Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar kendimde hiçbir belirti aramadan sadece ateş ölme yöntemi ile gidiyorum şimdilik ateşim böyle ilerliyo inşallah düşmez, benim tek ilişki oldu çift çizginin ertesi günü oldu o da, oyüzden umutlanmıyorum hiç inşallah bi mucize olur sürpriz olur bana eğer olursa.
Çok hassas bu ateş ölçme şeysi :KK49: Dikkatli takip gerektiriyor sabrını takdir ettim :KK200: Hayırlısı inşallah :anneadayı::KK200:

Gunaydinn, uyguladigin kuru hic kullanmadim.ancak A vitaminin( havucta var) gebeligi geciktirdigini Dr.soylemisti..yasin daha genc.1 yil daha gebeligin kendiliginden olmasini beklemen daha iyi olur.ancak herhangi bir saglik sorunun yok ise..hormonlarinin duzeyi falan gibi.tibbi calisma dedigi sanirim klomen gibi yumurta gelistirici ilaclar ile baslangic yapmak veya rahim filmi cektirmek gibi olabilir..sen gonlunu ferah tut.hersey vakti zamani geldiginde gerceklesir.İnsallah tez vakitte bebegine kavusursun canim.
Canim ama burda bir kaç arkadaş günde 2 3 havuç yiyorum,yumurta için cok iyi falan gibi biseyler demisti.valla bende onlara kanıp yedim bile demek yanlış istihparatmis :KK43:((

Arel13 Arel13 cnm ben bugün regl oldum 3 gün gecikti kanda da baktırmıştım ama negatif çıktı bugünde hasta olarak uyandım 2 cmlik kist var ondan gecikti sanırım :KK43:(( çok üzgünüm

Merhaba arkadaslar Uzun zamandir takip ediyorum sizleri ikinci defa yaziyorum. Ben de 3,5 yillik evliyim. Biz de 6 aydir deniyoruz ama olmuyor; duzenli doktor kontrollerini takip eden birisiyim. 6 ay önce doktorum yumurtalik kistlerin var istersen “dogum kontrol hapi “ na baslatabilirim seni demisti. Ben istemedim sogan kürünü denedim.sogan kürünü denedikten 1 ay sonra benden (yari iltihapli-yari kanli mukus gibi bisey) geldi. Ayni zamanda da calismalara devam ettigimiz icin ben yerlesme kanamasi oldugunu dusunup cok mutlu olmustum. ( sevincten az daha trafik kazasi yapiyordum:) ama degilmis hemen 4 gun sonrasinda adet oldum. Dün 6 ay sonra yine doktora göründüm tertemiz cikti ultrason ve kan tahlillerim. Ve doktor yumurtluyorsun suan, denemelere devam edin dedi. Ben sasirdim cunki ovulasyon testi kullandigim icin uzun zamandir; adim gibi bilirim yumurtlama gunlerimi ve vucudumdaki degismeleri. (Sanirim iki haftadir havuc-incir kürü yapiyorum o yuzden erken yumurtladigimi düsünüyorum)
Simdi arkadaslarim benim hikayem böyle
2 sorum olacak sizlere?
1. Hamile kalmada cok ise yaradigini okudum-duydum incir-havuc kurunun. Deneyenler var mi aranizda?
2. Bi de doktor subata kadar hamile kalamazsan tibbi calismalara baslariz dedi. Process nasil isliyor ki tibbi calismalar derken?( yasim 27 acikcasi ben 1 yil kadar dogal yolla denemek istiyorum.sizler ne önerirsiniz?)
BILIYORUM COK UZUNNN OLDU ARKADASLAR..AMA TECRUBELERINIZDEN YARARLANMAYA O KADAR IHTIYACIM VAR KI.. KOCAMAN TESEKKURLER
Incir havuc kyrunu denemedim incir yiyordum normal yumurtlamaya etkisi olur diye goguslerimi sizlatti sut hormonumu yukseltyor sanirim.sende bu konuda dikkatli olur aylarca denemek zorunda kalirsan. Prosdure gelince bazi dr laronce 3 6 ay arasi klomen deniyor bazilari oncelikle rahim filmi ve spermiogram istyor ona gore tedavi belirliyor.ins bunlara gerek kalmaz bu ay olur canim dr unun dedigi gibi degerlendir sen

Kızlar kendimde hiçbir belirti aramadan sadece ateş ölme yöntemi ile gidiyorum şimdilik ateşim böyle ilerliyo inşallah düşmez, benim tek ilişki oldu çift çizginin ertesi günü oldu o da, oyüzden umutlanmıyorum hiç inşallah bi mucize olur sürpriz olur bana eğer olursa.
canım ya neyle ölcüyosun ateşni çok hassasmış merak ettim? ayrıca takipte kullandıgın mobil uygulama ne?

Bende bulanti surekli oluyordu.bas donmesi gibi bir sorun da yasayabilirsin...uzmek veya kirmak istemem ama psikolojikte olabilir.bir keresinde 15 gun gunum gecmisti.ve surekli bulantim vardi.kan testi yaptirmistim negatifi gormustum.insallah sen hamilesindir canim :)
Insallah tatlim bugün adet günüm şuanda gelen giden yok sabah yumurta akı kıvamında kokusuz akıntım geldi

Kızlarr kürtajı oldum evimdeyim dinleniyorum dualarınız için çok sağolun ❤ hiçbirşey hissetmedim sadece piskolojik olarak çok etkilendim :KK43:( Rabbim kimseye yaşatmasın
çok gecmıs olsun Allah bıdaha yasatmasın canım dinlen guzelce kafana bısey takmamaya calıs sonra bebıs calısmalarına devam ınsallah gelecek melegın en kısa zamanda :KK200::dua:

Kızlarr kürtajı oldum evimdeyim dinleniyorum dualarınız için çok sağolun ❤ hiçbirşey hissetmedim sadece piskolojik olarak çok etkilendim :KK43:( Rabbim kimseye yaşatmasın
Çok geçmiş olsun canım Allah bidaha yaşatmasın :KK43:

canım ya neyle ölcüyosun ateşni çok hassasmış merak ettim? ayrıca takipte kullandıgın mobil uygulama ne?
Canım dijital ateş ölçer kullanıyorum hergün aynı saatlerde yapmaya çalışıyorum. İnfertility friend diye bi uygulama ingilizce dili ama. Ordan günlük verileri giriyorum bi tablo çıkıyor ortaya

Bu akıntı genellikle gebelik belirtisi oluyor canım inşllah bebiş gelmiştir yarın sabah test yap istersen
Ağzından bal damlıyor tatlım nasıl heyecan yaptım var ya ellerim titredi halen lavaboya gittikçe o akıntı geliyor inşallah hepimiz hanile olmuş oluruz burda bebiş kıyafetlerimizi gösteririz

Çok geçmiş olsun .rabbim bi daha yasatmasin inşallah. Tez zamanda kavuşursun bebeğine.

X