Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ayy uzun zamandır buraya da uğramıyordum
mahidevran61 kuzu benden önce sırada sen vardın geldi mi kuzucuuk de bakayım
Benim bi nevi hamişliğime vesile olan sendin

Mideme çok baskı yapıyo bide kasıklarıma sürekli wcdeyim canım bel ağrım var zorlanıyorum artık ağır vasıta oldum Rabbim acil şifalar versin anneciğine inşaallah Mahir içinde bu bileklik kolye gibi şeyler varya diş çıkarırken rahatlatan onların faydası oluyomuş dene istersen.. sıkıntısız geçer inşaallah canım

Kuzum senin modun düşünce çocuk da huysuz oluyor, bu kaçınılmaz.. anneciğin de atlatır inşallah.. üzme kendini, Mahire yazık.. senin pozitif olmana çok ihtiyacı var, yeterince zorlanıyor bebik, güç almak istiyor anneden ❤

Kehribarı mı diyorsun? Kardeşime söyledim ayarlıcam dedi de bakalım.
Dikkat et kendine canım son aylarda birden enerji patlaması olabiliyor bende temizliğe kullandım sen benim gibi yapma doğumda sonrasında lazım olacak :) akıntına karnının durumuna bak eğer kendinde değişiklik hissedersen kontrole git canım hatırlarsın ben gece rahatsızlandım 33. Haftada erken doğum riskim varmış yattım sonra çok şükür zamanında geldi minik. Ağrıların için doktoruna danış magnezyum başlatırsa iyi gelebilir. Aklıma geldikçe yazarım çok rahat da olmamak lazım çok pimpirikli de velhasıl :))

Abla inan güçlü durmaya çalışıyorum bu iki yıldır çok çekti hep iyi olacak dedik ki ben hala inanıyorum olacağına. Doktorlar bütün modumuzu düşürdü, tedaviye son verdiler. Rabbim büyük dua etmeye devam ediyorum. Mahirin de sıkıntısının farkındayım elimden geldiğince oynuyorum gülüyorum

Evet çok iyi geldiğinin söylüyorlar size de iyi gelir inşaallah Bu gece çok kötüydüm bende mide bulantısı mide ağrısı kuyruk sokumu ve bel ağrısı dedim doğuruyorum herhalde ama elhamdulillah şimdi daha iyiyim senin açılman olmuştu demi canım sancıyla mı anlamıştın da gitmiştin ? Bende her ihtimale karşı akşam eşim gidince gidicem acile

Başka hastaneye / şehire görürsünüz mü hiç? Daha büyük araştırma hastanesi olabilir veya tıp fakültesi hastanesi?
Mahir diş çıkarırken sıkıntılı olacaktır, atlatırsınız inşallah ❤ yeter ki başka derdi olmasın kuzunun.. şarkı söyleyin sık sık.. ben özellikle bez değiştirme esnasında söylerim, sağa sola dönüp hoplamayı bırakır güler miniğim, gözüme bakar şarkı söylerken ❤

Kızlar merhaba size sorum var ya ben 32. Haftayı bitirdim. Bikaç gündür özellikle sabahları yürürken ayak tabanlarım ağrıyo dikkat eetğm ayak bileklerimde şişmiş hatta komple bacaklarım ağrıyo sanki etlerim acıyo. Normal mi bu? Ayrıca kaşıntım vardı göbek kol bacaklarda dr test yaptı ast değeri ve safra asiti yüksek çıktı. İdrardada protein çıktı. Dahiliyeye cuma gidicem ama çok merak ettim. Preeklemsi olmaktan korkuyom

Hoşgeldin bebişler büyümüş maşallah ❤ nasılsın? Yavrular ne durumda? Doğum ne zaman?
Canım beklenen doğum ramazanın ilk haftası. Şu ara sıkıntılar başladı yukarda yazdım az önce. He birde benim bugün azcık kahve akıntım oldu acaba nişan mı geldi. Acile gittim nst de bi kere sancı çoktı çok önemsemediler

