Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben bekarken derin ven trombozu gecirmistim.dogum kontrol hapi bende damar tikanikligina yol acmisti.gittigim dr.bundan bahsetmistim ama beni dikkate almadi.2 dusugumu o dr.yuzunden yasadim diyebirim.2.dusukten sonra tum tahlillerimi kendi arastirmalarim sonucu yaptirmistim.ancak atladigim bir tahlil kalmis.onu da 3.dusukten sonra yaptirdim.kizima hamile kalmadan once kan sulandirici igneye basladim.zaten corasprin kullanmak zorundayim omur boyu.igne+corasprin ile hamileligim devam etti.sukur saglikla dogum yapabildim..ama eger siz de herhangi bir lekelenme veya kanama olursa( ki insallah olmaz) hemen dr.gidin.
Çok şükür hiç öyle birşey yaşamadım şimdiye kadar (leke/kanama) . Regl sancımı hafif hafif hissediyorum ama normal olduğunu hekimim söyledi . Çok sevindim şifa gibi gelmiştir kızınız size o kadar olumsuzluktan sonra . Rabbim size bağışlasın ❤️

Canim simdi sen hamile oldugunu ögrendin ve daha keseyi, bebegin kalp atisini duymadin diye kendince kurmaya başlamişsin. Sakin bunu yapma. Bende 1 sene once aynen bu durumdaydim. Sacma sapan seyler dusunmekten sevinemedim bir turlu. 9 haftalikti kurtaj oldum. Kan pihtilasmasi varmis bende.

Simdi bi hamile kalayim asla netten birseye bakmayacagim. Her anın tadini cikaracagim. Çunku icimde kaldi sevincim.

Hic uzme bos yere kendini. Bebegini dusun. Hersey guzel olacak insallah.:KK200:
Pıhtılaşma için birşeyler kullanıyomusn canım doktorun bu hakkında ne dedi heterozigotmu homozigotmu kusura bakma çok sordum:eek:

Merhabalar, 3 dusuk 1 kimyasal gebelik gecirdim.3 hamileligimde kese olusuyordu ancak pihtilasma sorunum yuzunden bebek gelisemiyordu.10.haftaya kadar bekleyip kurtaj ile gebeliklerim sonlandiriliyordu.kimyasal gebeligi temmuz ayinda yasadim.hamile oldugumu bas donmesinden dolayi anladim.kan testi yaptirdim deger cok dusuk cikti.2 gun sonra iyice dustu.akabinde regl oldum.dr.sordum kimyasal oldugunu soyledi.

Sevgili canlar, Allah herseyin hayirlisini nasip etsin.ben de 3 dusukten sonra yaklasik 5 yil sonra (32 de evlendim 37 de dogurdum) kizima kavustum.sizler de sakin umudunuzu kaybetmeyin.sizleri takip ediyorum ve dua ediyorum.insallah hersey gonlunuzce olur.
Pıhtılaşmanız varmış nasıl bir gebelik geçirdiniz acaba neler kullandınız

Beta takibi yaptirmam gerekiyor dersin.
Özelde zaten hemen yaparlar.
Gulme hem cidden bahane degil :)
Ben gebelik ihtimalim oldugu zaman beta yaptirmak zorundayim mesela.

Eger durumunla alakaliysa merakin cidden hic icini curutme.Hislerine guven.
Degerin gayet normal suan.Zaten katlamasi onemli ve carsamba belli olur.

Ben dış gebelik yaşadım.
3 Eylül'de regl olmam gerekiyordu.
1-2 Eylul'de lekelenme basladi kahverengi.
3 ve 5 Eylul'de kan verdim gebelik vardı.
6 Eylul'de kanamam basladi.Kimyasal sandim hatta tüh Ekim'e atti fln diye dusundum keske öyle olsaymış.

6 ve 7 Eylul agrili parcali bol kanama oldu.
8inde kesildi ve 9unda yine baslayip azalarak bitti.
Bende bitti sandim.
4-5 gun hicbisy olmadi sonra tekrar kahverengi lekelenmeler basladi.
Bende hic olmazdi korunmayi biraktik diye mi oluyor acaba diye dusundum.
18 Eylul'de doktora gittim durumu anlattim beta verdim ve degerim firlamisti.
Sag yumurtalikta kucuk bi gebelik kesesi gorundu sadece o kadar.Tekrar kan verdim normal katladi.

Icim rahat etmedi kendi doktoruma gittim cunku farkli bisy vardi.Duyduklarimizin aksine hic agrim olmadi mesela.Dizlerime inen bi sizi vardi sadece ve sıkıcı baskı.

