
2. Bi de doktor subata kadar hamile kalamazsan tibbi calismalara baslariz dedi. Process nasil isliyor ki tibbi calismalar derken?( yasim 27 acikcasi ben 1 yil kadar dogal yolla denemek istiyorum.sizler ne önerirsiniz?)
BILIYORUM COK UZUNNN OLDU ARKADASLAR..AMA TECRUBELERINIZDEN YARARLANMAYA O KADAR IHTIYACIM VAR KI.. KOCAMAN TESEKKURLER

Gunaydinn, uyguladigin kuru hic kullanmadim.ancak A vitaminin( havucta var) gebeligi geciktirdigini Dr.soylemisti..yasin daha genc.1 yil daha gebeligin kendiliginden olmasini beklemen daha iyi olur.ancak herhangi bir saglik sorunun yok ise..hormonlarinin duzeyi falan gibi.tibbi calisma dedigi sanirim klomen gibi yumurta gelistirici ilaclar ile baslangic yapmak veya rahim filmi cektirmek gibi olabilir..sen gonlunu ferah tut.hersey vakti zamani geldiginde gerceklesir.İnsallah tez vakitte bebegine kavusursun canim.

BetulMuratErdem BetulMuratErdem İyiyim çok şükür.Düşünüyorum,korunmayı bırakınca bi dış gebelik atlattım şimdi mecburi korunma var bitince devam inşallah :)

YANI ŞUAN BEL AĞRIM VAR ADET OLCAKMISIM GİBİ KASIK AĞRIM GELIYO ARADA AMA BİŞİ YOK SANIRIM REGLİ OLCAM KESTİM ÜMİDİ BU AY
İnşllah olmazsın canım benim daha 2 hafta var bende Ümit’i kestin yine idrar yolu enfeksiyonu oldum sanırım okadar çok kaşık ağrım varki bıktım bu enfeksiyon dan:KK43:

kızlar ben hala regl olmadım bat 6 kasımdı. 2 gün önce kan testi de negatifti 0.100. gecikmezdi böyle reglm

Merhaba arkadaslar Uzun zamandir takip ediyorum sizleri ikinci defa yaziyorum. Ben de 3,5 yillik evliyim. Biz de 6 aydir deniyoruz ama olmuyor; duzenli doktor kontrollerini takip eden birisiyim. 6 ay önce doktorum yumurtalik kistlerin var istersen “dogum kontrol hapi “ na baslatabilirim seni demisti. Ben istemedim sogan kürünü denedim.sogan kürünü denedikten 1 ay sonra benden (yari iltihapli-yari kanli mukus gibi bisey) geldi. Ayni zamanda da calismalara devam ettigimiz icin ben yerlesme kanamasi oldugunu dusunup cok mutlu olmustum. ( sevincten az daha trafik kazasi yapiyordum:) ama degilmis hemen 4 gun sonrasinda adet oldum. Dün 6 ay sonra yine doktora göründüm tertemiz cikti ultrason ve kan tahlillerim. Ve doktor yumurtluyorsun suan, denemelere devam edin dedi. Ben sasirdim cunki ovulasyon testi kullandigim icin uzun zamandir; adim gibi bilirim yumurtlama gunlerimi ve vucudumdaki degismeleri. (Sanirim iki haftadir havuc-incir kürü yapiyorum o yuzden erken yumurtladigimi düsünüyorum)
Simdi arkadaslarim benim hikayem böyle
2 sorum olacak sizlere?
1. Hamile kalmada cok ise yaradigini okudum-duydum incir-havuc kurunun. Deneyenler var mi aranizda?
2. Bi de doktor subata kadar hamile kalamazsan tibbi calismalara baslariz dedi. Process nasil isliyor ki tibbi calismalar derken?( yasim 27 acikcasi ben 1 yil kadar dogal yolla denemek istiyorum.sizler ne önerirsiniz?)
BILIYORUM COK UZUNNN OLDU ARKADASLAR..AMA TECRUBELERINIZDEN YARARLANMAYA O KADAR IHTIYACIM VAR KI.. KOCAMAN TESEKKURLER
Merhabalar .. İncir ve havuç kürnü birlikte kullanmadım . Sadece incir kürünü yumurtlamama yakın 1 hafta belki daha az bir süre kullandım ve bıraktım . Şu an (inşallah sağlıklıdır) gebeyim ❤️ Hekimler de 1 yıla kadar kendi denemelerimizle devamında ise çatlatma iğnesi birtakım ilaçlarla yumurta büyütme eğer eşte spermlerle alakalı bir durum varsa ilaç veya ameliyatla tedavi gibi kişiye göre değişen uygulamalar yapılıyor . Kendinizi strese sokmayın .. Hayırlı vakitte sağlıklı gebeliğiniz olur umarım ❤️

Yok güzelim kendimi kurmadım da hemşirem bugün değerin çok düşük takipli gidelim kendini herşeye hazırla . İlla kötü birşey olacak değil ama çok çok yeni daha dedi . İster istemez meraklandım bende .. Ben sağlıklı olduğunu hissediyorum ❤️ Rabbim sınamasın çok zor ama en azından herhangibir benzer belirtim varsa dikaltli ve takipli olmak adına sordum ❤️
Canım benim gecenki hamilelegimde bir hafta gece 67 çıkmıştı geç döllenme olabilir demişlerdi yani seninki benimkine göre çok çok iyi.. önemli olan düzenli artması iki günde bir baktır canım için rahat etsin..

Kızlar kendimde hiçbir belirti aramadan sadece ateş ölme yöntemi ile gidiyorum şimdilik ateşim böyle ilerliyo inşallah düşmez, benim tek ilişki oldu çift çizginin ertesi günü oldu o da, oyüzden umutlanmıyorum hiç inşallah bi mucize olur sürpriz olur bana eğer olursa.

Eklentiler

• 24878A12-C74C-43D2-A0EE-BF25D02A5851.png
    24878A12-C74C-43D2-A0EE-BF25D02A5851.png
    175,4 KB · Görüntüleme: 130
X