Canım bu ağrılar bebeğin büyüdüğü içindir büyük ihtimalle. Artık baskı uyguluyor yeri yavaştan daralıyor. Benim kafası aşağı erken inmişti çok çok fazla ağrı yapıyordu. Rahatsızlandığım geceden önceki gece de kasıklarıma ve belime düzensiz bir şekilde sancı giriyordu önceki gece dinlendim geçti ama o gece geçmemişti. Karnım sertleşti iyice gittik 2 cm açılma olmuş, sancım kesilince istersen yat istersen çık dediler ben çıktım yoksa saat başı kontrol ederlerdi kanamam bir hafta sürmüştü geçti çok şükür.

Başta bu hastalığı araştırdık kim iyi diye izmirde bi doktor bulduk götürdük. Ameliyatı iyi yapılmış kemoterapiye başlanması lazım dedi İstanbulda florence.. La başlayan hastaneye götürdük kemoya başlandı. Baya iyi doktorlar gördü yani. Hacettepeyle de görüştük onlar da pek yorum yapmamıştı. Şimdiye kadar bi iyi bi kötü geldik şimdi de böyle oldu. Nakilde olmuyormuş Allahtan bi kapı daha bekliyoruz inşallah açar :/

Anladım kuzum çok şükür bende öyle sancılanma yokta bel ağrısı falan var korkuyorum da açıkçası çünkü zaten riskimiz var ve hafta çok küçük bebek küçük ama ben midemi üşüttüm galiba limonla düzeldim biraz daha acile de gittim bizim yapabileceğimiz bi şey yok dediler ...

İkiz gebeliklerde erken doğum görülüyor canım, dikkat et. Preeklampsi de görülebilir.. doktorun takipte kalır zaten, gerekirse sezaryen erkene alınır.. sıkma canını, 32'den sonra yavaş yavaş doğum hazırlığı başlar vücutta. Kendine dikkat et, yormamaya çalış. İnşallah 36'yı bekler minikler. Yine de sen şimdiden Ya Fettah ve Ya Vacid esmalarını bolca zikret, Rabbim kuvvet verip doğumu kolaylaştıyor ❤

İnşallah canım hedef 37 ama zor gibi bakalım ne olcaz

Kızlar benim bir göğsüm tamamen iyileşti acı falan yok. Ama diğerinde hala açık yara var ve emerken acayip acıyor. Krem de aldım kullanıyorum. O tarafta aşırı süt oluyor bir de. Sağıp biberonla vereyim oraya geçince iyileşene kadar diye düşünüyorum ama emmeyi birakir diye korkuyorum. Ne yapayım bilemedim. Yoksa emdikçe iyileşmeyecek orası

Emmezse hiç iyileşmez bence. Sağmayı denedin mi? Pompa da kanatıyordu benim göğsümü. Bir süre daha sabredip emzir derim. Söylemesi kolay uygulaması zor biliyorum, koskoca kadınım, ağlaya ağlaya emzirdim, hiç bir ilaç kâr etmedi. Emdikce zamanla kapandı. İlk tuttuğu an yanacak, sonra gitgide hafifleyecek. Her geçen gün daha iyiye gidecek inşallah ❤
Ne kadarlık oldu minik kuzu? Sağlığı yerinde mi?

q
Elimle sıkıyorum boşaltmak için. Diğer göğüs dolunca oh deyip bunu sıkıyorum lavaboya. Önür türlü kendi akıyor zaten. Kendi sütümle ıslatıp verince biraz daha az acıyor. Gerçi bir kısmı iyileşti ama büyük olan yer geçmedi hala. 43 günlük olduk bugün :) çok şükür iyi ama kusmuklu bir bebek. Bazen öyle bir kusuyor ki her yer mahfoluyor. Önün dışında keyfi yerinde. Karni tok altı temiz olduğunda konuşunca gülmeye başladı. Tepki veriyor :) senin mimikler nasıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…