Kendi doktorumda takip istedi neler olabilecegini soyledi ve degerim bi yukselip bi dusuyor gb oluyor yine cikiyordu.
Hastaneye yattim 3 gun,kendi kanimda dusuk oldugu ve daha da dusebilecegi icin ic kanama riskine karsi kan takviyesi yapilmasini istedi.

Deger artik netti saglikli degil ve ne kese ne bi olusum hicbi yerde gorulmedi.
3.gun canli canli kurtaj oldum (malesef devlet hastanesine sevk edilmistim ve secme sansim yoktu) ertesi gunde dozu ayarlanarak yapilan bi kemoterapi ignesi vuruldum 2 kalcadan,Methotrexate.
Ic kanama riski devam ettigi icin annemde kaldim hastanedende ciktim cunku kizim vardi evde.

Igneden sonra cok agrilarim oldu.Ne yatmaya ne oturmaya ne yurumeye uzun uzun dayanabiliyordum.12 gun sonra kanama basladi,kanamayla sancilar oldu.Duzenli olarak kan verdim degerimin sifirlanmasi 3 haftayi gecti.Bununda takip edilmesi gerekiyor sifirlandigini gormek gerekiyor durabilir tekrar yukselebilir ihtimaline karsi.
Cok belirsiz,uzun,yorucu ve en garibi normalde kayip gb gorunecek bisy illet bi hastalikmis gb oldu malesef.

Biraz uzun oldu ama en azindan benzer durumda olan birinede fikir olur.

Simdi Aralik reglimi atlatmayi bekliyorum.Korunuyoruz.Hamilelik ihtimalim basladigindada beta takibi olacak.
İnanamıyorum .. Eğer bilinçsiz biri olsan çok daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirmişsin Allah muhafaza .. Vucüdumuz bize herşeyin sinyalini veriyor aslında .. Çok çok geçmiş olsun . RABBİM sağlıklı bir gebelik ile sonuçlandırsın bu sıkıntılarını inşallah ❤️

Çok şükür hiç öyle birşey yaşamadım şimdiye kadar (leke/kanama) . Regl sancımı hafif hafif hissediyorum ama normal olduğunu hekimim söyledi . Çok sevindim şifa gibi gelmiştir kızınız size o kadar olumsuzluktan sonra . Rabbim size bağışlasın ❤️

Allah razi olsun.kese buyudukce agrilar olacak bir sure..insallahhh siz de saglikla hayirla kucaginiza alirsiniz bebeginizi.( icimden bir his kiz olacak yonunde.tabi Allah bilir :) )

Allah razi olsun.kese buyudukce agrilar olacak bir sure..insallahhh siz de saglikla hayirla kucaginiza alirsiniz bebeginizi.( icimden bir his kiz olacak yonunde.tabi Allah bilir :) )
Rabbim sağlıklısını nasip etsin inşallah ama herkes o kadar çok kız diyor ki gerçekten şu an bu yorumunuza inanılmaz şaşırdım . :skandal: Ben de aksine bekarken hep eğer ilk çocuğum erkek olursa bidaha doğurmam , kız olursa da erkek olana kadar doğururum diye çok büyük laflar etmiştim :KK48: Hayırlısı allahtan :KK57:

İnanamıyorum .. Eğer bilinçsiz biri olsan çok daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirmişsin Allah muhafaza .. Vucüdumuz bize herşeyin sinyalini veriyor aslında .. Çok çok geçmiş olsun . RABBİM sağlıklı bir gebelik ile sonuçlandırsın bu sıkıntılarını inşallah ❤️

Aminn cumlemizinn,kucagi bos olanlara nasip etsin dilerim bekletmeden♡
Bugunumuze sukur 3bucuk yasinda bi kızımız var verene kurban olduğum :)

Regl zamanlari gb sızı olmasi bende kizimdada oldu buarada hatta bikac ay aybi zamanlarda oldu.Ama regli atlatinca ve 1-2 hafta gecince daha da vuruyor belirtiler :)
Sen yine de uzme kendini degerinde gayet guzel canim.
Kendinide bi guzel oku öyle çık evden :)

Tesekkurler canim bakicam şmdi bende. Meryem suresini okudum gecen hafta bende. Oda bebek icin okunmasi gerekn çok güzel ve anlam yüklü bi sure. Mealini okurken icim gidiyor hep ❤

Bu da çok kısa dil alışıyor hemen ve meali şöyle ki;

FURKÂN-74: "Rabbimiz! Bize eşlerimizden, zürriyetlerimizden, gözlerimizin nuru olacak hayırlı insanlar (evlatlar) lutfet ve bizi fenalıklardan sakınanlara rehber kıl"

Daha ne diyebilir ki insan..

hamile kalmadan once kan sulandirici igne+corasprin kullandim.ayrica kizima 3 aylik hamileyken tansiyon yuksekliginden asiri kanama ile az daha oluyordum.Allah korudu resmen.tansiyon ilaci da eklendi.34.haftadan sonra corasprini biraktim.doguma ve dogum sonrasi 2 ay kadar igneye devam ettim.3 aydan sonra nispeten rahat bir gebelik gecirdim.

Betül :) Nasılsın?
Sevindim gördüğüme,diger grup yok gb :)))))
Hayirli haberler alirsin insallah.

İyiyim canm çok şükür. Artık zamanı geldi diye düşünüyorum kendimi hazırladım psikolojik olarak. Yusuf asafda hazır bu duruma baklım hakkımıza hayırlısı olsun inşallah sen nasılsın canm. Sen sezene kardeş düşünüyo musun?

Aminn cumlemizinn,kucagi bos olanlara nasip etsin dilerim bekletmeden♡
Bugunumuze sukur 3bucuk yasinda bi kızımız var verene kurban olduğum :)

Regl zamanlari gb sızı olmasi bende kizimdada oldu buarada hatta bikac ay aybi zamanlarda oldu.Ama regli atlatinca ve 1-2 hafta gecince daha da vuruyor belirtiler :)
Sen yine de uzme kendini degerinde gayet guzel canim.
Kendinide bi guzel oku öyle çık evden :)
Canımı sıkmadı değil açıkcası . Biraz daha pozitif konuşmasını istedim ve bekledim . Ben mucizeme ve Rabbime inanıyorum . Sağlıklı bir şekilde ilerleyeceğimi hissediyorum . İnsan işin ehlinden negatif birşey duyunca ( ki aslında olması gereken kimyasala da dönüşebilir ihtimal dahilinde) ister istemez pimpirikleniyor . Hayırlısı diyip beklemeye koyuldum ❤️

hamile kalmadan once kan sulandirici igne+corasprin kullandim.ayrica kizima 3 aylik hamileyken tansiyon yuksekliginden asiri kanama ile az daha oluyordum.Allah korudu resmen.tansiyon ilaci da eklendi.34.haftadan sonra corasprini biraktim.doguma ve dogum sonrasi 2 ay kadar igneye devam ettim.3 aydan sonra nispeten rahat bir gebelik gecirdim.

Bu da çok kısa dil alışıyor hemen ve meali şöyle ki;

FURKÂN-74: "Rabbimiz! Bize eşlerimizden, zürriyetlerimizden, gözlerimizin nuru olacak hayırlı insanlar (evlatlar) lutfet ve bizi fenalıklardan sakınanlara rehber kıl"

Daha ne diyebilir ki insan..
Amin , inşallah ❤️

Pıhtılaşma için birşeyler kullanıyomusn canım doktorun bu hakkında ne dedi heterozigotmu homozigotmu kusura bakma çok sordum:eek:
Yok canim sor tabi.
Şu an coraspin kullaniyorum canim. Insallah hamile kalinca da hergun igneye baslayacagim. Inan hangisi oldugunu bilmiyorum. Hatta bugun doktora gittim. Sormayi unuttum. Bir dahaki sefere ogrenirim.

Rabbim sağlıklısını nasip etsin inşallah ama herkes o kadar çok kız diyor ki gerçekten şu an bu yorumunuza inanılmaz şaşırdım . :skandal: Ben de aksine bekarken hep eğer ilk çocuğum erkek olursa bidaha doğurmam , kız olursa da erkek olana kadar doğururum diye çok büyük laflar etmiştim :KK48: Hayırlısı allahtan :KK57:

Ben de bir kizim.bir oglum olsun diye dua ederdim.kizim oldu ama 2.biraz riskli benim icin.Allah olmayanlara nasip etsin insallahhhh

Hanımlar boş gebelik , düşük , dış gebelik , kimyasal gebelik gibi durumlar yaşayanlar vardı aramızda . Ne tür şeylerle karşılaştınız ? Sizi üzmeyecekse biraz bilgi verir misiniz ??
Ben mart 2017 de kimsayal gebelik ve ağustos da bebeğimin kalbi 11 haftalıkken durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım. İki kez positif test görüp heyecanlanıp mutluluğum buruk kaldı uzun sürmedi. Şimdi 3 aylık korunma sürem bitti yine deneyeceğim korksamda allahdan ümit kesilmez

X